Multifunkcyjna platforma ALMA HARMONY XL PRO z głowicą ALMA DYE-VL jest niezwykle skuteczna w przypadku redukcji zmian pigmentacyjnych tj. przebarwienia posłoneczne, pozapalne, plamy starcze, piegi, melasma, plamy cafe au lait. Ta innowacyjna technologia emituje wąskopasmowe, pulsacyjne źródło światła z zakresu 500-600 nm, dzięki czemu zabieg jest w pełni bezpieczny. Wiązka lasera absorbowana jest przez chromofor w postaci melaniny zawartej w zmianie barwnikowej. Pod wpływem temperatury komórki barwnikowe ulegają uszkodzeniu. Następnie w wyniku fizjologicznych procesów zostają usunięte z organizmu. Dzięki systemowi chłodzącemu, zabiegi Alma Harmony Dye-Vl zwiększają komfort pacjenta.

Profesjonalna likwidacja przebarwień w Veoli Clinic

W naszej klinice kosmetycznej w Gdyni dysponujemy odpowiednim sprzętem, pozwalającym nam na wykonywanie kompleksowych usług likwidacji przebarwień. Doświadczona kadra pracowników zapewnia odpowiednie podejście do każdego klienta i gwarantuje precyzję zabiegu.

Likwidacja przebarwień to usługa charakteryzująca się wysoką skutecznością. Efekty widać już po pierwszym zabiegu, co sprawia, że klienci mogą liczyć na szybką poprawę wyglądu skóry. Przy pomocy odpowiednich narzędzi jesteśmy w stanie zlikwidować nawet najbardziej dokuczliwe przebarwienia i przywrócić zdrowy, atrakcyjny koloryt skóry na dowolnej części ciała.

PRZEBIEG ZABIEGU USUWANIA PRZEBARWIEŃ

Przed przystąpieniem do zabiegu usuwania przebarwień specjalista przeprowadza wywiad z pacjentem, ocenia skórę i zmiany pigmentacyjne. Po zakwalifikowaniu pacjenta dobieramy odpowiednie parametry i moc lasera. Następnie obszar zabiegowy zostaje dokładnie oczyszczony i aplikujemy warstwę specjalnego żelu. Pacjent i osoba wykonująca zabieg usuwania przebarwień zakłada ochronne okulary.  Podczas zbliżania głowicy do skóry, może być odczuwalne delikatne pieczenie i ciepło, które łagodzone jest przez wbudowany system chłodzenia. Po zabiegu nakładany jest krem regeneracyjny i krem z filtrem.

EFEKTY ZABIEGU LIKWIDACJA PRZEBARWIEŃ

Efekty zabiegu usuwania przebarwień widoczne są zazwyczaj natychmiastowe, jednak dla uzyskania pełnych rezultatów zalecamy wykonanie serii zabiegowej około 3-6 sesji w odstępie czterotygodniowym.

WSKAZANIA DO USUWANIA PRZEBARWIEŃ

– Zmiany pigmentacyjne skóry

– Przebarwienia posłoneczne

– Przebarwienia pozapalne

– Plamy o podłożu hormonalnym

– Plamy starcze

– Plamy soczewicowate

– Przebarwienia po ciąży

– Piegi

– Plamy Cafe au lait

– Skóra szara, ziemista

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU LIKWIDACJI PRZEBARWIEŃ

– Choroba nowotworowa

– Aktywna opryszczka

– Infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze

– Aktywne stany zapalne skóry

– Ciąża i karmienie piersią

– Przyjmowanie leków zawierających pochodne witaminy A

– Nie należy stosować ziół (dziurawiec, skrzyp, nagietek) na tydzień przed zabiegiem

– Stosowanie antybiotyków i sterydów

– Stosowanie leków obniżającym krzepliwość krwi

– Świeża opalenizna (również solarium)

– Bielactwo, łuszczyca, cukrzyca, padaczka, bliznowce

Przed zabiegiem

  • przed kuracją (około sześć miesięcy) trzeba zakończyć leczenie doustnymi retinoidami
  • dwa tygodnie przed każdym zabiegiem nie stosuje się kremów i innych preparatów zawierających retinoidy, witaminę C oraz kwasy owocowe w miejscu zabiegu
  • w tym samym czasie należy odstawić leki uwrażliwiające na światło (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o podobnym zastosowaniu, tj. dziurawiec, nagietek, herbatka typu figura
  • przed zabiegiem i po jego zakończeniu należy sobie zrobić przerwę w opalaniu
  • tydzień przed zabiegiem nie stosować na obszar poddawany kuracji żadnych preparatów złuszczających naskórek oraz depilatorów

Po zabiegu

  • nie eksponować skóry na promieniowanie słoneczne i nie korzystać z solarium
  • należy zabezpieczać skórę kremami z wysokimi filtrami, aby uniknąć przebarwień posłonecznych
  • przez kilka dni po terapii nie stosować drażniących i wysuszających kosmetyków, skórę należy odpowiednio nawilżać i natłuszczać
  • nie podrażniać skóry, nie zdrapywać mikrostrupków
  • unikać korzystania z basenu i sauny

Zabieg wykonuje: kosmetolog

Czas zabiegu: 10-60 min

Liczba powtórzeń: 3-6 zabiegów co 4 tygodnie

LASER Dye-VL  leczenie przebarwień

Umów wizytę

 

Chętnie Ci pomożemy

Nasi specjaliści otoczą Cię opieką i chętnie pomogą w doborze odpowiednich zabiegów.

 

Najczęściej zadawane pytania

Jak najbardziej. Zabieg jest bezpiecznym i bardzo skutecznym sposobem na pozbycie się rozszerzonych naczyń krwionośnych. – Proszę usunąć to pytanie jest nieskładne.

Uniknięcie uszkodzeń zewnętrznej warstwy skóry sprawia, że zabieg jest praktycznie bezbolesny i co ważne, pozwala pacjentowi, niemal natychmiast wrócić do codziennej aktywności.

 

– Po terapii należy bezwzględnie przestrzegać zakazu opalania – minimum 4 tygodnie po zabiegu, chronić skórę kremami z filtrem SPF.

– Nie drażnić okolicy zabiegu, unikać wszelkiego typu peelingów, szorstkich gąbek, oraz szorstkich ręczników.

– Przez 1-2 dni należy zrezygnować z makijażu

– Unikać kosmetyków z alkoholem