Mezoterapia igłowa jest zabiegiem, który ma na celu dostarczenie poprzez iniekcje substancji odżywczych, takich jak m.in. kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy biomimetyczne do skóry właściwej.  

Już sam proces nakłuwania korzystnie wpływa na odbudowę skóry, a odpowiednie koktajle z substancjami aktywnymi pozwalają uzyskać rewelacyjneefekty w niedługim czasie.

Co daje mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to innowacyjny zabieg, który cieszy się rosnącą popularnością. Zabieg jest mało inwazyjny, a przy tym zapewnia bardzo dobre efekty w zakresie nawilżenia i odżywienia skóry. W naszym gabinecie kosmetycznym w Gdyni wykonujemy mezoterapię igłową przy pomocy profesjonalnych narzędzi. Wykwalifikowani pracownicy dokładają wszelkich starań, aby zabieg był jak najmniej bolesny, a pacjent mógł cieszyć się najlepszymi warunkami i opieką.

Mezoterapia igłowa wykazuje bardzo dobre efekty w zakresie odmładzania skóry, dlatego stanowi trzecią pozycję wśród najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, wybieranych przez klientów naszego salonu.  Przed rozpoczęciem zabiegu specjalista przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem, sprawdzając, czy nie ma ewentualnych przeciwwskazań.

PRZEBIEG ZABEGU MEZOTERAPII IGŁOWEJ

Po zakwalifikowaniu pacjenta i ocenie stanu skóry dobierany jest odpowiedni preparat. Miejsce zabiegowe zostaje znieczulone specjalną maścią, która powoduje, że zabieg przebiega bezboleśnie. Specjalista aplikuje substancje podskórnie na głębokość kilku milimetrów, w niewielkich odstępach. Po zabiegu pacjent otrzymuje zalecenia pozabiegowe.

MEZOTERAPIA IGŁOWA – EFEKTY ZABIEGU

Dzięki zabiegowi mezoterapii igłowej głęboko nawilżymy oraz odżywimy skórę. Zabieg uzupełnia niedobory witamin oraz minerałów, wspomaga mikrokrążenie poprawiając koloryt skóry. Dochodzi do produkcji włókien kolagenowych dzięki stymulacji fibroblastów zwiększa się napięcie, gęstość oraz sprężystość skóry. Zabieg zbawiennie wpływa na zasienienia pod oczami, dzięki wzmocnieniu naskórka. Skóra jest rozjaśniona i wyraźnie odmłodzona.

WSKAZANIA DO ZABIEGU MEZOTERAPI IGŁOWEJ

– Profilaktyka przeciwzmarszczkowa (drobne zmarszczki),

– zwiotczenie skóry (skóra sucha, odwodniona),

– leczenie rozstępów i blizn,

– redukcja cellulitu,

likwidacja przebarwień,

– nadmierne wypadanie włosów, pierwsze oznaki łysienia,

– ujędrnienie, przywrócenie napięcia i elastyczności skóry,

– redukcja cieni, zasinień pod oczami

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU MEZOTERAPI IGŁOWEJ

– Alergia, uczulenie na składniki preparatu

– Ciąża, okres karmienia piersią

– Stany zapalne na skórze, opryszczka

– Zła tolerancja zabiegu (skóra naczynkowa, ryzyko powstawania zwłóknień)

– Choroby nowotworowe

– Stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi

– Infekcje bakteryjne i wirusowe

– Cukrzyca

PRZED ZABIEGIEM MEZOTERAPI IGŁOWEJ

 

Zabieg mezoterapii igłowej można wykonywać niezależnie od pory roku.

Przed przystąpieniem do zabiegu należy wyeliminować wszelkie przeciwwskazania, oraz zaprzestać stosować środki obniżające krzepliwość krwi, np. aspiryna (ok 2 tyg. przed zabiegiem).

PO ZABIEGU MEZOTERAPI IGŁOWEJ

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, mogą wystąpić widoczne niewielkie siniaczki, obrzęk czy śródskórne grudki (czyli depozyty preparatu, które się wchłoną). Makijaż można nałożyć najwcześniej po 24 godzinach od momentu wizyty w klinice. Należy nie opalać skóry stosując codziennie krem ochronny z filtrem SPF 50, a także przez okres 7 dni nie korzystać z basenu i sauny oraz ograniczyć intensywny wysiłek fizyczny. Nie podrażniać skóry preparatami na bazie alkoholu i nie stosować kosmetyków złuszczających.

Zapoznaj się także z ofertą lipolizy iniekcyjnej w Gdańsku!

 

Zabieg wykonuje: lekarz/ kosmetolog

Czas trwania zabiegu: 30 – 60 min, w zależności od obszaru, jaki jest poddawany zabieg

Liczba powtórzeń: 3-6 zabiegów w odstępach co 2-4 tygodnie

 

Umów wizytę

Chętnie Ci pomożemy

Nasi specjaliści otoczą Cię opieką i chętnie pomogą w doborze odpowiednich zabiegów.

 

Najczęściej zadawane pytania

Zabieg mezoterapii igłowej w naszej klinice jest w pełni bezpieczni. Do zabiegów używamy medycznych, certyfikowanych preparatów.

Efekty po serii zabiegowej utrzymują się od pół roku do nawet roku.

Mezoterapia igłowa jest to jedna z najskuteczniejszych metod leczenia łysienia. Dotyczy zarówno łysienia plackowatego, łysienia typu męskiego, jak również łysienia wtórnego.