Rozstępy

Rozstępy pod wieloma względami przypominają blizny. W zasadzie rozstępy są bliznami, które powstają bez uszkodzenia zewnętrznej warstwy naskórka. Dlatego też zachowują się dokładnie tak jak blizny i leczymy je w ten sam sposób.

Rozstępy są wynikiem intensywnego i nieprawidłowego namnażania kolagenu, spowodowanego zaburzeniami właściwej konstrukcji włókien kolagenowych. W wyniku uszkodzenia włókna kolagenowe zostają przerwane, a intensywne namnażanie komórek w celu rekonstrukcji połączeń powoduje ich nierównomierny rozkład i w efekcie, rozstępy.

Uszkodzenia włókien kolagenowych powstają najczęściej w okresie nagłej zmiany wagi ciała. Mogą się pojawić po przebytej ciąży, intensywnym odchudzaniu lub nagłym przybraniu na wadze. Powstawanie rozstępów może być również uwarunkowane genetycznie i niezwiązane z wahaniami wagi.

Rozstępy leczymy podobnie jak blizny. Terapia przeprowadzana jest seriami i niestety wymaga czasu. Mimo to warto ją przeprowadzić, ponieważ cechuje ją wysoka skuteczność a efekty utrzymują się przez długi czas.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów przeznaczonych do eliminacji rozstępów.

Polecany zabieg

Wyszukiwano ten artykuł poprzez zapytania: rozstępy, rozstępy gdynia, rozstępy gdańsk, terapia na rozstępy, usuwanie rozstępów

VeoliClinic © 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved