„Pelikany” – obwisłe ramiona

Obwisła skóra na ramionach, której brakuje jędrności, nazywana bywa „pelikanami” lub „motylkami”. Choć problem ten kojarzy się z nadwagą, często dotyczy też szczupłych osób. Istnieje kilka przyczyn powstawania pelikanów. Mogą być one związane z dużym i szybkim spadkiem wagi lub utratą masy mięśniowej, kiedy rozciągnięta skóra nie jest w stanie wrócić do pierwotnego stanu. Nadmiar tkanki tłuszczowej również może przyczynić się do tego problemu. Proces starzenia i związane z nim zmniejszenie ilości kolagenu w skórze również powodują pojawienie się nieestetycznych motyli na ramionach.

Wiotka, wisząca skóra na ramionach może pojawić się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, a nie dotyczy tylko osób starszych. Może wystąpić u kobiet po ciąży, u osób odchudzających się lub prowadzących siedzący tryb życia. Często jest to efekt naturalnej utraty elastyczności skóry, ale czasami może być również spowodowane odwodnieniem organizmu lub zaburzeniami hormonalnymi. Dlatego warto skonsultować stan zdrowia z lekarzem.

Sposobem na obwisłą skórę na ramionach jest przede wszystkim ruch i ćwiczenia fizyczne. Należy szczególnie skupić się na ćwiczeniach wzmacniających tricepsy. W odzyskaniu jędrnej i sprężystej skóry ramion pomaga także medycyna estetyczna. Skutecznym zabiegiem, który daje wyraźne efekty w walce z pelikanami, polecanym szczególnie osobom walczącym z nadmiarem tłuszczu, jest lipoliza. Lipoliza iniekcyjna to zabieg rozbijający tkankę tłuszczową, który można przeprowadzić na różnych partiach ciała. Jest bezpieczny, mało inwazyjny i przynosi stosunkowo dobre rezultaty. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: [link do strony o lipolizie iniekcyjnej].

Wniosek: Obwisła skóra na ramionach, zwana potocznie „pelikanami” lub „motylkami”, może pojawić się u osób zarówno z nadwagą, jak i o normalnej wadze. Przyczynami problemu mogą być szybki spadek wagi, utrata masy mięśniowej, nadmiar tkanki tłuszczowej, starzenie się skóry, siedzący tryb życia, ciąża, odwodnienie organizmu lub zaburzenia hormonalne. W walce z obwisłą skórą na ramionach zaleca się regularne ćwiczenia wzmacniające tricepsy oraz rozważenie zabiegu lipolizy iniekcyjnej, który może przynieść pożądane rezultaty. Przed podjęciem jakichkolwiek działań związanych z leczeniem „pelikanów” zaleca się skonsultowanie stanu zdrowia z lekarzem.