Przesuszona skóra

Przesuszona skóra może być wynikiem bardzo wielu czynników. Zaczynając od procesów starzenia, niekorzystnych czynników zewnętrznych, nieprawidłowej pielęgnacji aż do niehigienicznego trybu życia, chorób czy skłonności wrodzonych.

O odpowiedni poziom nawilżenia w skórze dba płaszcz hydrolipidowy, który ochrania naskórek przed nadmiernym wysuszaniem. Taka sytuacja ma miejsce, gdy gruczoły potowe wydzielają zbyt małe ilości sebum.

Dla walki z przesuszoną skórą kluczowe jest wykrycie przyczyn jej powstawania. Jeśli jest to efekt upływu czasu czy też wrodzonych predyspozycji, warto skonsultować się ze specjalistą i skorzystać z oferty klinik medycyny estetycznej.

Aktualnie mamy do dyspozycji szeroką gamę zabiegów skutecznie pomagających w usuwaniu problemu suchej skóry. Do najskuteczniejszych należą: specjalistyczne peelingi, wodna mikrodermabrazja, stosowanie iniekcji z substancji odżywczych i nawilżających, jak kwas hialuronowy, mezoterapia igłowa oraz osocze, a także profesjonalne, intensywnie odżywcze i złuszczające maski.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów przeznaczonych do walki z przesuszającą się skórą.

Polecany zabieg

Wyszukiwano ten artykuł poprzez zapytania: przesuszająca się skóra, przesuszająca się skóra gdynia, przesuszająca się skóra gdańsk, terapia na przesuszającą się skórę, walka ze przesuszającą się skórą, zabiegi na przesuszającą się skórę.