Alma Harmony XL PRO iPiXEL

ALMA HARMONY XL PRO IPIXEL – Ablacyjny resurfacing skóry, redukcja zmarszczek, usuwanie rozstępów i blizn, laserowy peeling skóry

Zabieg laserem iPixel polecana jest wszystkim tym, którzy pragną odświeżyć skórę i pozbyć się niedoskonałości: zmarszczki, rozszerzone pory, blizny – w tym pooperacyjne, potrądzikowe czy pourazowe, rozstępy, przebarwienia i  inne problemy skórne.  Laser iPixel jest laserem ablacyjnym, co oznacza, że narusza zewnętrzną warstwę naskórka. Dzieje się to poprzez odparowanie wody z komórek, przez co zostają one zniszczone, dając efekt głębokiego złuszczenia. Dzięki temu, wszelkie nierówności zostają spłycone. Dodatkowo, frakcyjne działanie lasera powoduje, że w głębi skóry rozpoczynają się intensywne procesy regeneracyjne – włókna kolagenowe namnażają się i budują nowe struktury podtrzymujące sprężystość skóry. Pozostałość blizny czy rozstępu zostaje wyparta na powierzchnię, przez co zostaje jeszcze bardziej spłycona.

 

PRZEBIEG ZABIEGU

 

Przed przystąpieniem do zabiegu i wykluczeniem przeciwwskazań wykonujemy analizę skóry, po zakwalifikowaniu pacjenta przechodzimy do zabiegu. Miejsce zabiegowe jest oczyszczone i zdezynfekowane, dobieramy odpowiednie ustawienia i parametry, dzięki czemu zabieg jest niezwykle precyzyjny, a co za tym idzie skuteczny. Dzięki nowoczesnej technologii światło lasera powoduje powstanie wielu mikrourazów w skórze są to tzw. pixele. Te mikroskopijne urazy stymulują skórę do produkcji kolagenu. Już po pierwszym zabiegu miejsca poddane terapii zyskują lepszy wygląd, a skóra odzyskuje sprężystość, staje się gładka, zdrowsza, a jej koloryt wyrównany.

 

WSKAZANIA

 

– zmarszczki, bruzdy

– blizny różnego pochodzenia (potrądzikowe, pourazowe, pooparzeniowe)

– wyrównanie kolorytu skóry

– rozstępy

– rozszerzone pory

– przebarwienia

 

PRZECIWWSKAZANIA

 

– aktywne stany zapalne w okolicy zabiegowej

– ciąża oraz okres karmienia piersią

– nowotwory

– świeża opalenizna (2-4 tygodnie przed zabiegiem nie eksponować skóry na słońce)

– leki immunosupresyjne i antybiotyki

– aktywna opryszczka

 

PRZED ZABIEGIEM

 

– dwa tygodnie wcześniej odstawić antybiotyki oraz zioła, które mogą uwrażliwiać na światło

– miesiąc wcześniej nie opalać się i nie stosować kosmetyków samoopalających

– na cztery tygodnie przed zabiegiem nie stsować preparatów zwiększających wrażliwość skóry tj. kremów zawierających retinol, izotretinoinę, kwasy owocowe, witaminę C

 

 

PO ZABIEGU

 

Bezpośrednio po zabiegu występuje delikatne podrażnienie twarzy oraz pojawiają się mikrouszkodzenia. Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona, sucha i ściągnięta, towarzyszy temu pieczenie. Może wystąpić łuszczenie naskórka. Niezbędne jest stosowanie kremów z filtrem UVA/UVB przez minimum 4 tygodnie po zabiegu. Należy unikać stosowania makijażu w obszarze zabiegowym przez około 1-2 dni. Zalecony jest krem łagodzący stosowany 2-3 razy dziennie, mycie skóry delikatnymi produktami i zaprzestanie stosowania produktów złuszczających. Unikanie basenu i sauny oraz aktywności przez 7 dni.

 

 

Zabieg wykonuje: kosmetolog

Czas zabiegu: 30-60 min

Liczba powtórzeń: 3-5 zabiegów co 2-4 tygodnie

Umów wizytę

 

Chętnie Ci pomożemy

Nasi specjaliści otoczą Cię opieką i chętnie pomogą w doborze odpowiednich zabiegów.

 

Najczęściej zadawane pytania

Przebudowa struktury włókien kolagenowych
Wygładzenie powierzchni skóry
–  
Wypłycenie bruzd i zmarszczek
–  
Redukcja blizn potrądzikowych, zanikowych, przerostowych
Wyrównanie kolorytu skóry

Efekty będą widoczne już po wykonaniu jednorazowego zabiegu, jednak dla uzyskania spektakularnych rezultatów rekomendujemy wykonanie zabiegów w serii 3-5 sesji w odstępach 2-4 tygodni w zależności od problemu. Skóra po zabiegu frakcyjnej ablacji przebudowuje się nawet do 6-9 miesięcy. Efekty będą coraz lepsze wraz z mijającym czasem.

Skóra po wykonanym zabiegu jest zaczerwieniona. Rumieniowi towarzyszy delikatne pieczenie. Tuż po zabiegu pojawia się również suchość i uczucie ściągnięcia skóry. Kilka dni po zabiegu występuje złuszczanie naskórka.