Pajączki na nogach to schorzenie, które objawia się na skórze w postaci charakterystycznych czerwonych lub niebieskich niteczek. Zmiany te świadczą o zaburzeniach krążenia krwi w kończynach dolnych i pojawiają się najczęściej u kobiet. Pajączki na nogach – przyczyny Na pajączki na nogach narażone są najbardziej osoby, które długotrwale przebywają w jednej pozycji, a także osoby otyłe. Pajączki na nogach mogą…
Pajączki to nieestetyczne czerwone lub fioletowe zmiany skórne. Najczęściej pojawiają się one na skórze nóg u kobiet. Pajączki mogą pojawić się także na twarzy, szyi oraz dekolcie. Pajączki – przyczyny Jednym z czynników, który wywołuje pajączki, jest otyłość, mogą one także powstawać pod wpływem nieodpowiedniej pielęgnacji skóry lub po zbyt długiej ekspozycji na promieniowanie UV. Pajączki mogą się pojawiać u…
Popękane naczynka, czyli pajączki na twarzy to zmiany, które są charakterystyczne dla cery naczynkowej. Charakterystyczna siateczka naczyń krwionośnych może jednak świadczyć także o poważnej chorobie. W leczeniu pajączków na twarzy najważniejsza jest profilaktyka, a gdy jest już za późno na działania profilaktyczne, w walce z nimi może pomóc medycyna estetyczna. Pajączki na twarzy – przyczyny Pajączki na twarzy to zmiany,…
Popękane usta to problem dotyczący wielu osób, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Sprawia on dyskomfort, dlatego warto poznać przyczyny i sposoby na zwalczenie go. Popękane usta – przyczyny Popękane usta mogą mieć kilka przyczyn. Są to m.in. oblizywanie i przygryzanie warg, warunki atmosferyczne (suche powietrze, wiatr, mróz, silne słońce), klimatyzacja, palenie papierosów i stosowanie niewłaściwych kosmetyków. Na cienką i wrażliwą skórę…
Plastyka powiek (blefaroplastyka) to zabieg, który powala usunąć nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej z powiek górnych lub dolnych. Często korzystają z niego osoby mające problem z opadającą powieką górną oraz chcące zlikwidować nieestetyczne worki pod oczami. W ten sposób można nadać twarzy świeży, bardziej młodzieńczy wygląd, zredukować zmarszczki pod okiem, poprawić kształt powiek i zyskać piękne spojrzenie nadające twarzy bardziej…
U źródeł przebarwień skórnych leżą zaburzenia w funkcjonowaniu komórek pigmentacyjnych skóry – tzw. melanocytów. Przebarwienia, które pojawiają się zazwyczaj po 50 roku życia to tzw. przebarwienia starcze. Inaczej są one nazywane plamami wątrobowymi. Przebarwienia starcze – przyczyny Do przebarwień starczych dochodzi w wyniku zaburzonej produkcji barwnika skóry – melaniny. W wyniku starzenia się ludzkiego organizmu dochodzi do procesu hiperpigmentacji, wskutek…
Przebarwienia posłoneczne pojawiają się na twarzy i ciele w wyniku nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne. W ich usunięciu mogą pomóc nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej. Przebarwienia posłoneczne – przyczyny Do powstania przebarwień posłonecznych przyczynia się promieniowanie słoneczne, które, przenikając przez skórę, pobudza do pracy komórki pigmentacyjne. W efekcie długotrwałego opalania w niektórych miejscach może dochodzić do nadmiernej produkcji i nagromadzenia się barwnika…
Przebarwienia na twarzy to problem, który dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Mogą się one pojawiać w wyniku nadmiernej ekspozycji na słońce, a także świadczyć o poważnych chorobach lub zaburzeniach hormonalnych. Medycyna estetyczna znalazła jednak na nie sposób. Przebarwienia na twarzy – przyczyny Do powstawania przebarwień na twarzy mogą przyczynić się: – choroby skóry (np. łuszczyca); – ekspozycja na zbyt niskie…
Przebarwienia hormonalne to kłopotliwy problem dermatologiczny, który ma podłoże hormonalne i przed rozpoczęciem leczenia wymaga rozpoznania. W pozbyciu się nawracających przebarwień hormonalnych mogą pomóc zabiegi medycyny kosmetycznej. Przebarwienia hormonalne – przyczyny Do powstawania przebarwień hormonalnych dochodzi wskutek zaburzenia równowagi hormonalnej w organizmie. Przebarwienia hormonalne mogą się pojawić zarówno u osoby zdrowej (np. u dojrzewającego nastolatka, kobiety w ciąży, kobiety stosującej…
Kolagen to podstawowy składnik w tkance łącznej. Włókna kolagenowe budują naszą skórę, ścięgna, kości, rogówkę oka. Są one bardzo odporne na urazy mechaniczne i rozciągliwe, dlatego tworzą sprężyste rusztowanie dla narządów wewnętrznych. Ich ważną funkcją jest utrzymanie prawidłowego nawilżenia skóry. Kolagen bierze również udział w procesach odnowy komórek. Utrata kolagenu związana jest z procesami starzenia się organizmu. Kolagen jest produkowany…
Pory na twarzy pozwalają odprowadzać łój produkowany przez gruczoły (sebum) oraz pot. Gdy jednak dojdzie do zapchania mieszków włosowych łojem lub zanieczyszczeniami zewnętrznymi, ulegają one zatkaniu i dochodzi do ich rozszerzenia. Efektem jest niejednolita cera z widocznymi kraterami.Pory na twarzy – przyczynyRozszerzone pory na twarzy z czasem mogą się powiększać i stać się przyczyną kompleksów. Najwięcej rozszerzonych porów występuje zwykle…
Plastyka nosa (rinoplastyka) to zabiegi chirurgiczne, które pozwalają zmienić kształt nosa i lepiej dopasować go do rysów twarzy Pacjenta. Zabiegi plastyczne pozwalają zmniejszyć, zwęzić lub skrócić nos, skorygować przegrodę nosową, wymodelować chrząstki skrzydłowe oraz czubek nosa. Plastykę wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Do zabiegu są kwalifikowane osoby, u których nos osiągnął już ostateczną wielkość (najczęściej po ukończeniu 15. roku życia).Plastyka…
Pryszcze to krosty pojawiające się najczęściej na twarzy – zwłaszcza w tzw. strefie T obejmującej czoło, nos i brodę (w tych miejscach najsilniej pracują gruczoły łojowe). Rzadziej pojawiają się na dekolcie oraz plecach. Są one związane z trądzikiem i przytykaniem porów przez sebum (wydzielina gruczołów łojowych), pot, martwy naskórek oraz inne zanieczyszczenia.Pryszcze – przyczynyBakterie przyczyniają się do uwalniania enzymów, które…
Plastyka oczu, to zabieg chirurgiczny, który przez zmianę ilości skóry na powiekach koryguje ich kontur oraz kształt oczu. Dzięki temu cała twarz nabiera zdrowego wyglądu, a okolice oczu są odmłodzone.Plastyka oczu – charakterystyka zabiegu Plastyka oczu koncentruje się na poprawie wyglądu obszaru oczodołów oraz powiek, zarówno górnych, jak i dolnych. Zabiegi chirurgiczne w obrębie powiek nazywa się blefaroplastyką. Wykonuje się…
Plastyka krocza to jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej, który dzięki zastosowaniu nowoczesnych metod i osiągnięć medycyny estetycznej, jest niezwykle skuteczny i bezpieczny.Plastyka krocza – charakterystyka Chirurgiczna plastyka krocza, to zabieg polegający na wycięciu nadmiaru rozciągniętej tkanki pochwy, a następnie zaszyciu rany w taki sposób, aby nadać miejscom intymnym odpowiedni rozmiar i estetykę. Taki zabieg podnosi jakość życia…
Powstawanie plam, które różnią się barwą od otaczającej je skóry, to częsty problem, z którym pacjenci w różnym wieku zgłaszają się do dermatologa. Takie zmiany skórne nazywane są hiperpigmentacją. Plamy pigmentacyjne – przyczyny Plamy na skórze pojawiają się w skutek zaburzeń syntezy i rozmieszczenia w skórze melaniny – barwnika, który naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Bezpośrednie przyczyny powstawania przebarwień to nadmierna…
Przebarwienia na twarzy mogą pojawić się niezależnie od płci lub wieku, jednak z reguły problem ten częściej dotyka kobiet. Zmiany pigmentacyjne nie muszą być niebezpieczne, jednak wyglądają nieestetycznie, co bywa przyczyną kompleksów.Plamy na twarzy – przyczyny Istnieje wiele przyczyn powodujących powstawanie przebarwień na twarzy. Plamy będące wynikiem zaburzenia poziomu melaniny pojawiają się pod wpływem działania promieni słonecznych, podobnie działają także…
Dla wielu pań piersi to jeden z najważniejszych atrybutów kobiecości. Często zdarza się jednak, że ich wygląd, kształt i rozmiar bywa przyczyną kompleksów.Piersi – budowa Kobiece piersi zbudowane są z tkanki gruczołowej, w której skład wchodzą przewody mleczne, oraz z podtrzymującej tkanki łącznej. Ich wielkość i kształt zależne są od ogólnej budowy sylwetki i są dziedziczne. Na wielkość biustu, wpływa…
Niewielkie znamiona barwnikowe, zwane potocznie pieprzykami, pojawiają się na skórze każdego człowieka. Zazwyczaj nie są one powodem do niepokoju, jednak czasem zdarza się, że niewinny pieprzyk jest początkiem groźnego czerniaka.Pieprzyki – przyczyny powstawania W większości przypadków pieprzyki powstają na skórze z wiekiem, jako efekt oddziaływania promieni UV. Zdarza się, jednak, że nowo narodzone niemowlęta mają pojedyncze pieprzyki -są to tzw.…
Do tej pory w walce o piękną skórę, włosy i paznokcie stosowane były białka takie jak keratyna, kolagen czy elastyna. Przełomowe okazało się odkrycie peptydów, które są znacznie skuteczniejsze.Peptydy – czym są? Peptydy, to organiczne związki powstające w czasie biosyntezy białek. W przemyśle farmaceutyczno-kosmetycznym wykorzystuje się peptydy uzyskiwane w sposób syntetyczny. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom, związki te skutecznie pokonują bariery…
Pryszcze dookoła ust to poważny problem, który ciężko wyleczyć i zamaskować. Pryszcze charakterystyczne dla wieku młodzieńczego z czasem mogą ustępować. Jednak zdarzają się też pryszcze, które są następstwem choroby, atakującej niezależnie od wieku. Wymagają specjalistycznej konsultacji i leczenia. Pryszcze dookoła ust – przyczyny Wpływ na powstawanie pryszczy dookoła ust mogą mieć zaburzenia hormonalne, skłonności genetyczne, wpływ alergenów, a także nadmierne…
Pryszcze na dekolcie są najczęściej odmianą trądziku grudkowo-zaskórnikowego, zwanego młodzieńczym. Jest to spowodowane jego występowaniem, czyli głównie u osób młodych, które mają nieunormowaną gospodarkę hormonalną. Pryszcze na dekolcie mogą także występować u osób posiadających problemy z nadpotliwością.Pryszcze dekolt – przyczyny Cera posiadająca skłonności do przetłuszczania się, gromadząca w porach nadmierne ilości łoju, w połączeniu z zanieczyszczeniami, takimi jak kurz, pot,…
Pryszcze na czole najczęściej spotykane są wśród nastolatków. Spowodowane jest to skokami hormonów, występującymi podczas dojrzewania. Skóra w tym czasie produkuje nadmierną ilość sebum, czyli naturalną barierę ochronną naskórka przed wysuszaniem oraz czynnikami zewnętrznymi. Nadmiar łoju ma zły wpływ na stan skórny. Powoduje on zmiany skórne, takie jak zaskórniki, pryszcze, trądzik.Pryszcze czoło – przyczyny występowania Pryszcze na czole powstają najczęściej…
Pryszcze na brodzie są zmianą często występującą u osób młodych, u których na skutek dojrzewania, nasilone są skoki hormonalne. Pojawiają się głównie w „strefie T”, czyli okolicach czoła, nosa i brody. Pryszcze broda – przyczyny powstawania Pryszcze na brodzie powstają na skutek wielu przyczyn. Wśród nich są zaburzenia hormonalne, nieprawidłowo zbilansowana dieta, czy nieodpowiedni tryb życia opierający się na stresie, lub…
Popękane naczynka, nazywane popularnie pajączkami, to umiejscowione tuż pod skórą naczynia włosowate. Same w sobie są defektem kosmetycznym i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia. W niektórych przypadkach mogą jednak być objawem groźnych dolegliwości.Popękane naczynka – przyczyny Skłonność do pękania naczynek może być dziedziczna, wiąże się to też z płytko umiejscowionymi naczyniami krwionośnymi. Wpływ na pojawianie się pajączków mają takie czynniki…
Plastyka twarzy, nazywana też popularnie liftingiem lub podniesieniem twarzy, to jeden z najpopularniejszych zabiegów pozwalający odzyskać młody wygląd i gładką skórę. Plastyka twarzy – charakterystyka zabiegu Plastyka twarzy, to zabieg wykonywany pod narkozą przez chirurga plastyka. Trwa on około 3 godziny. Polega na nacięciu i odpowiednim naciągnięciu skóry, lekarz może też skorygować powięź przesłaniającą mięśnie w miejscach gdzie skórze brakuje sprężystości.…
Brachioplastyka, czyli plastyka ramion, to zabieg chirurgiczny, który ma na celu przywrócenie naturalnego kształtu ramionom, które w wyniku procesów starzenia lub znacznej utraty wagi stały się obwisłe.Plastyka ramion – charakterystyka zabiegu Plastykę ramion wykonuje się u pacjentów, którzy mają w tym miejscu nadmiar obwisłej skóry lub zniekształcenia budowy tej części ciała. Zabieg polega na wycięciu fałdu skórno-tłuszczowego z przyśrodkowej części…
Pryszcze grudkowe pojawiają się zwykle w okresie dojrzewania, choć mogą występować także u dorosłych, zwłaszcza u kobiet. Zwykle można je zauważyć na twarzy, lecz niekiedy obejmują również plecy i klatkę piersiową.Pryszcze grudkowe – przyczyny Trądzik grudkowaty jest jedną z odmian trądziku pospolitego. U nastolatków pryszcze grudkowe są skutkiem burzy hormonów, która zwiększa produkcję sebum. Łój i martwy naskórek zatykają kanaliki…
Pryszcze grudki są jednym z objawów trądziku pospolitego, który występuje w wieku dojrzewania, choć może się pojawiać również u osób dorosłych. Ukazują się jako wyczuwalne dotykiem i widoczne gołym okiem zgrubienia na twarzy.Pryszcze grudki – przyczyny Skórne grudki to zablokowane łojem i martwym naskórkiem gruczoły łojowe. U nastolatków zwykle są skutkiem przemian hormonalnych pobudzających skórę do nadprodukcji łoju. Jest on…
Poprawa konturu twarzy obejmuje zabiegi medycyny estetycznej, które ujędrniają zwiotczałą i opadającą skórę twarzy. Poprawa konturu twarzy – zalecenia Przyczyną zmiany konturu twarzy jest zwykle proces starzenia się. Z wiekiem organizm produkuje mniej kolagenu i elastyny, czyli białek, które zapewniają prawidłowe napięcie skóry. Ponadto na twarzy ubywa tkanki tłuszczowej. Te procesy skutkują pogłębieniem bruzd nosowo – wargowych, obniżaniem się kącików ust…
Plastyka brzucha, czyli abdominoplastyka to zabieg, którego zadaniem jest usunięcie nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej oraz skorygowanie napięcia mięśni ściany brzucha. Nie jest to sposób na szybką utratę zbędnych kilogramów i nie powinien być tak traktowany. To znaczna ingerencja w organizm, jednocześnie ciesząca się dużą popularnością na całym świecie.Plastyka brzucha – wskazania Najczęstszą przesłanką do wykonania plastyki brzucha jest towarzyszący…
Plamy łuszczycowe to najbardziej wyraźny objaw choroby skórnej – łuszczycy. Są one zmianami zaczerwienionymi, swędzącymi, pojawiającymi się przede wszystkim na kończynach, rzadziej na skórze głowy. Plamy łuszczycowe nie są chorobą, lecz jedynie jej objawem. Sama łuszczyca jest niezłośliwa i niezakaźna, ma jednak charakter przewlekły i tendencję do samoistnej remisji oraz nawrotów. Jako jej przyczyny najczęściej wskazuje się genetykę oraz zaburzenia…
Plamy starcze, czasami nazywane również wątrobowymi, to charakterystyczne przebarwienia skórne. Stanowią efekt nadmiaru pigmentu. Same w sobie nie są groźne, choć mogą świadczyć o różnych dolegliwościach. Plamy starcze najczęściej występują na dekolcie, szyi, twarzy i rękach. Właściwie nie istnieją konkretne wskazania profilaktyczne, przede wszystkim dlatego, że przyczyny ich powstawania są różne.Plamy starcze – przyczyny Występowanie tych przebarwień może stanowić pokłosie…
Obwisła skóra na ramionach, której brakuje jędrności, nazywana bywa „pelikanami” lub „motylkami”. Choć problem ten kojarzy się z nadwagą, często dotyczy też szczupłych osób. Istnieje kilka przyczyn powstawania pelikanów. Mogą być one związane z dużym i szybkim spadkiem wagi lub utratą masy mięśniowej, kiedy rozciągnięta skóra nie jest w stanie wrócić do pierwotnego stanu. Nadmiar tkanki tłuszczowej również może przyczynić…
Peelingi mają za zadanie usunąć martwe komórki zewnętrznej warstwy naskórka oraz zanieczyszczenia. Przywracają w ten sposób zdrowy wygląd skóry, oczyszczają i pobudzają naturalne procesy wytwarzania nowych komórek. Dodatkowo peelingi spłycają zmarszczki i rozjaśniają przebarwienia. Regularnie stosowane zapewniają lepsze ukrwienie i kondycję skóry. Można robić je samodzielnie, korzystając z gotowych kosmetyków lub zdecydować się na profesjonalny zabieg wykonywany przez kosmetologa.Jak działają…
Pakiety estetyczne są zestawami zabiegów, takich samych połączonych w serie lub uzupełniających się funkcjonalnie, oferowanymi przede wszystkim wtedy, gdy zauważalny efekt wymaga systematyczności i powtórzeń. Często pakiety estetyczne stanowią promocyjny i stały element oferty klinik i gabinetów. W wielu przypadkach mogą być także skomponowane zgodnie z indywidualnymi potrzebami klienta.Kiedy warto wykorzystać pakiety estetyczne? Z pakietów estetycznych warto skorzystać przede wszystkim…
Pryszcze na plecach pojawiają się na skutek złej pracy gruczołów łojowych skóry i mieszków włosowych. W porach zbiera się zbyt duża, zatykająca ilość łoju, do których dostają się bakterie z kurzu, potu, czy złuszczającego się naskórka.Pryszcze na plecach – przyczyny Pryszcze na plecach są najczęściej objawem zaburzeń hormonalnych, wynikających z dojrzewania organizmu, na skutek czego występują problemy z trądzikiem pospolitym.…
Pryszcze na nosie powstają na skutek dostania się zanieczyszczeń, takich jak pot, kurz, czy martwy naskórek, do porów, oraz nagromadzenia w nich nadmiaru sebum. Jest to często występujący objaw u osób posiadających skórę mieszaną bądź tłustą, lecz coraz częściej występuje także u osób ze skórą suchą czy wrażliwą, ze względu na inne czynniki, posiadające wpływ na ich powstawanie. Pryszcze na nosie…
Drobne, przypominające kaszkę zmiany pojawiające się najczęściej na skórze twarzy, nazywane są prosakami. To częsty problem, który może dotknąć osoby w każdym wieku.Prosak – przyczyny Za powstawanie prosaków w dużej mierze odpowiedzialne są gruczoły łojowe, które produkują za dużo sebum. Jego nadmiar zatyka ujścia mieszków włosowych powodując powstawanie małych krosteczek tuż pod skórą. Problem nie jest do końca zbadany i…
Porost włosów w zależności od konkretnej osoby, może przebiegać szybciej lub wolniej. Jeśli jednak jest zaburzony pojawiają się kłopotliwe objawy w postaci łysienia czy nadmiernego wypadania włosów.Porost włosów – charakterystyka procesu Można wyróżnić trzy stadia wzrostu włosa: – anagen – aktywna faza wzrostu, kiedy w obrębie włosa zachodzą procesy mitozy ;- katagen – okres, kiedy podziały macierzy ustają, a włos…
Pocenie się jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Proces ten odpowiada za właściwą termoregulację i oczyszczanie z toksyn. Problem pojawia się wówczas, gdy potu jest zbyt dużo, a naturalne procesy zostają zachwiane. W sytuacji nadpotliwości sposoby takie jak: kąpiel, stosowanie antyperspirantu czy regularna zmiana odzieży, są nieskuteczne, a problem staje się krępujący.Nadmierne pocenie się – przyczyny Pocenie się jest ściśle…
Plazma to technologia, która ma szansę odmienić medycynę estetyczną. Jej zastosowanie powala osiągnąć efekty, które do tej pory zapewniały jedynie operacje, nic więc dziwnego, że cieszy się rosnącą popularnością. Plazma nie wymaga użycia skalpela, a rezultaty zabiegów z jej wykorzystaniem są bardzo satysfakcjonujące.Plazma – co to jest? Plazma to występujący w naturze tzw. „czwarty stan skupienia”. W medycynie estetycznej wykorzystuje…
Plastyka łydek pozwala dokonać modyfikacji ich kształtu. Może to być wyszczuplenie lub modelowanie zbyt chudej części kończyny poprzez uzupełnienie niedoborów tkanki. Zmiana kształtu łydek ćwiczeniami jest żmudna i nie zawsze przynosi pożądane efekty. W tej kwestii medycyna estetyczna radzi sobie lepiej.Plastyka łydek – wskazania Plastyka łydek najczęściej powodowana jest względami estetycznymi. Przyczyną bywa również asymetria pomiędzy dwoma kończynami, wynikająca z…
Pryszcze mogą pojawić się u każdego, jednak osoby w wieku dojrzewania, z zaburzeniami pracy hormonów, czy mające skłonności dziedziczne lub niedostatecznie dbające o higienę, są dużo bardziej na nie narażone. Pryszcze na łuku brwiowym – przyczyny Pryszcze najczęściej pojawiają się w tzw. strefie litery T czyli na czole, nosie i brodzie. Mogą więc być ulokowane także na łukach brwiowych. Bezpośrednią przyczyną…
Pryszcze na łopatkach są zwykle objawem trądziku młodzieńczego, a więc dotykają głównie nastolatków. Z różnych przyczyn mogą się jednak pojawiać również u dorosłych.Pryszcze na łopatkach – przyczyny Pryszcze na łopatkach w trądziku powstają w taki sam sposób jak wykwity na twarzy. Podczas burzy hormonów w okresie dojrzewania sebum wydzielane jest w nadmiarze, przez co razem z martwym naskórkiem zatyka kanaliki…
Pryszcze na łokciach mogą pojawić się w różnym wieku z rozmaitych przyczyn. Zwykle przyjmują formę zlewających się ze sobą, czerwonych krostek.Pryszcze na łokciach – przyczyny Pryszcze na łokciach mimo swojej nazwy zwykle nie mają nic wspólnego z trądzikiem. Rzadko przyjmują formę ropną i przypominają raczej wysypkę. Krosty najczęściej są wynikiem reakcji alergicznej na składniki kosmetyków lub środków do prania, choć…
Okolica ust jest bardzo delikatna i powstawanie tam pryszczy może wiązać się ze sporym dyskomfortem. Jednak nie tylko bolesność i podrażnienie skóry są problemem, ale też względy estetyczne.Pryszcze koło ust – przyczyny Przyczyn powstawania pryszczy wokół ust jest wiele. Najczęściej spotkane są zmiany o podłożu hormonalnym, powodujące tzw. trądzik dorosłych lub trądzik młodzieńczy. Pryszcze koło ust mogą też być objawem…
Pryszcze zazwyczaj pojawiają się na twarzy, ale mogą występować też w innych miejscach. Rzadziej spotykaną lokalizacją, gdzie mogą pojawić się wypryski, są uszy. Ze względu na delikatną skórę w tych miejscach, krostki mogą być wyjątkowo bolesne.Pryszcze koło ucha – przyczyny Przyczyny powstawania pryszczy w okolicach uszu mogą mieć związek z wahaniami hormonów. W zależności od wieku można je zaklasyfikować jako…
Pojawiające się na skórze twarzy pryszcze, mogą być ulokowane w różnych miejscach. Wypryski na nosie są wyjątkowo widoczne, a jeśli są umiejscowione na skrzydełkach nosa, mogą być również bolesne. Pryszcze koło nosa – przyczyny Bezpośrednią przyczyną powstawania wyprysków na nosie jest nadmierna produkcja sebum. Wynika ona zazwyczaj z zaburzeń hormonalnych. To normalne zjawisko w okresie dojrzewania, ale pryszcze u dorosłych powinny…
Trądzik kojarzy się z przypadłością dotykającą nastolatków, jednak może pojawić się również u dorosłych. Pryszcze występujące u osób po 25 roku życia, najczęściej są przyczyną tzw. trądziku hormonalnego. Pryszcze hormonalne – przyczyny Bezpośrednią przyczyną powstawania trądziku jest zwiększona produkcja łoju, który zatyka pory skóry. W połączeniu z brudem, potem i resztkami makijażu tworzy pryszcze. U przyczyn tego zjawiska leżą zaburzenia hormonalne.…
Trądzik może przybierać różne objawy. Pryszcze na skórze mogą być drobne, w postaci zaskórników czy wyprysków z białymi końcówkami. Najtrudniej poradzić sobie z tymi, które są umiejscowione głęboko pod skórą.Pryszcze głęboko pod skórą – przyczyny Pryszcze podskórne zazwyczaj są objawem trądziku młodzieńczego, który wynika ze zmian hormonalnych. Zdarza się jednak, że pryszcze pojawiają się też u dorosłych. Wpływ na ich…
Pryszcze podskórne, to powszechny problem wielu osób, szczególnie młodych. Niektóre same znikają bez śladu, ale zdarzają się też takie, które powiększają się powodując bóli podrażnienie.Pryszcze głębokie – przyczyny U przyczyn głębokich, podskórnych pryszczy zazwyczaj leżą zmiany hormonalne, a skłonność do ich powstawania może być dziedziczna. Najczęściej problem ten dotyka nastolatków w okresie dojrzewania. Wpływ na powstawanie oraz na ilość pryszczy…
Przetłuszczona skóra jest zwykle problemem osób z cerą tłustą, w przypadku której sebum wydzielane jest w nadmiarze. Problem ten może dotyczyć nie tylko twarzy, ale również pleców, dekoltu i skóry głowy.Przetłuszczona skóra – przyczyny Przyczyną przetłuszczonej skóry jest nadmierna aktywność kanalików łojowych produkujących sebum. Czasami ten problem ma charakter dziedziczny bądź jest wynikiem zaburzeń hormonalnych. Przetłuszczona skóra być również skutkiem…
Pryszcze za uchem powodują dyskomfort i bywają bolesne. Ich powstawanie może być związane z trądzikiem, jednak warto wykluczyć też inne dolegliwości. Pryszcze za uchem – przyczyny Najczęściej przyczyną pojawiania się pryszczy za uszami jest trądzik, który występuje na tle hormonalnym. Wahania poziomu hormonów wpływają na zwiększoną produkcję sebum, które zatyka mieszki włosowe, powodując powstawanie bolesnych, ropnych krost. Pryszcze za uchem mogą…
Pryszcze pojawiające się na małżowinie usznej i w jej okolicach są wyjątkowo bolesne i powodują spory dyskomfort, np. podczas snu. Warto jak najszybciej ustalić przyczynę ich powstawania, aby wykluczyć poważniejsze schorzenia i dobrać odpowiednie leczenie. Pryszcze przy uszach – przyczyny Choć powstawanie pryszczy najczęściej wiąże się z trądzikiem, wypryski w okolicach uszu mogą też być objawem choroby nerek. Dlatego tak ważna…
U osób cierpiących na trądzik, obszar pod linią żuchwy, to miejsce gdzie często mogą pojawiać się pryszcze. Nie tylko specjalistyczne leczenie, ale też odpowiednio dobrana pielęgnacja może pomóc uporać się z tym problemem. Pryszcze pod żuchwą – przyczyny Pryszcze pod żuchwą najczęściej są objawem trądziku, który ma podłoże hormonalne. Może on dotykać zarówno osoby w wieku dojrzewania, jak i dorosłych. Skłonność…
Pryszcze najczęściej są problemem nastolatków, jednak zdarza się, że występują też u dorosłych. Jednym z miejsc, w których wypryski pojawiają się najczęściej jest linia żuchwy.Pryszcze na żuchwie – przyczyny Nieestetyczne, ropne wypryski powstają z powodu nadmiernej produkcji sebum, które zatyka mieszki włosowe. Często do tego dochodzi również brud, pot, resztki makijażu, czy fragmenty martwego naskórka. Nadprodukcja sebum to najczęściej wynik…
Drobne, czerwone punkciki lub ropne krosty pojawiające się na łydkach, rzadko są objawem poważniejszej choroby. Wyglądają jednak nieestetycznie i mogą powodować kompleksy. Pryszcze na łydkach – przyczyny Jak w przypadku pryszczy w innych miejscach, powodem mogą być zmiany hormonalne, skłonności dziedziczne, a także alergia. Bardzo często powstawanie pryszczy na łydkach związane jest z depilacją. Szczególnie jeśli używana do golenia maszynka jest…
Pryszcze same w sobie są dokuczliwym problemem. Czasami zostawiają po sobie nieestetyczne ślady w postaci blizn. Na szczęście można z nimi skutecznie walczyć. Z pomocą w walce z potrądzikowymi bliznami przychodzą zarówno domowe sposoby, jak i bardziej zaawansowane metody oferowane przez medycynę estetyczną.Pryszcze – blizny – przyczyny Blizny, stanowiące pozostałość po pryszczach, to znak uszkodzenia skóry właściwej. Jeśli stan zapalny…
Pękające naczynka zwykle są najbardziej widoczne u osób o jasnej karnacji, gdyż prześwitują przez skórę. Pojawiają się jako następstwo rozszerzonych i osłabionych naczyń włosowatych.Pękające naczynka – przyczyny Cera naczynkowa najczęściej jest skutkiem uwarunkowań genetycznych. U zmagających się z nią osób naczynia włosowate przebiegają płytko pod skórą, przez co są podatne na uszkodzenia. Rozszerzanie się i pękanie naczynek niekiedy jest też…
Przesuszona skóra charakteryzuje się brakiem odpowiedniego nawilżenia. Jest to skóra odwodniona. W efekcie tego jej kolor staje się ziemisty, towarzyszy temu uczucie ściągnięcia, szorstkości, a także nadmiernym złuszczaniem.Przesuszona skóra- przyczyny Do przesuszania się skóry dochodzi z wielu powodów. Mogą nimi być: Wiek- wraz ze wzrostem naszego wieku, skóra staje się coraz cieńsza, a produkcja kwasu hialuronowego się zmniejsza. Skutkuje to…
Blizny to nie tylko trwałe uszkodzenia ciała, lecz także uszkodzenia, które mogą dawać efekty bólowe oraz się rozrastać. Przerośnięte blizny można poznać po tym, że wyrastają ponad skórę oraz po zwiększonej grubości. Posiadanie ich może objawiać się odczuwaniem swędzenia i bólem. Są zaczerwienione. Przerost blizny zaczyna się od 6 do 8 tygodniu po uszkodzeniu skóry właściwej. Czas trwania rozrostu może…
Przeciwwskazania do zabiegu to lista schorzeń oraz stanów pacjenta, które w przypadku wykonywania danego zabiegu, mogą być przyczyną niepożądanych efektów, poważnych komplikacji, a nawet stanów zagrażających życiu. W celu wykluczenia wszystkich przeciwwskazań, przed zabiegiem, konieczne jest każdorazowe przeprowadzenie wywiadu lekarskiego. Dokona on badania pacjenta, zleci dodatkowe, potrzebne do wykonania zabiegu badania, których sam nie może przeprowadzić. Przeciwwskazania do zabiegu- rodzaje Lista…
Pryszcze na żuchwie bardzo często uznawane są za pokłosie trądziku, dotyczącego zarówno młodzieży, jak i dorosłych. Często mają charakter zapalny, sprawiają ból oraz obniżają samopoczucie, przyczyniając się do powstawania kompleksów. Ich przyczyn upatruje się w bardzo różnych źródłach, dlatego też i metody możliwego leczenia i zapobiegania są zróżnicowane.Pryszcze – żuchwa – przyczyny U młodzieży pryszcze spowodowane są zmianami hormonalnymi. Względy…
Pryszcze na szyi nie należą do estetycznych tworów naszej skóry. Szczególnie kobiety nie lubią gdy na ich cerze widoczne są takie zmiany. Mają one różne podłoże, dlatego ich usuwanie może okazać się problematyczne.Pryszcze na szyi- przyczyny Pryszcze na szyi powstają przede wszystkim na skutek zaburzeń hormonalnych u osób będących w okresie dojrzewania, a także w trakcie cyklu menstruacyjnego u kobiet.…
Pryszcze na skroniach nie wyglądają estetycznie. Za ich powstawanie odpowiedzialne są takie czynniki jak hormony, rodzaj posiadanej cery, czy odpowiedni tryb życia i odżywiania.Pryszcze na skroniach- przyczyny Pryszcze na skroniach pojawiają się najczęściej u osób, które posiadają cerę tłustą i mieszaną. Nadmiar wydzielanego łoju, zalega w porach, a one w połączeniu z zanieczyszczeniami, takimi jak pot, resztki makijażu, czy złuszczający…
Pryszcze na ramionach to dość powszechny problem u osób młodych, jak i dorosłych. Występują one najczęściej w związku z posiadaniem cery tłustej i mieszanej. Nie oznacza to jednak, że osoby posiadające cerę normalną czy suchą nie są na nie narażone.Pryszcze na ramionach- przyczyny Pryszcze na ramionach pojawiają się ze względu na nadmierną produkcję łoju, który zatyka pory skórne. Do nich…
Pryszcze alergiczne to zmiany na skórze, które mogą świadczyć o reakcji uczuleniowej. Najczęściej są one nieestetycznymi, powodującymi ból i świąd zmianami. Alergia skórna może mieć różne przyczyny: bezpośredni kontakt alergenu ze skórą lub jego oddziaływanie na krwioobieg.Pryszcze alergiczne – przyczyny Pryszcze alergiczne mogą być wywołane przez wiele czynników. Do najpopularniejszych należą: pożywienie, środki chemiczne lub kosmetyki, rośliny, zanieczyszczenia w powietrzu…
Pryszcze na nogach mogą mieć charakter chwilowy lub przedłużający się. Przyczyny ich pojawienia się są różne, w zależności od konkretnej sytuacji: od otarć i podrażnień, przez stany alergiczne po nieprawidłowo wykonywaną depilację. Czasami pryszcze na nogach świadczą o poważniejszych dolegliwościach: zapaleniu mieszków włosowych albo chorobach zakaźnych. W większości przypadków powody są jednak bardziej prozaiczne.Pryszcze na nogach – przyczyny Jednym z…
Pryszcze na czole to częsty problem, który dotyczy nie tylko nastolatków. Przyczyn ich powstawania jest wiele, a do najważniejszych zalicza się kwestie endokrynologiczne oraz nieprawidłową pracę gruczołów łojowych. Większość osób, zmagających się z tym problemem, w pierwszym odruchu próbuje radzić sobie domowymi sposobami. Podstawą jest dokładne oczyszczanie twarzy, czasem jednak poprawę zapewniają dopiero zabiegi kosmetologiczne.Pryszcze na czole – przyczyny Pryszcze…
Wypryski na skórze, a w szczególności pryszcze między oczami i na nosie świadczą o nieprawidłowościach dietetycznych, wpływających na wygląd twarzy. Mogą stanowić również efekt nieprawidłowej higieny. Na szczęście dermatologia i kosmetologia dysponują metodami, pozwalającymi powstrzymać rozwój nieestetycznych zmian na skórze.Pryszcze między oczami – przyczyny Pryszcze między oczami powstają na skutek nadmiernej produkcji sebum przez gruczoły łojowe. Najczęściej zmagają się z…
Pryszcze bakteryjne są jednym z objawów bakteryjnego zakażenia skóry. Ich pojawienie się nie jest warunkowane wiekiem ani płcią. Stanowi raczej efekt nieprawidłowych nawyków higienicznych. W większości przypadków pryszcze bakteryjne zwalczyć można skutecznie leczeniem miejscowym. W nasilonych przypadkach konieczne są mocniejsze leki.Pryszcze bakteryjne – przyczyny Na skórze człowieka w naturalnym stanie bytują bakterie stanowiące tzw. florę fizjologiczną. Są to organizmy niechorobotwórcze.…
Przeszczep tłuszczu, nazywany inaczej lipotransferem, to modelowanie sylwetki za pomocą własnego tłuszczu, pobranego z innych obszarów. Przeszczep tłuszczu – charakterystyka zabiegu Lipotransfer polega na pobraniu tłuszczu z miejsc gdzie jest go zbyt dużo (np. brzuch, uda) i wstrzyknięcie w miejsca, w których z wiekiem go ubywa, a skóra jest mniej jędrna (np. twarz, piersi). Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Jest…