Wiotkość skóry

Jednym z podstawowych objawów starzenia się skóry jest jej wiotkość. Z wiekiem skóra staje się cieńsza i wiotka na skutek zmniejszenia ilości kolagenu i elastyny w organizmie. Sprawia to, że wygląda ona mniej korzystnie i w dotyku strukturą przypomina cienki papier.

W medycynie estetycznej znajdujemy wiele sposobów na przywrócenie wiotkiej skórze jej elastyczności, sprężystości i witalności. Polegają one głownie na wsparciu intensywnego namnażania kolagenu, który przywraca formę i elastyczność wiotkiej skórze. Najczęściej stosowane są zabiegi z wykorzystaniem fal HIFU. Równie popularne są innowacyjne technologie laserowe (między innymi lasery pikosekundowe) jak również metody iniekcyjne.

Do podstawowych zabiegów stosowanych w walce z wiotką skórą zaliczane są: mezoterapia, karboksyterapia, terapia PRP, zabiegi z użyciem kwasu hialurunowego.

Ważne jest, aby przed wyborem metody poprawy elastyczności skóry skonsultować się z lekarzem lub kosmetologiem, który rzetelnie oceni aktualny stan i potrzeby oraz pomoże w doborze najbardziej odpowiedniej metody.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów przeznaczonych do eliminacji wiotkości skóry.

Wyszukiwano ten artykuł poprzez zapytania: wiotkość skóry, wiotkość skóry gdynia, wiotkość skóry gdańsk, terapia na wiotkość skóry.

VeoliClinic © 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved