Przetłuszczająca się skóra

Problemy z nadmiernym wydzielaniem łoju przez gruczoły potowe mogą być przyczyną łupieżu oraz stanów zapalnych skóry. Przetłuszczająca się skóra może wiązać się także z nieestetycznym wyglądem czy wpływać na przetłuszczanie się włosów.

Skóra przetłuszcza się w wyniku nadmiernego wydzielania łoju przez kanaliki potowe znajdujące się w skórze. W zależności od tego, czy jest to problem stały czy pojawiający się okresowo, różne mogą być jego przyczyny. Najczęściej przetłuszczająca skóra jest powodowana przez uwarunkowania genetyczne, stosowanie nieodpowiednich kosmetyków, zaburzenia hormonalne.

Charakterystyczny dla tego problemu jest wygląd skóry. Zazwyczaj jest ona ziarnisto-żółta i często się błyszczy (ze względu na warstwę łoju, który ją pokrywa). Skóra przetłuszczająca się zazwyczaj zwiększa ryzyko wystąpienia innych defektów, takich jak trądzik, wypryski bakteryjne czy infekcje grzybicze.

W walce z przetłuszczającą się skórą pomagają specjalne preparaty, regulujące wydzielanie sebum. Bardzo często pomocna jest też odpowiednia dieta. Bezwzględnie ważne jest także regularne głębokie oczyszczanie skóry oraz peeling.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów przeznaczonych do walki z przetłuszczającą się skórą.

Umów wizytę

Wyszukiwano ten artykuł poprzez zapytania: przetłuszczająca się skóra, przetłuszczająca się skóra gdynia, przetłuszczająca się skóra gdańsk, terapia na przetłuszczającą się skórę, walka ze przetłuszczającą się skórą, zabiegi na przetłuszczającą się skórę.