K

Kto może poddać się zabiegom medycyny estetycznej?

Kto może poddać się zabiegom medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna stała się w ostatnich latach jednym z najszybciej rozwijających się obszarów medycyny. Z zabiegów korzystają dzisiaj osoby z różnych grup społecznych, chcące poprawić swój wygląd i samopoczucie. Wiele z nich traktuje je jako sposobność do podniesienia jakości życia i odzyskania pewności siebie. Ale kto tak naprawdę może poddać się takim zabiegom? Czy są jakieś konkretnie wskazania i przeciwwskazania?…

pokaż

Kontur twarzy

Kontur twarzy (kształt, owal) przesądza o naszym wyglądzie. W dużej mierze jest on uwarunkowany genetycznie. Zmienia się jednak z biegiem czasu, ponieważ następuje zanik tłuszczu na skroniach i policzkach, zmienia się elastyczność skóry, a grawitacja odwraca punkt ciężkości. Gdy chcemy przywrócić naszej twarzy naturalny i młodzieńczy wygląd, możemy skorzysta z szeregu zabiegów nowoczesnej medycyny estetycznej.Utrata konturu twarzy – przyczynyUtrata tkanki…

pokaż

Kreska na powiece

Kreska na powiece jest rodzajem makijażu permanentnego wykonywanego w celu ozdoby własnego ciała. Robiony jest w gabinecie kosmetologicznym osobom lubiącym wygodę i nienaganny wygląd. Kreska na powiece – przebieg zabiegu Makijaż permanentny powieki wykonywany jest w gabinetach kosmetycznych. Przed jego wykonaniem konieczna jest konsultacja kosmetologiczna, w celu zbadania skóry i zapoznaniem się pacjenta z zabiegiem. Makijaż, wykonywany specjalną igłą, polega…

pokaż

Konsultacja kosmetologiczna

Konsultacja kosmetologiczna, inaczej nazywana również konsultacją kosmetyczną wykonywana jest w każdym gabinecie i salonie wykonującym usługi kosmetyczne. Przeprowadzana jest w celu doboru odpowiedniego i bezpiecznego zabiegu oraz chcąc dopasować codzienną pielęgnację skóry. Konsultacja kosmetologiczna – przebieg Konsultacja kosmetologiczna wykonywana jest zawsze przed przystąpieniem do dowolnego zabiegu na twarz bądź ciało. Istnieje także możliwość wykonania konsultacji w celu doboru odpowiedniej pielęgnacji…

pokaż

Krosty cukrzycowe

Bardzo często pierwszym objawem cukrzycy są zmiany skórne. Podwyższony poziom glukozy we krwi niekorzystnie wpływa na najmniejsze naczynka krwionośne (tętniczki, włośniczki oraz żyły), co powoduje niedożywienie skóry. Białe krwinki przestają radzić sobie z grzybami i bakteriami, krążenie staje się słabsze, a czerwone krwi przenoszące tlen poruszają się wolniej. Efektem jest przesuszona i pękająca skóra, wolniejsze gojenie się ran oraz pojawienie…

pokaż

Korekcja nosa

Korekcja nosa, czyli rhinoseptoplastyka to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej przeprowadzany w celu zmiany kształtu i poprawy wyglądu nosa. Zabieg powinien być wykonywany przez wykwalifikowanego chirurga, chirurga plastycznego, lekarza medycyny estetycznej lub laryngologa. Korekcja nosa – wskazania do zabiegu Korekcja nosa przeprowadzana jest u pacjentów, u których występują zniekształcenia prowadzące do zaburzeń czynności wentylacyjnej (drożności nosa) lub mające charakter…

pokaż

Krosty ropne na udach

Krosty ropne pojawiają się na twarzy oraz ciele zazwyczaj wskutek zakażenia bakteryjnego lub grzybiczego. Jeśli zaobserwowaliśmy krosty ropne na udach, mogą one świadczyć o reakcji uczuleniowej lub podrażnieniu skóry detergentami (np. obecnymi w kosmetykach do kąpieli).  Krosty ropne na udach – przyczyny Krosty ropne na udach to łagodna postać zakażenia skórnego. Do ich powstania może dojść wskutek nieumiejętnego depilowania ciała,…

pokaż

Krosty ropne na twarzy

Krosty ropne na twarzy stanowią uciążliwy problem dermatologiczny, zarówno u dzieci, jak i u młodzieży oraz dorosłych. Do ich powstania może dojść wskutek wielu czynników, przez co leczenie takich zmian skórnych przebiega objawowo.  Krosty ropne na twarzy – przyczyny Krosty ropne na twarzy pojawiają się u osób w różnym wieku. Często stoją za tym przemiany hormonalne (np. dojrzewanie płciowe u…

pokaż

Krosty ropne na szyi

Krosty ropne na szyi to uciążliwy problem dermatologiczny. Do ich powstania może dojść wskutek zakażenia bakteryjnego lub grzybiczego. Wypryski te mogą świadczyć o poważnych chorobach i zaburzeniach gospodarki hormonalnej.  Krosty ropne na szyi – przyczyny Krosty ropne na ciele i twarzy powstają najczęściej wskutek zakażenia bakteryjnego lub grzybiczego. Do powstania krost ropnych na szyi może się przyczynić jednak o wiele…

pokaż

Krosty ropne na rękach

Krosty ropne na rękach mogą pojawić się wskutek zakażenia bakteryjnego lub w wyniku zaburzeń gospodarki hormonalnej. Zmiany te mogą zwiastować także poważną chorobę. Jeśli problem z krostami ropnymi na rękach jest uporczywy, warto udać się z nimi na konsultację do lekarza ogólnego lub dermatologa.  Krosty ropne na rękach – przyczyny Krosty ropne na rękach mogą się pojawić z powodu nadmiernego…

pokaż

Krosty ropne na plecach

Krosty ropne na plecach są tak samo częste, jak krosty ropne, które pojawiają się na twarzy. Do wystąpienia tych problematycznych zmian skórnych może dojść w wyniku nieprawidłowej diety i braku dbałości o styl życia, wskutek reakcji alergicznej na dany produkt lub z powodu nietolerancji pokarmowej.   Krosty ropne na plecach – przyczyny Krosty ropne na plecach to jeden z objawów nietolerancji…

pokaż

Krosty ropne na nogach

Krosty ropne na nogach mogą mieć bardzo różnorodne podłoże. Jeśli zmianom tym towarzyszą inne objawy, warto udać się na konsultację do lekarza dermatologa. W innych przypadkach wystarczy wizyta u zwykłego lekarza.  Krosty ropne na nogach – przyczyny Krosty ropne na nogach powstają najczęściej wskutek przerwania ciągłości skóry i zakażenia bakteryjnego lub grzybiczego. Do takiego uszkodzenia skóry może dojść np. podczas…

pokaż

Krosty ropne na brodzie

Krosty ropne na brodzie to zmiany skórne, tzw. zaskórniki, które pojawiają się na ciele, gdy doszło do zakażenia bakteryjnego. Do ich powstania może się przyczynić wiele różnych czynników, w tym między innymi nieprawidłowa dieta oraz choroby skórne takie jak trądzik torbielowaty.  Krosty ropne na brodzie – przyczyny Istnieje wiele przyczyn powstawania krost ropnych na brodzie. Mogą one się pojawić na…

pokaż

Krosty ropne

Krosty ropne to jedna z najczęstszych chorób skórnych, mogą się one pojawić na ciele z wielu różnych przyczyn. Najczęściej do ich powstania dochodzi w wyniku niedostatecznego dbania o higienę lub gdy doszło do przerwania ciągłości skóry i zakażenia bakteriami.  Krosty ropne – przyczyny Krosty ropne mogą się pojawić na skórze w wyniku zakażenia gronkowcami lub gdy wydziela ona zbyt dużo…

pokaż

Karta zabiegowa

Karta zabiegowa jest zbiorem ważnych informacji, dotyczących danego pacjenta. Potrzebne jest to w każdej przychodni lekarskiej, szpitalach, gabinetach kosmetycznych, a także gabinetach medycyny estetycznej. Informacje zbierane są podczas wywiadu z pacjentem, oraz zapisywane są wszelkie późniejsze działania i zabiegi. Karty zabiegowe pozwalają prawidłowo rozpoznać problemy i dopasować rodzaj zabiegu. Karta zabiegowa – w jakim celu jest zakładana? W celu uzyskania wszystkich…

pokaż

Krosty twarz

Choć krosty na twarzy mogą pojawić się zarówno u dorosłych kobiet, jak i mężczyzn, najczęściej kojarzymy je z problemem charakterystycznym dla nastolatków. Mogą mieć wiele źródeł, niemal nigdy jednak nie trzeba obawiać się tego, że nie uporamy się z nimi.   Krosty twarz – przyczyny Przyczyny powstawania krost na twarzy bywają zróżnicowane. Najczęściej wiążemy je z nieprawidłową pracą hormonów, źródłem…

pokaż

Konsultacja chirurgiczna

Konsultacja chirurgiczna polega na rozmowie z lekarzem, który przeprowadza pełny wywiad dotyczący stanu zdrowia pacjenta, zleca konkretne dodatkowe badania, niezbędne do zakwalifikowania pacjenta do właściwych form leczenia, w tym zabiegów chirurgicznych.Konsultacja chirurgiczna – przebieg Konsultacja chirurgiczna wykonywana jest na każdej pierwszej wizycie u chirurga. Lekarz bada pacjenta w miarę swoich możliwości. Wykonuje m.in. pomiar ciśnienia krwi, badanie palpacyjne, badanie czucia.…

pokaż

Kaszaki na twarzy

Kaszaki na twarzy to rodzaj choroby skóry. Powstają na skutek nieprawidłowej pracy gruczołów łojowych. Występują najczęściej na twarzy bądź skórze głowy u osób dorosłych, a także osób nastoletnich, mających problemy skórne wynikające z dojrzewania. Kaszaki na twarzy -przyczyna powstania Kaszaki powstają na skutek nieprawidłowej pracy gruczołów łojowych skóry, czyli nadmiernej produkcji sebum. Prowadzi to do zatykania mieszków włosowych, na skutek…

pokaż

Keratyna

Keratyna – informacje ogólne Keratyna to białko będące najważniejszym komponentem włosów oraz paznokci. Włókna keratynowe łączą się ze sobą i tworzą siarczkowe wiązania, sprawiając, że włosy stają się silne, gładkie i bardziej elastyczne, a paznokcie mocne i twarde. Oprócz tego keratyna wykorzystywana jest przy zabiegach w salonach fryzjerskich oraz jako składnik kosmetyków pielęgnacyjnych. Znajdziemy ją głownie w odżywkach i maskach,…

pokaż

Komórki macierzyste

Komórki macierzyste to pierwotne i niedojrzałe jeszcze komórki ludzkiego organizmu, które można pozyskać np. z krwi pępowinowej. Ponieważ mogą one posłużyć do wyleczenia wielu chorób, komórki macierzyste są traktowane jako wielka nadzieja dla rozwoju medycyny.   Komórki macierzyste – czym są? Komórki macierzyste to komórki, które, dzięki temu, że nie są jeszcze wyspecjalizowane, mogą się różnicować w komórki innych rodzajów i…

pokaż

Kolagen

Kolagen jest naturalnym, strukturalnym białkiem złożonym z 19 aminokwasów. Występuje w skórze, mięśniach, kościach, naczyniach krwionośnych, narządach wewnętrznych oraz ścięgnach. Stanowi 1/3 wszystkich białek w ludzkim organizmie.Kolagen – właściwości Kolagen odpowiada za zastępowanie martwych komórek w skórze, zapewniając jej prawidłową elastyczność, gęstość i jędrność. Jest też spoiwem łączącym stawy i ścięgna, które gwarantuje im odpowiednią wytrzymałość oraz amortyzację przy poruszaniu…

pokaż

Krosty swędzące na nogach

Choć krosty swędzące na nogach nie zawsze muszą być powodem do niepokoju, zawsze wymagają zainteresowania. Skóra nóg charakteryzuje się dużą wrażliwością, a każda niepokojąca zmiana powinna skłaniać nas do złożenia wizyty w gabinecie lekarskim.   Krosty swędzące na nogach – przyczyny Krosty swędzące na nogach najczęściej informują nas o tym, że mamy do czynienia z tak zwaną alergią kontaktową. Podatna…

pokaż

Krosty swędzące na głowie

Krosty swędzące na głowie są dolegliwością krępującą, nieatrakcyjną estetycznie, a przede wszystkim – bolesną. Mogą mieć przynajmniej kilka przyczyn i to właśnie ich ustalenie ma kolosalne znaczenie dla powodzenia podczas leczenia.   Krosty swędzące na głowie – przyczyny Krosty swędzące na głowie zwykle są objawem trądziku. Wiele osób jest tym zaszokowanych, nie da się jednak ukryć, że skóra głowy nie…

pokaż

Krosty swędzące na ciele

Wykwity na ciele przyjmują różne postaci, mamy więc do czynienia zarówno z bąblami i grudkami, jak i z pęcherzykami. Szczególnie nieprzyjemne potrafią być krosty swędzące na ciele. Nie wyglądają dobrze, a do tego potrafią być na tyle dokuczliwe, aby skutecznie utrudniać nam codzienne funkcjonowanie.   Krosty swędzące na ciele – przyczyny Nie ma jednej przyczyny pojawiania się na ciele swędzących…

pokaż

Kosmetologia

Kosmetologia jest działem dermatologii, dziedziną, która zajmuje się badaniem, opisywaniem, pielęgnowaniem i przywracaniem atrakcyjności ciała ludzkiego w sensie fizycznym. W kontekście interwencyjnym, celem kosmetologii jest poprawa atrakcyjności ciała za pomocą metod nieinwazyjnych takich jak zabiegi pielęgnacyjne, kosmetyki, dieta czy rehabilitacja. Kosmetologia – dziedzina interdyscyplinarna Kosmetologia jest obszerną dziedziną wiedzy, która opiera się na metodologii nauk przyrodniczych, antropologii, psychologii i socjologii…

pokaż

Krosty Starcze

Krosty starcze są wykwitami skórnymi pojawiającymi się zwykle po 35 roku życia. Najczęściej objawiają się w formie punktów rubinowych, zwanych naczyniakami starczymi.Krosty starcze – charakterystyka Punkty rubinowe objawiają się w postaci małych czerwonych, fioletowych lub różowych grudek o średnicy od jednego do kilku milimetrów. Ich liczba może zwiększać się wraz z wiekiem. Najczęściej pojawiają się w okolicy torsu: na brzuchu…

pokaż

Krosty alergiczne

Krosty na skórze mogą się pojawiać z wielu różnych powodów. Najczęściej wywoływane są alergią skórną. Jak zwalczyć krosty alergiczne? Aby poradzić sobie z tą nieestetyczną zmianą, należy właściwie pielęgnować skórę.  Krosty alergiczne – przyczyny Do pojawienia się krost alergicznych dochodzi pod wpływem podrażnienia skóry czynnikiem uczulającym, czyli alergenem. Tego typu uczulające substancje drażniące znajdują się często w kosmetykach.  Krosty alergiczne…

pokaż

Krosty z wodą na twarzy

Krosty z wodą na twarzy mają prawo budzić niepokój. Zwykle nie jesteśmy w stanie powiązać ich z żadnym znanym nam schorzeniem, trudno też je ignorować. Dobrze jest więc wiedzieć, że mamy do czynienia z problemem, który nie powinien być bagatelizowany.   Krosty z wodą na twarzy – przyczyny Krosty z wodą na twarzy najczęściej są konsekwencją alergii skórnych. Te mogą…

pokaż

Krosty z przeziębienia

Przeziębienie samo w sobie jest stanem, który budzi pewien niepokój. Jeśli jednak do jego typowych objawów dołączają krosty z przeziębienia, nawet osoby opanowane, tracą pewność siebie. Zjawisko to nie jest powszechne, pojawia się jednak zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet, bez względu na ich wiek.   Krosty z przeziębienia – przyczyny Szukając przyczyn krost z przeziębienia zwykle zwraca się…

pokaż

Kaniula

Definiując określenie „kaniula” należy wyraźnie wyodrębnić dwa znaczenia. Kaniula dożylna to rurka z tworzywa umieszczana tymczasowo w żyle pacjenta za pomocą stalowej igły w celu podania określonych preparatów. Kaniula stosowana w medycynie estetycznej to rodzaj zamkniętej na końcu rurki używanej najczęściej do aplikacji podskórnych. Kaniula w medycynie estetycznej Kaniula używana w zabiegach medycyny estetycznej, czyli tzw. „tępa igła”, to elastyczna, zakończona…

pokaż

Krosty ospy

Krosty ospy wietrznej to objawy niezwykle zaraźliwej choroby wirusowej wieku dziecięcego. Wirus przenoszony jest drogą kropelkową oraz za sprawą ruchów powietrza na odległość nawet do kilkudziesięciu metrów. Zakaźna jest również treść pęcherzyków ospowych. Okres wylęgania i zakażania Okres wylęgania wirusa, czyli czas od momentu zakażenia do wystąpienia pierwszych objawów trwa od 10 do 21 dni (średnio dwa tygodnie). Chory zakaża już…

pokaż

Krosty – odra

Krosty odry to objawy choroby wirusowej wieku dziecięcego. Wirus przenoszony jest drogą kropelkową i niebezpieczny zwłaszcza dla małych dzieci i osób starszych. Odra jest chorobą układu oddechowego i ze względu na możliwość wystąpienia poważnych powikłań, opracowano skuteczną szczepionkę, którą w Polsce podaje się dzieciom zintegrowaną zwykle ze szczepionką przeciwko różyczce i śwince. Okres wylęgania i zakażania wirusem odry Okres wylęgania wirusa…

pokaż

Krosty Fordyce’a

Krosty Fordyce’a, właściwie plamki Fordyce’a są zjawiskiem dość często spotykanym, ponieważ występują u 80% ludności. Przyjmują barwę białą, różową czy żółtą i zwykle mają wielkość 2-3 mm. Mogą pojawiać się na czerwieni wargowej, powiekach, sutkach, prąciu, mosznie i wargach sromowych, rzadziej w jamie ustnej. Występują pojedynczo lub w większej ilości, nie są bolesne, nie swędzą, nie są też zakaźne i…

pokaż

Krosty na twarzy

Krosty na twarzy to najczęściej objaw trądziku, czyli nadmiernej produkcji łoju na skutek zmian hormonalnych w organizmie w okresie dojrzewania. Nie jest to jednak jedyna przyczyna pojawienia się na twarzy wyprysków. Wysypka obecna na skórze policzków, czoła czy podbródka może świadczyć o alergii pokarmowej, niezwiązanych z dojrzewaniem wahaniach hormonalnych, a nawet o obecności chorób przewlekłych. Trądzikowe krosty na twarzy – skąd…

pokaż

Kosmetyki gabinetowe

Kosmetyki gabinetowe to potoczna nazwa dla profesjonalnych produktów, które stosuje się w gabinetach medycyny estetycznej oraz kosmetycznych. Zazwyczaj pełnią one rolę pomocniczą podczas wykonywania zabiegów. Są przeznaczone do użytku przez specjalistów i niedostępne na powszechnym rynku kosmetycznym. Każdy gabinet czy klinika powinny być wyposażone w zestaw takich kosmetyków.Kosmetyki gabinetowe – czym się charakteryzują? Kosmetyki gabinetowe wyróżniają się precyzyjnym, skutecznym działaniem.…

pokaż

Kosmeceutyki

Kosmeceutyki to preparaty, które bardzo często znajdują zastosowanie w medycynie estetycznej. Dzięki szczególnie bogatemu w składniki aktywne składowi stanowią pomoc w leczeniu oraz element profesjonalnej pielęgnacji skóry. Skład kosmeceutyków ustalają farmaceuci oraz biotechnolodzy. Coraz częściej preparaty z tej grupy są polecane pacjentom przez lekarzy dermatologów.Kosmeceutyki – czym są? Kosmeceutyki to szczególna grupa kosmetyków, które charakteryzuje pewne działanie lecznicze. Zawierają dużo…

pokaż

Korekta uszu

Korekta uszu to jedna z najczęściej wykonywanych operacji w ofercie medycyny estetycznej. Wiele osób odczuwa niezadowolenie w związku z kształtem czy wielkością swoich małżowin usznych. Wprawny chirurg może poprawić ich wygląd w trakcie prostego zabiegu. Korekta uszu jest bezbolesna, a czas rekonwalescencji po zabiegu niedługi. Dzięki medycynie estetycznej pacjenci trwale pozbywają się przyczyny swoich kompleksów.Korekta uszu – charakterystyka zabiegu Korekta…

pokaż

Konsultacja estetyczna

Konsultacja estetyczna to pierwszy kontakt pacjenta z lekarzem medycyny estetycznej. Odbywa ją każdy, kto planuje przejść zabieg chirurgii estetycznej. Podczas konsultacji lekarz zbiera wywiad, udziela rzetelnych informacji,  mówi o przeciwwskazaniach i możliwych efektach zabiegu. Warto dobrze przygotować się do tej rozmowy, a także wiedzieć wcześniej, jakie pytania mogą paść.Konsultacja estetyczna – na czym polega? Konsultacja przed planowanym zabiegiem medycyny estetycznej…

pokaż

Krosty podchodzące wodą

Krosty podchodzące wodą mogą pojawiać się na ciele z różnych powodów. Występują u dorosłych i dzieci niezależnie od wieku.Krosty podchodzące wodą – przyczyny Jako przyczyny krostek podchodzących wodą zwykle wymienia się choroby autoimmunologiczne, reakcje alergiczne oraz schorzenia wirusowe i bakteryjne. Najczęściej jednak są one objawem ospy wietrznej, półpaśca, opryszczki, liszajca zakaźnego, pęcherzycy lub pęcherzowego oddzielania się naskórka.Krosty podchodzące wodą –…

pokaż

Krosty ospowe

Krosty ospowe pojawiające się na twarzy i całym ciele to objaw choroby wirusowej kwalifikowanej do chorób wieku dziecięcego. Mimo że zapadają na nią zwykle dzieci, dorośli, którzy dotąd nie mieli kontaktu z wirusem, prawie na pewno zarażą się przebywając z osobą chorą. Wirus ospy przenosi się w niezwykle łatwy sposób zarówno drogą kropelkową, jak i w wyniku ruchów powietrza na…

pokaż

Krosty – ospa

Krosty powstałe przy ospie wietrznej to niedogodność, która łatwo może zmienić się w trwałe ślady. Warto w okresie choroby przykładać szczególną wagę do pielęgnacji skóry. Jeśli mimo wszystko ospa pozostawi ślady, można również wykorzystać ofertę medycyny estetycznej. Krosty – ospa, dlaczego powstają zmiany skórne? Ospa wietrzna to choroba zakaźna wieku dziecięcego, której charakterystycznym objawem są zmiany skórne, obecne głównie na…

pokaż

Krostki na czole

Krostki na czole to najczęściej zaskórniki zamknięte. Sprawiają, że skóra ma chropowatą, nieprzyjemną powierzchnię, są też widoczne. Krosty na czole to bardzo częsty problem, dotyczący wielu osób w różnym wieku – zarówno dojrzewających nastolatków, jak i dorosłych. Przyczyn ich powstawania może być wiele, zwykle odpowiada za nie kilka czynników. aby pozbyć się problemu, konieczna jest zmiana diety i odpowiednia pielęgnacja.…

pokaż

Kosmetolog

Kosmetolog zajmuje się zabiegami z zakresu pielęgnacji skóry. Specjalizuje się zarówno w profilaktyce, jak i zabiegach redukujących zmiany skórne.Kosmetolog – zadania Zadania kosmetologa częściowo pokrywają się z obszarem działania lekarza medycyny estetycznej. Kosmetolog wykonuje nieinwazyjne zabiegi hamujące starzenie się skóry, korygujące niedoskonałości i poprawiające wygląd. Może zajmować się też problemami związanymi z otyłością, alergią na preparaty kosmetyczne, redukcją negatywnych skutków…

pokaż

Krosty przy ustach

Krosty przy ustach mogą pojawiać się z wielu powodów i mieć różne objawy. Stanowią nie tylko problem estetyczny, ale również zdrowotny.Krosty przy ustach  – przyczyny Zazwyczaj krosty przy ustach stanowią objaw niedoboru witamin bądź infekcji wirusowej lub bakteryjnej. Delikatna skóra w okolicy ust jest podatna na uszkodzenia i wykwity, dlatego krosty są niekiedy sygnałem chorób obejmujących cały organizm takich jak…

pokaż

Krosty przy nosie

Krosty pojawiające się przy nosie są zwykle niegroźnymi zmianami skórnymi, choć mogą czasem okazać się symptomami różnych chorób i problemów organizmu.Krosty przy nosie – przyczyny powstawania Krosty przy nosie powstają z różnych przyczyn. Najczęściej są objawem jednego z rodzajów trądziku: młodzieńczego, zaskórnikowego lub różowatego. Zmiany mają wówczas postać czerwonych grudek lub krost z ropną wydzieliną. W okolicy nosa mogą występować…

pokaż

Krosty – żuchwa

Krosty na żuchwie to przypadłość nieestetyczna, najczęściej także bolesna. Rzadko stanowią efekt nieprawidłowej higieny. Przyczyny ich pojawienia się z reguły uwarunkowane są z ogólnym stanem zdrowia i stylem życia. Krosty – żuchwa. Przyczyny Krosty pojawiające się na linii żuchwy, na brodzie i wokół ust to najczęściej objaw trądziku hormonalnego. Przypadłość ta charakterystyczna jest dla nastolatków, ale także coraz częściej dla…

pokaż

Krosty – świerzb

Świerzb to choroba, która powoduje liczne problemy i zmiany skórne. Wiążą się z nią nie tylko nieprzyjemne objawy, ale też efekty estetyczne. Jest bardzo zaraźliwa, a osoba chorująca musi szybko podjąć skuteczne leczenie zgodnie z zaleceniami specjalisty, by nie zarazić osób ze swojego otoczenia. Istnieje spore ryzyko, że po świerzbie na skórze pozostaną krosty blizny i przebarwienia.Krosty – świerzb a…

pokaż

Krosty

Krosty to potoczna nazwa zmian skórnych, które wystają ponad powierzchnię skóry je otaczającej i najczęściej są wypełnione wydzieliną. Krostami nazywa się zmiany skórne o różnym pochodzeniu. Mogą być efektem trądziku, nieprawidłowej diety, problemów zdrowotnych. Aby dowiedzieć się, dlaczego powstały, warto skonsultować się z dermatologiem. Prawidłowa pielęgnacja i medycyna estetyczna pomagają się ich pozbyć.Krosty – czym są krosty? Krosty to wykwity…

pokaż

Krosty na szyi

Krosty na szyi stanowią poważny problem estetyczny. Ich lokalizacja w miejscu narażonym na kontakt z odzieżą i czynnikami zewnętrznymi może dodatkowo podrażnić skórę. Ten rodzaj zmian nie jest wyłącznie domeną zmagających się z cerą trądzikową nastolatków.Krosty na szyi – przyczyny Krosty na szyi z reguły stanowią objaw jednego z dwóch czynników: alergii na kosmetyki czy perfumy lub zaburzeń hormonalnych w…

pokaż

Krosty na policzkach

Krosty na policzkach są problemem estetycznym, szczególnie, gdy trudno zamaskować je makijażem. Są wypukłe, najczęściej zaczerwienione. Może towarzyszyć im również wysypka.Krosty na policzkach – przyczyny Krosty na policzkach, jeśli dotyczą wyłącznie tego obszaru, najczęściej są efektem alergii i nietolerancji pokarmowych, przeważnie na nabiał oraz zboża. Mogą wynikać także z uczulenia na składniki kosmetyków lub występują jako konsekwencja niewłaściwej diety i…

pokaż

Krosty grudki na twarzy

Krosty grudki na twarzy mogą być niepokojącym objawem, który towarzyszy różnym chorobom.  Są dość łatwe do rozpoznania, gdyż wystają ponad powierzchnię skóry i różnią się od niej spoistością. Mogą mieć charakter naskórkowy, związany z przerostem naskórka, lub sięgający głębiej skórno-naskórkowy.Krosty grudki na twarzy – przyczyny Jedną z częstszych przyczyn, dla których pojawiają się krosty grudki na twarzy, są reakcje uczuleniowe…

pokaż

Krosty czerwone na plecach

Krosty czerwone na plecach to problem estetyczny, ale także zdrowotny. Często powodują ból i dyskomfort. Zmiany takie mogą mieć różne przyczyny i wygląd. Odmienne jest także leczenie, które zaordynować powinien dermatolog. Krosty czerwone na plecach – przyczyny Krosty czerwone na plecach najczęściej pojawiają się u osób o cerze trądzikowej wskutek nadmiernej aktywności gruczołów łojowych. Zdarza się jednak, że zmiany występują…

pokaż

Krosty czerwone na nogach

Krosty czerwone na nogach nie zawsze są objawem niepokojącym na tyle, by wymagały konsultacji lekarskiej. Mogą być efektem miejscowego podrażnienia skóry. Jeśli jednak obecne są przez dłuższy czas, a dodatkowo towarzyszą im nieprzyjemne dolegliwości, warto skontaktować się z dermatologiem.Krosty czerwone na nogach – przyczyny Najczęstszą przyczyną tego, że pojawiają się krosty czerwone na nogach, jest alergia kontaktowa. Czynnikami często powodującymi…

pokaż

Krosty czerwone na ciele

Krosty czerwone na ciele mogą mieć różne przyczyny. Czasem stanowią efekt niewłaściwej pielęgnacji, czasem – świadczą o rozwijających się w organizmie chorobach. Aby móc jednoznacznie zdiagnozować główny problem, należy zwrócić uwagę na ich wygląd oraz moment, w którym się pojawiają.Krosty czerwone na ciele – przyczyny Zdaniem dermatologów, krosty czerwone na ciele mogą mieć podłoże genetyczne. Czasem stanowią efekt reakcji alergicznych.…

pokaż

Krosty cholesterolowe

Krosty cholesterolowe to nie tylko problem natury estetycznej. Ich pojawienie się może świadczyć o poważnych problemach zdrowotnych, dlatego nie należy go lekceważyć.  Krosty cholesterolowe trudno pomylić z innymi zmianami skórnymi ze względu na ich wygląd i charakterystyczne miejsce występowania – powieki. Są brązowawe lub żółte i zawsze wystają ponad powierzchnię skóry. Skąd się biorą i jak możne się ich pozbyć?Krosty…

pokaż

Krosty bakteryjne

Pojawienie się krost bakteryjnych nie jest w żaden sposób uzależnione od wieku. Ich przyczyny są różne, od zaniedbań w higienie osobistej, poprzez problemy z trądzikiem, aż do urazów mechanicznych z nadkażeniami bakteryjnymi (na przykład podczas depilacji). Krosty bakteryjne są wypełnione ropą i wiele osób wyciska je, chcąc szybciej się ich pozbyć. To poważny błąd, prowadzący do nasilenia problemu. Krosty bakteryjne…

pokaż

Krosty alergiczne na twarzy

Krosty na twarzy mogą mieć różne pochodzenie i przyczyny. Część z nich to krosty alergiczne. Najczęściej winę ponosi alergia kontaktowa – reakcja uczuleniowa związana z konkretnym kosmetykiem lub substancją dotykającą skóry twarzy. Krosty alergiczne na twarzy mogą wystąpić jednorazowo lub stanowić utrzymujący się (względnie nawracający) problem. Pierwszym frontem w walce z nimi powinien być dermatolog, choć medycyna estetyczna także proponuje…

pokaż

Krosty na czole

Krosty na czole to częsty objaw towarzyszący wahaniom hormonalnym w okresie dojrzewania. Ten typowy objaw trądziku wymaga odpowiedniej pielęgnacji, a w niektórych przypadkach także pomocy dermatologa. Pozostałe po trądziku ślady można usuwać i zmniejszać ich widoczność, poddając się zabiegom z zakresu medycyny estetycznej.Krosty na czole – jak powstają? Krosty na czole tworzą się, gdy pory skóry ulegają zatkaniu. W porach…

pokaż

Krosty między piersiami

Krosty między piersiami to bardzo często tak zwane potówki – zmiany skórne powstające w wyniku wysiłku lub przegrzania. W tym miejscu występują także inne rodzaje zmian, w tym krosty ropne (trądzikowe) czy wysypki alergiczne. Prawidłowe zdefiniowanie ich rodzaju jest bardzo ważne z punktu widzenia leczenia oraz profilaktyki. Jeśli wiadomo, czym są krosty i dlaczego się pojawiły, łatwiej jest im przeciwdziałać.Krosty…

pokaż

Krosty między brwiami

Krosty między brwiami są objawem charakterystycznym dla trądziku. Mogą to być ciemne zaskórniki otwarte lub jasne, wypełnione białym sebum zaskórniki zamknięte. Krosty między brwiami są też charakterystycznym objawem problemów zdrowotnych związanych z niezdrowym odżywianiem lub nieprawidłową pracą wątroby. Aby przyspieszyć znikanie krost zlokalizowanych w tym miejscu, warto postawić na oczyszczającą pielęgnację, odpowiednie nawilżanie, a także zmianę sposoby żywienia.Krosty między brwiami…

pokaż

Krosty dookoła ust

Powstawanie krost dookoła ust bywa często spowodowane nadprodukcją sebum i zatykaniem porów skóry. Niekiedy zmiany skórne w tym szczególnym miejscu są skutkiem reakcji alergicznych na rozmaite alergeny (kosmetyki pielęgnacyjne i do makijażu, pożywienie). Aby skutecznie wyeliminować ten problem, należy zdiagnozować trafnie przyczynę powstawania krost i na nią właśnie zadziałać. Pomagają także zabiegi medycyny estetycznej.Krosty dookoła ust – specyfika i przyczyny…

pokaż

Krosty dekolt

Krosty na dekolcie to zjawisko niejednorodne. Występują u osób w każdym wieku, niezależnie od płci i typu skóry. Mogą być wynikiem reakcji alergicznej, trądziku lub szeregu innych zjawisk. Prawidłowe rozpoznanie typu krost oraz ich pochodzenia pozwala na podjęcie leczenia. W usuwaniu krost na dekolcie pomocna jest także medycyna estetyczna i oferowane przez nią zabiegi. Krosty dekolt – przyczyny powstania Powstanie…

pokaż

Krosty ze stresu

Stres jest jednym z czynników, które wpływają niekorzystnie na kondycję skóry, także skóry z problemami. Krosty ze stresu są w rzeczywistości zmianami skórnymi powstałymi z powodu nierównowagi w poziomach hormonów, które nasiliły się ze względu na spadek odporności wywołany stresem. Coraz więcej dermatologów rozumie, że praca nad radzeniem sobie ze stresem musi stanowić część kompleksowego leczenia trądziku. W przeciwnym razie…

pokaż

Krosty za uchem

Trądzik łojotokowy to przypadłość, która dotyczy nie tylko młodzieży w wieku dorastania. Może spotkać każdego, bez względu na wiek i płeć. Objawy skórne obejmują głównie tworzenie się ropnych krost na twarzy, szyi, niekiedy także na dekolcie, plecach, ramionach. Krosty za uchem to także objaw trądziku. Ta choroba skóry wymaga kompleksowego leczenia, od zmiany przyzwyczajeń żywieniowych i trybu życia aż do…

pokaż

Krosty z zimna na twarzy

Zmiany temperatur wpływają negatywnie na kondycję cery u osób, które już wcześniej borykały się z problemami skórnymi. Zimno oraz gorąco może sprawić, że krosty na twarzy staną się bardziej widoczne lub będą pojawiały się w szybszym tempie. Warto wiedzieć, jak zabezpieczyć cerę przed zimnem i co zrobić, by temperatura nie wpływała negatywnie na jej wygląd. Zbyt gwałtowne i powtarzające się…

pokaż

Krosty na plecach

Plecy to jedno z miejsc na ciele, na których szczególnie często objawia się trądzik. Ropne krosty powstające w wyniku nagromadzenia sebum, a także zaskórniki otwarte stosunkowo często tworzą się właśnie na plecach. To problem, który zniechęca do eksponowania ciała i bywa przyczyną kompleksów. Istnieje wiele przyczyn stojących za powstawaniem krost na plecach. Można im zaradzić, stosując domowe sposoby lub poddając…

pokaż

Krosty na nogach

Krosty na nogach powstają często w wyniku drobnych skaleczeń podczas depilacji, które ulegają następnie zakażeniu przez bakterie. Także wielokrotne stosowanie jednorazowych maszynek do golenia przyczynia się do zakażeń i zapychania porów skóry. Krosty na nogach rzadko powstają w wyniku nadprodukcji sebum, mogą za to stanowić reakcję alergiczną organizmu, na przykład na balsam do ciała czy nowy proszek do prania. Krosty…

pokaż

Krosty na głowie

Krosty na głowie mają związek z przetłuszczającymi się nadmierne włosami. Powodują uczucie dyskomfortu, a pielęgnacja owłosionej skóry głowy nie jest prosta. Czasem problem z krostami powstającymi na głowie potęgują używane kosmetyki, a czasem jest to wynik zaburzeń w gospodarce hormonalnej i produkcji sebum. Prawidłowa pielęgnacja i profilaktyka pozwalają poradzić sobie z tą niedogodnością. Krosty na głowie – charakterystyka i przyczyny…

pokaż

Krosty łojowe

Krosty łojowe to czerwone, podskórne grudki, będące oznaką zatkanych gruczołów łojowych, Objaw towarzyszy najczęściej trądzikowi grudkowemu i ma tendencje do nawracania. Nie dotyczy jedynie osób w okresie dorastania, choć to u nich jest najczęstszy. Trądzik grudkowy wymaga specjalistycznego leczenia pod okiem dermatologa. Kompleksowe leczenie pozwala skutecznie pozbyć się tego nawracającego problemu. Krosty łojowe – czym są i dlaczego powstają? Krosty…

pokaż

Krosty łojotokowe

Krosty łojotokowe powstają w przebiegu łojotokowego zapalenia skóry, jako najbardziej charakterystyczny jego objaw. O ich pojawieniu się decyduje wiele czynników, które rzadko występują pojedynczo. Łojotokowe zapalenie skóry może dotknąć każdego, niezależnie od wieku i płci. Krosty łojotokowe pojawiają się na całym ciele, włącznie z owłosioną skórą głowy. Ten stan skóry wymaga zdiagnozowania i profesjonalnego leczenia, ponieważ ma tendencje do nawracania.…

pokaż

Krosty swędzące na rękach

Swędzące krosty i zaczerwieniona skóra najczęściej świadczą o tym, że wystąpiła reakcja alergiczna. Dłonie i ręce stykają się z bardzo wieloma różnymi substancjami, które mogą wywoływać podrażnienia. Należą do nich nie tylko kosmetyki, ale także stosowane w gospodarstwie domowym detergenty, a nawet przygotowywana w kuchni żywność. Skóra po reakcji alergicznej może pokryć się bąblami, pokrzywką lub krostami. Krosty swędzące na…

pokaż

Krosty czerwone

Czerwone krosty są popularną, często występującą reakcją skóry na zetknięcie się z alergenem, ale stanowią także jeden z objawów trądziku. Aby sprawdzić, co spowodowało pojawienie się czerwonych krost, często niezbędna jest wizyta u dermatologa. Tylko prawidłowe zidentyfikowanie natury problemu oraz jego przyczyn pozwala na podjęcie skutecznego leczenia i przywrócenie skórze dobrego wyglądu. Krosty czerwone – przyczyny Najczęstszą przyczyną pojawienia się…

pokaż

VeoliClinic © 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved