Wypadanie włosów po porodzie

Po 2-3 miesiącach po porodzie, większość kobiet spotyka się z problemem łysienia poporodowego. Włosy wypadają garściami. Pozostają na szczotce, w wannie, są też na poduszce. Nie ma jednak powodów do zmartwień. Organizm sygnalizuje tym zmianę poziomu hormonów płciowych.  Wypadanie włosów po porodzie – przyczyny Okres ciąży i karmienia piersią to czas sporych zmian w organizmie, także osłabiający włosy każdej kobiety.…

pokaż

Wypadanie włosów po ciąży

W organizmie kobiety w czasie i po okresie ciąży zmienia się poziom hormonów. Ma to wpływ na stan skóry głowy i włosów. Są one osłabione, mogą wypadać w dużej ilości. Nie ma jednak powodów do obaw, bo jest to naturalny stan organizmu i utrzymuje się do kilku tygodni po urodzeniu dziecka.  Wypadanie włosów po ciąży – przyczyny Na stan włosów…

pokaż

Wypadanie włosów

Wypadanie włosów to problem który dotyka zarówno kobiet jak i mężczyzn. Może powiedzieć wiele o kondycji naszego organizmu.  Osłabienie i przerzedzenie owłosienia wskazuje na rozwijającą się chorobę lub niedobór jakiegoś składnika w diecie. W okresie wiosny i jesieni można spotkać się z naturalnym osłabieniem skóry i włosów. Jest to czas dla odnowy mieszków włosowych. Naturalne dla organizmu jest to, że…

pokaż

Worki pod oczami

Worki pod oczami to powszechny problem estetyczny, dotyczący skóry na obszarze dolnej powieki. Może mieć zarówno charakter krótkotrwały, jak i przewlekły. W niektórych przypadkach można zatuszować tego typu problem kosmetyczny za pomocą korektora – jest to uzasadnione np. przed wyjściem na imprezę czy ważne spotkanie biznesowe. Obrzęk utrzymujący się przez dłuższy czas i niezwiązany ze stylem życia może jednak wskazywać…

pokaż

Wągry

Wągry, zwane też zaskórnikami są mieszanką łoju i martwego naskórka skupiającą się w formie małych, ciemnych plamek. Wągry pojawiają się zwykle na nosie, czole i policzkach, rzadziej na plecach i klatce piersiowej. Wągry – charakterystyka Wągry powstają na skutek nadczynności gruczołów łojowych. Nadmierna ilość wydzielanego sebum łączy się z obumarłymi komórkami naskórka oraz brudem na skórze. Następuje wówczas zatkanie ujść mieszków…

pokaż

Włókniaki na skórze

Włókniak jest łagodnym guzem nowotworowym zbudowanym z tkanki łącznej. Jego obecność nie zagraża zdrowiu i życiu, choć może stanowić problem estetyczny.Włókniaki na skórze – charakterystyka Włókniaki na skórze istnieją w dwóch odmianach: twardej i miękkiej. Włókniaki miękkie mają postać elastycznych, zwisających guzków w barwie skóry lub ciemniejszym odcieniu. Występują pojedynczo lub w grupach. Zazwyczaj pojawiają się na szyi, plecach, w…

pokaż

Woda różana

Woda różana jest naturalnym kosmetykiem wywodzącym się z krajów blisko- i dalekowschodnich. Ceniona jest za swoje bogate właściwości pielęgnacyjne.Woda różana – charakterystyka Woda różana pozyskiwana jest jako efekt uboczny destylacji płatków róży z parą wodną. W jej składzie znajdują się: olejki eteryczne, beta-karoten, bioflawonoidy, prowitamina A. witaminy z grupy B, a także witaminy C, D i E.Woda różana – właściwości…

pokaż

Wiotkość skóry

Wiotkość skóry to problem natury estetycznej, który nasila się wraz z wiekiem i jest dotkliwy zwłaszcza dla kobiet. Czują się one z tego powodu mniej atrakcyjne i spada ich pewność siebie. Mogą jednak spowolnić proces wiotczenia skóry i przynajmniej do pewnego stopnia przywrócić jej młody wygląd.  Wiotkość skóry – objawy Problem wiotkości skóry objawia się tym, że staje się ona…

pokaż

Wągry na nogach

Wągry mogą powstawać na różnych częściach ciała, w tym na nogach. Odpowiada za nie wzmożone wydzielanie sebum i brak prawidłowego, regularnego złuszczania obumarłego naskórka. Wągry wyglądają jak ciemne kropki różnej wielkości, w rzeczywistości są jednak zaskórnikami otwartymi, czyli zagłębieniami w powierzchni skóry.Wągry na nogach – czym są wągry? Wągry, inaczej zaskórniki otwarte, to zmiany skórne. Ich powstanie spowodowane jest nadprodukcją…

pokaż

Wągry między piersiami

Wągry między piersiami to problem dotyczący wielu kobiet. Zaskórniki otwarte mają postać widocznych, czarnych lub szarych punkcików. Powstają nie tylko na skórze tłustej czy mieszanej. Można zapobiec ich powstawaniu stosując odpowiednią pielęgnację, lub przeprowadzając profesjonalne zabiegi.Wągry między piersiami – charakterystyka Wągry to inaczej zaskórniki otwarte. Bardzo wiele osób boryka się z nimi, niezależnie od typu cery, choć ich powstawanie jest…

pokaż

Wągry między brwiami

Zaskórniki otwarte, zwane potocznie wągrami, to czarne kropki na skórze twarzy, dekoltu, ramion, pleców. Tworzą się, gdy nagromadzone sebum i martwy naskórek ulegają utlenieniu. Bardzo często zaskórniki zamknięte są ulokowane na skórze pomiędzy brwiami. Mimo regularnego złuszczania i pielęgnacji powracają i odnawiają się. Zabiegi w gabinecie  medycyny estetycznej pozwalają pozbyć się problemu na dłużej i poprawić kondycję skóry.Wągry między brwiami…

pokaż

Wągry czarne

Wągry czarne, czyli zaskórniki otwarte, to często występujące zmiany skórne. Dotyczą nie tylko młodej, dojrzewającej cery, ale też cery dojrzałej. Najczęściej pojawiają się na nosie, policzkach, czole, podbródku, ale też na dekolcie czy plecach. Wągry czarne są wynikiem utleniania sebum w kontakcie z powietrzem.Wągry czarne – skąd się biorą? Zaskórniki dzielą się na otwarte i zamknięte. Powstają w wyniku nadmiernego…

pokaż

Wągry broda

Broda jest jednym z miejsc, gdzie znajduje się najwięcej gruczołów produkujących sebum. Dlatego dość często zdarza się, że to własnie tam powstają problematyczne wągry, nazywane inaczej zaskórnikami. Wągry broda – przyczyny Tak jak w przypadku wągrów w innych miejscach twarzy, zaskórniki na brodzie powstają w skutek zbyt dużej ilości sebum wytwarzanego przez gruczoły łojowe. Zatyka ono ujścia mieszków włosowych i wraz…

pokaż

Wągry blizny

Wągry, to niewielkie, czarne kropeczki pojawiające się na skórze, szczególnie u osób o cerze trądzikowej, tłustej lub mieszanej. Same w sobie wyglądają nieestetycznie, a dodatkowym problemem są pozostające po nich blizny.Wągry blizny – przyczyny powstawania Wągry powstają w skutek nadmiernej produkcji sebum, które gromadzi się w ujściach mieszków włosowych, a tam w zetknięciu z potem, brudem czy resztkami makijażu utlenia…

pokaż

Wągry w ciąży

Bardzo często cera kobiet w ciąży się zmienia. Niektóre z nich zauważają wyraźną poprawę i wygładzenie skóry, u innych natomiast pojawiają się nieestetyczne zaskórniki. Wągry w ciąży – przyczyny Wągry to mieszanina sebum i zrogowaciałego naskórka, która zapycha ujścia mieszków włosowych. Objawiają się one pod postacią drobnych wyprysków przypominających kaszkę, które mogą być białe lub mieć czarne końcówki. Jedną z głównych…

pokaż

Wągry na żuchwie

Wągry najczęściej dotykają osoby o cerze tłustej lub mieszanej, które mają skłonności do trądziku. Jednak nie jest to regułą i zaskórniki mogą być również problemem osób o cerze suchej,Wągry na żuchwie – przyczyny Wągry powstają z nadmiaru sebum, które zbiera się u ujścia mieszków włosowych wraz ze zrogowaciałym naskórkiem. Czarne końcówki zaskórników są efektem utleniania. Nadmierna produkcja sebum zwana też…

pokaż

Wągry na nosie

Wągry, czyli czarne kropki na skórze, bardzo często tworzą się w okolicach nosa, gdzie zachodzi wzmożona produkcja sebum. Mogą być naprawdę liczne i wyraźnie zaburzać wygląd twarzy. Wizualnie przypominają czarne kropki na skórze, choć w rzeczywistości są zagłębieniami wypełnionymi łojem i złuszczonym naskórkiem. Zgromadzone w nich substancje ulegają utlenieniu w kontakcie z powietrzem. Wągry na nosie mogą powstawać zarówno u…

pokaż

Wizyta kontrolna

Wizyta kontrolna to konsultacja lekarska, która odbywa się po przeprowadzonych operacjach i zabiegach w okresie rekonwalescencji. Może być wskazana również na etapie dłuższego leczenia w celu skontrolowania jego przebiegu lub po zakończeniu terapii, aby zweryfikować jej efekty.  Często odbywa się ona również po hospitalizacji. Ma na celu zweryfikowanie bieżącego stanu zdrowia.Wizyta kontrolna – kiedy wskazana? Wizyta kontrolna nie zawsze jest…

pokaż

Wampirzy lifting

Wampirzy lifting to zabieg dermatologiczny silnie stymulujący komórki. Odmładza, poprawia elastyczność i ogólną kondycję skóry. Redukuje także blizny i przebarwienia. Metoda ta jest bezpieczna, również dla alergików, a prawidłowo wykonany zabieg nie niesie ze sobą ryzyka powikłań.Wampirzy lifting – co to jest? Wampirzy lifting to zabieg wykorzystujący substancję otrzymywaną z krwi pacjenta przez odwirowanie jej w przeznaczonym do tego celu…

pokaż

Wągry za uchem

Wągry za uchem to rodzaj zaskórników, powstających najczęściej na skutek niedostatecznego oczyszczania porów skórnych. Nie jest to jedyna przyczyna tych zmian. Ich lokalizacja sprawia, że są podatne na nadkażenia bakteryjne i przemiany w bolesne pryszcze.Wągry za uchem – przyczyny powstawania Wągry za uchem mogą powstawać na skutek nieprawidłowej higieny, problemów hormonalnych lub diety bogatej w produkty ciężkostrawne, tłuste i słodkie.…

pokaż

Wągry w uchu

Wągry w uchu to odmiana zaskórników usytuowanych wewnątrz małżowin usznych. Ze względu na swoje umiejscowienie są trudne do spostrzeżenia i usunięcia. Ich obecność może powodować dyskomfort.Wągry w uchu – co to jest? Wągry w uchu, podobnie jak inne zmiany tego typu, powstają na skutek zablokowania porów skórnych mieszaniną sebum oraz złuszczonego naskórka. Brak możliwości naturalnego oczyszczenia powoduje powstawanie czarnych zaskórników.Wągry…

pokaż

Wągry w nosie

Problem wągrów może dotyczyć osób w różnym wieku, nie tylko nastolatków. Nie jest również domeną wyłącznie cery trądzikowej. Najczęściej zmiany te występują na nosie i brodzie, nierzadko jednak pojawiają się również wągry w nosie.Wągry w nosie – co to jest? Wągry powstają na skutek zablokowania się porów skórnych mieszaniną nadmiaru sebum i zrogowaciałego naskórka. Pod wpływem powietrza ciemnieją. Nieoczyszczane mogą…

pokaż

Wągry na łydkach

Nieestetyczne, drobne, czarne punkciki pojawiające się na nogach, porównywane czasem do plamek na truskawkach, to problem wielu osób. Szczególnie uciążliwy jest latem, kiedy odsłaniamy łydki. Wągry na łydkach – przyczyny Najczęstszą przyczyną powstawania zaskórników na łydkach, jest niewłaściwa depilacja. Używanie zbyt tępej, zużytej maszynki powoduje, że włoski nie zostają w całości usunięte, a na ich pozostałościach gromadzą, się pot, brud i…

pokaż

Wągry na ustach

Nieestetyczne wągry, czyli inaczej zaskórniki mogą pojawić się u osób z każdym rodzajem cery. Warto zadbać, aby pozbyć się ich jak najszybciej, zanim przerodzą się w trudny do wyleczenia trądzik.Wągry na ustach – przyczyny Wągry to nadmiar sebum produkowanego przez znajdujące się w skórze gruczoły łojowe. W połączeniu z potem, brudem, martwym naskórkiem czy resztkami makijażu gromadzi się w ujściach…

pokaż

Wągry białe

Wągry białe to inaczej zaskórniki zamknięte. Najczęściej pojawiają się u osób chorujących na trądzik. Występują zazwyczaj na twarzy, plecach i klatce piersiowej.Wągry białe – przyczyny Wągry białe powstają w wyniku zbyt dużej aktywności gruczołów łojowych i nadmiernego rogowacenia naskórka. Kanaliki łojowe zatykają się, a w ich wnętrzu gromadzą się obumarłe komórki i sebum, które stanowią pożywkę dla bakterii. Zbyt intensywne…

pokaż

Wypełnienie pośladków

Wypełnienie pośladków to zabieg coraz częściej wykonywany w gabinetach medycyny estetycznej. Ma on na celu redukcję utraty jędrności skóry oraz nadanie kobiecych kształtów sylwetce. Zabiegi wypełniania i powiększania pośladków stają się coraz bardziej rozpoznawalne i ogólnodostępne.Wypełnianie pośladków- objawy Do zabiegu podnoszenia i wypełnienia pośladków, najczęściej kwalifikowane są osoby posiadające niedoskonały kształt i rozmiar pośladków. W większości przypadków, ich wygląd nie…

pokaż

Wypełnienie policzków

Wypełnienie policzków to zabieg mający na celu ujędrnienie skóry w okolicach kości policzkowych. Skóra w tym obrębie wraz z upływem czasu staje się wiotka i opada. Następnie pojawiają się widoczne fałdy oraz pogłębiają się zmarszczki i bruzdy. Obecnie medycyna estetyczna daje możliwość modelowania policzków, a także wolumetrii twarzy za pomocą kwasu hialuronowego. Istnieją także inne metody modelowania owalu twarzy, ich…

pokaż

Wypełnienie piersi

Wypełnienie piersi to zabieg alternatywny dla powiększania biustu za pomocą implantów. Zabieg ten nie niesie ze sobą efektów równie zadowalających, bardzo powiększających biust. Daje on rezultat w postaci naturalnie powiększonych piersi.Wypełnianie piersi- wskazania Zabieg wypełnienia piersi zaleca się z reguły pacjentkom posiadającym problemy z asymetrią biustu. Stosuje się go w celu wyrównania różnicy pomiędzy nimi, a także w przypadku całkowitej…

pokaż

Wypełnianie ust

Wypełnianie ust to zabieg kierowany w stronę kobiet, jak i mężczyzn, którzy pragną pożegnać swe małe usta. Małe wargi niekiedy kojarzą się z zaciętym wyrazem twarzy przez co ludzie chcą poprawiać swój wygląd. Usta, tak samo jak reszta ciała, starzej się, przez co skóra traci jędrność a okolice wokół nich pokrywają się zmarszczkami. Aby pozbyć się niechcianych małych ust, oraz…

pokaż

Wypełniacz organiczny

Wypełniacz organiczny, używany do zabiegów w medycynie estetycznej, powstał na bazie bezpiecznego dla organizmu kwasu hialuronowego. Organiczny wypełniacz stosowany jest do uzupełniania ubytków tkanki kostnej i tłuszczowej. Posiada szerokie zastosowanie nie tylko we współczesnych zabiegach wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej, lecz także w nowoczesnej ginekologii estetycznej.Wypełniacz organiczny- działanie Wypełniacz organiczny, produkowany na bazie kwasu hialuronowego jest wykorzystywany w zabiegach z…

pokaż

Wycinanie pieprzyka

Wycinanie pieprzyka to rodzaj zabiegu, mający na celu usunięcie znamiona barwnikowego, oraz poddaniu go badaniu histopatologicznemu. Robione jest to w celu wykluczenia choroby nowotworowej skóry. Wszelkie pieprzyki, czy zmiany skórne, powinny być pokazane lekarzowi, który oceni, czy nie wymagają usunięcia. Czasem zmiany długoletnie, które są z nami od dawna, okazują się tymi koniecznymi do wycięcia. Do zabiegów usuwania pieprzyków najczęściej…

pokaż

Wągry zamknięte

Wągry zamknięte to krosty powstałe na skutek nadmiernego wydzielania łoju, który połączył się z zanieczyszczeniami w postaci kurzu, potu czy zrogowaciałego naskórka. Są one trudniejsze do usunięcia niż wągry otwarte, dlatego w celu ich wyeliminowania zaleca się przestrzeganie zasad higienicznego trybu życia. Warto udać się także do specjalisty w celu dobrania odpowiednich kosmetyków i zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetologicznych.Wągry zamknięte-…

pokaż

Wągry za uszami

Wągry są coraz częściej pojawiającym się problemem u większości społeczeństwa. Najczęściej pojawiają się u osób młodych, będących w okresie dojrzewania, a także u osób dorosłych, których charakteryzuje posiadanie cery tłustej. Walka z wągrami jest trudna i wymaga dużej ilości czasu, jak i nakładu pracy. Wągry za uszami- przyczyny powstawania Wągry powstają na skutek nadmiernej produkcji sebum, czyli łoju, który zbiera się…

pokaż

Wągier

Wągry na twarzy są jednym z najczęściej pojawiających się problemów u większości ludzi. Ze schorzeniem tym zmagają się przede wszystkim nastolatkowie, ze względu na występujące w ich organizmie skoki hormonalne. Wągier- przyczyny powstawania Wągry powstają najczęściej w wyniku zaburzeń gospodarki hormonalnej w organizmie. Ponadto cera tłusta ma również duże znaczenie na ich występowanie. W wyniku produkowania dużej ilości łoju, który nadmiernie…

pokaż

Wyszczuplanie twarzy

Wyszczuplanie twarzy to rodzaj zbiegu, mający na celu uwydatnianie kości policzkowych, a także likwidację podwójnego podbródka. Z zabiegów mogą skorzystać osoby, które chcą poprawić owal twarzy bez użycia zabiegów chirurgicznych z użyciem skalpela. Zaletą tych zabiegów są od razu widoczne efekty, jak i ich bezinwazyjność. Wyszczuplanie twarzy wykonane w gabinecie medycyny estetycznej, daje długo utrzymujące się efekty.Wyszczuplanie twarzy- przygotowanie do…

pokaż