„Pelikany” – obwisłe ramiona

„Pelikany” to potoczne określenie na obwisłą skórę ramion. Problem ten dotyczy kobiet i mężczyzn w różnym wieku. Przyczyną jego powstawania jest naturalna utrata jędrności skóry, istnieje jednak cała gama czynników, które pojawienie się „pelikanów” mogą przyspieszyć.

Oczywiście, można ten proces odsunąć w czasie, przede wszystkim za sprawą aktywności fizycznej. Kluczowe jest wzmocnienie mięśni tylnej części ramion, na przykład dzięki hantlom, skakance czy treningom z gumą oporową. Bardzo dobre efekty przynoszą również zabiegi przywracające jędrność skóry.”Pelikany” – przyczyny

Pojawienie się „pelikanów” to efekt naturalnej utraty elastyczności skóry. Często jednak pojawiają się również u osób młodych: nieuprawiających sportu, zmagających się z nadwagą lub tych, które w krótkim czasie sporo schudły. Czasami jest to efekt odwodnienia organizmu czy zaburzeń hormonalnych. W takim przypadku warto skonsultować stan zdrowia z lekarzem.Lipoliza na „pelikany”

Bardzo skuteczna w walce z „pelikanami” jest lipoliza iniekcyjna – zabieg rozbijający tkankę tłuszczową, którego szczegóły opisane zostały tutaj: https://veoliclinic.pl/services/lipoliza-iniekcyjna/. Polega on na wprowadzeniu do organizmu substancji aktywnych naruszających strukturę komórek tłuszczu, dzięki czemu mogą one być następnie w naturalny sposób usunięte z organizmu. Zabieg ten jest bezpieczny i mało inwazyjny, a jednocześnie w krótkim czasie przynosi stosunkowo dobre rezultaty. Lipolizę wykonywać można na różnych partiach ciała.

 

 

VeoliClinic © 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved