T

Usuwanie tatuażu

Tatuaże już od wielu lat cieszą się dużą popularnością. Wiele osób robi je jednak pod wpływem mody. Nieprzemyślana decyzja i wykonanie trwałego wzoru na ciele może w przyszłości skutkować chęcią jego usunięcia. Z czasem skóra starzeje się, staje się mniej elastyczna i jędrna, dlatego rysunek nie prezentuje się już tak ładnie jak na początku. Możemy także zmienić światopogląd, a tatuaż…

pokaż

Tatuaż

Tatuaż jest rodzajem znaku graficznego wykonywanego za pomocą specjalnego tuszu i odpowiednich narzędzi, wprowadzany najczęściej do skóry właściwej. Jest to forma modyfikacji ciała, zmieniająca pigment skóry. Początkowo używana jako część kulturowa, wykonywana w obrzędach rytualnych. Później stała się elementem charakterystycznym dla wielu religii, u niektórych była oznaką poszanowania, u innych oznaczała niewolników i skazańców. Obecnie tatuaże uznawane są jako ozdoba…

pokaż

Trądzik młodzieńczy

Trądzik młodzieńczy pojawia się u nastolatków w wieku od 11 do 18 lat i jest efektem nieprawidłowej pracy hormonów. Gruczoły łojowe produkują zbyt dużo sebum, które zapycha mieszki włosowe i prowadzi do tworzenia się ropnych wyprysków na skórze. Pierwszy objaw trądziku młodzieńczego to pojawienie się zaskórniaka – krostki o zamkniętej lub otwartej formie. Należy reagować już w tym momencie, ponieważ…

pokaż

Tatuaż kolorowy

Tatuaż kolorowy to obok tatuażu czarnego, jedna z form modyfikacji ludzkiego ciała. Tego typu rysunki wykonuje się w profesjonalnych studiach tatuażu, w których świadczą usługi wykwalifikowani tatuatorzy.  Tatuaż kolorowy – wykonanie Tatuaż kolorowy tworzy się poprzez wprowadzanie pod skórę kolorowego tuszu. W tym celu używa się profesjonalnych igieł i maszynek do tatuażu. Zabieg ten jest bolesny, ale wiele osób znosi…

pokaż

Trądzik na brodzie

Trądzik to jedna z najczęstszych chorób dermatologicznych. Może on atakować całą twarz lub objawiać się tylko w jednym miejscu, często np. na brodzie. Choć ta przypadłość kojarzona jest głównie z wiekiem dojrzewania, może pojawiać się również u dorosłych.Trądzik na brodzie – przyczyny Przyczyną powstawania zmian trądzikowych na brodzie jest wzmożona produkcja sebum produkowanego przez gruczoły łojowe. Mieszki włosowe zatykają się,…

pokaż

Trądzik pospolity

Trądzik pospolity, zwany też młodzieńczym jest przewlekłą chorobą skóry, która zwykle dotyka osoby w wieku dorastania. Może pojawiać się również w wieku dorosłym. Jest to jedno z najczęstszych schorzeń skórnych.Trądzik pospolity – przyczyny Najczęstszą przyczyną występowania trądziku pospolitego są uwarunkowania genetyczne oraz przemiany hormonalne w okresie pokwitania. W ich wyniku dochodzi do nadczynności gruczołów łojowych.  Następnie kanaliki łojowe są zatykane…

pokaż

Tłuszczak

Tłuszczak jest łagodnym nowotworem zbudowanym z dojrzałych komórek tłuszczowych, tzw. adipocytów. Z reguły jest bezbolesny i nie zagraża zdrowiu i życiu.Tłuszczak – przyczyny Przyczyny powstawania tłuszczaków nie zostały do końca określone. Badania wykazują, że główną rolę najprawdopodobniej odgrywają czynniki genetyczne. Do grupy większego ryzyka zaliczają się więc osoby, w których rodzinie zdiagnozowano tłuszczaki. Zmiana może występować też u ludzi w…

pokaż

Trądzik różowaty

Trądzik różowaty jest przewlekłą chorobą zapalną skóry, która dotyka wyłącznie osoby dorosłe, zwykle o jasnej karnacji i cerze naczynkowej. Schorzenie najczęściej objawia się u kobiet, choć u mężczyzn miewa cięższy przebieg.Trądzik różowaty – przyczyny Do najczęstszych przyczyn powstawania trądziku różowatego zaliczane są: uwarunkowania genetyczne, alergie, promieniowanie UV oraz nieodpowiednia dieta. Narażone na schorzenie są też osoby z nadciśnieniem tętniczym oraz…

pokaż

Trądzik zaskórnikowy

Trądzik zaskórnikowy, zwany też młodzieńczym jest łagodniejszą odmianą trądziku pospolitego. Cechuje się niewielkimi zaskórnikami na twarzy, dekolcie i plecach. Trądzik zaskórnikowy – przyczyny Trądzik zaskórnikowy występuje zwykle w wieku dojrzewania. Zaburzona gospodarka hormonalna skutkuje nadmierną produkcją łoju i rogowaceniem warstwy rogowej skóry. W efekcie sebum nie może znaleźć ujścia i formuje się w miękki czop. Trądzik zaskórnikowy może powstawać też na…

pokaż

Trądzik u dorosłych

Trądzik jest problemem dermatologicznym, który może dotknąć nie tylko osób w wieku dojrzewania, lecz także dorosłych. Zwykle jest mocno uciążliwy, znacząco obniżając komfort codziennego życia i pewność siebie. Trądzik u dorosłych najczęściej ma związek z niezdrowym stylem życia.  Trądzik u dorosłych – objawy Trądzik u osób dorosłych objawia się w postaci zaskórników, krostek, grudek, nacieków, guzków i ropnych torbieli. Są…

pokaż

Trądzik dorosłych

Wypryski są problemem nie tylko nastolatków – coraz częściej pojawiają się także u osób, które okres dojrzewania już dawno mają za sobą. Dotyka on osoby po 30. roku życia (nawet te, które w młodości nie borykały się z wypryskami). Problem częściej mają kobiety niż mężczyźni.Trądzik dorosłych – objawyTrądzik dorosłych ma podobne objawy jak młodzieńczy. Na twarzy pojawiają się grudki, krosty…

pokaż

Toksyna botulinowa

Toksyna botulinowa, zwana też jadem kiełbasianym, to toksyczna substancja, której spożycie może mieć bardzo groźne skutki. Jednak stosowana w odpowiednich dawkach pod kontrola specjalisty, skutecznie pomaga walczyć z objawami starzenia.Toksyna botulinowa – charakterystyka Toksyna botulinowa jest wytwarzana przez bakterie rozmnażające się w środowisku beztlenowym. Najczęściej związane jest to z niewłaściwym przechowywaniem żywności. Jad kiełbasiany jest najsilniejszą, znaną toksyną, która powoduje…

pokaż

Twardzina ograniczona

Twardzina ograniczona jest chorobą przewlekłą, dotyczącą skóry oraz tkanki podskórnej. Rozwija się na skutek nadprodukcji kolagenu, zaburzeń funkcjonowania fibroblastów oraz uszkodzenia drobnych naczyń krwionośnych. Charakterystycznym objawem są stwardnienia skóry, powstałe wskutek jej zwłóknienia. Rozwój choroby jest niezależny od płci i wieku.Twardzina ograniczona – przyczyny Jedną z ważniejszych przyczyn jest dziedziczenie. Uważa się, że twardzina ograniczona może stanowić efekt uszkodzenia genów,…

pokaż

Trycholog

Trycholog, to specjalista od schorzeń skóry głowy oraz problemów z włosami. Pomaga ustalić i leczyć schorzenia osłabiające włosy, jak i zadbać o ich piękny wygląd.Trycholog – czym się zajmuje Trycholog zajmuje się leczeniem takich problemów jak nadmierne wypadanie włosów, łysienie, łupież, świąd skóry głowy, łuszczyca czy łojotokowe zapalenie skóry. Za pomocą specjalistycznych przyrządów, specjalista ocenia stan włosa i cebulki, ustalając…

pokaż

Termolifting

Termolifting to zabieg wykorzystujący podczerwień lub fale radiowe w celu rozgrzania skóry właściwej. Emitowane ciepło stymuluje organizm do wytwarzania nowych włókien kolagenowych, dzięki którym skóra staje się bardziej jędrna i odzyskuje promienny wygląd,Termolifting – przebieg Termolifting to szybki i bezbolesny zabieg, który nie wymaga specjalnego przygotowania. Konieczna jest jedynie konsultacja ze specjalistą w celu wykluczenia przeciwwskazań. Podczas zabiegu używa się…

pokaż

Terapie łączone

Terapie łączone polegają na połączeniu ze sobą dwóch zabiegów o podobnym działaniu – np. laser i peeling kwasowy w kuracji przeciwzmarszczkowej. Ich celem jest wzmocnienie i przedłużenie oczekiwanych efektów. Terapie łączone dają także specjalistom większe możliwości działania.Terapie łączone – wskazania Terapie łączone są polecane w leczeniu następujących schorzeń: – blizny, zwłaszcza rozległe i wieloletnie; – trądzik, łojotok skórny; – zmarszczki…

pokaż

Tłuszcz na udach

Tłuszcz na udach jest odkładającym się nadmiarem tkanki tłuszczowej w ich okolicach. Bardzo często u kobiet, jak wynika z fizjologii organizmu, skupia się tu większość komórek tłuszczowych. Wpływ na to ma także gospodarka hormonalna. Temu zjawisku bardzo często towarzyszy cellulit na udach.Tłuszcz na udach- przyczyny Tłuszcz na udach jest najczęściej wynikiem nadwagi i otyłości. Budowa anatomiczna ciała kobiet, czyli tzw.…

pokaż

Tłuszcz na kolanach

Tłuszcz na kolanach jest naturalnym czynnikiem występującym najczęściej u kobiet. Jest to naturalnie odkładający się namiar tkanki tłuszczowej w okolicy kolan, a także nad i pod nimi. Osoby płci żeńskiej niestety mają większe skłonności do odkładania się tłuszczu w partiach ciała poniżej poziomu pasa. Tłuszcz na kolanach- przyczyny Tłuszcz na kolanach, pod nimi, a także nad nimi, wynika z problemów z…

pokaż

Tłusta cera

Tłusta cera to jedna z najczęściej występujących typów skóry. Jest ona spowodowana zaburzoną pracą gruczołów łojowych. Ziemisty, szary kolor oraz skłonności do powstawania zaskórników, nie cieszą posiadaczy tego typu cery.Tłusta cera- przyczyny Tłusta cera powstaje w wyniku nieprawidłowej pracy gruczołów łojowych. Mogą one być spowodowane zaburzeniami hormonalnymi, nieodpowiednio zbilansowaną dietą, nadmiernym stresem, czy brakiem aktywności fizycznej. Głównym czynnikiem jest także…

pokaż

VeoliClinic © 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved