Wizyta kontrolna

Wizyta kontrolna to konsultacja lekarska, która odbywa się po przeprowadzonych operacjach i zabiegach w okresie rekonwalescencji. Może być wskazana również na etapie dłuższego leczenia w celu skontrolowania jego przebiegu lub po zakończeniu terapii, aby zweryfikować jej efekty.  Często odbywa się ona również po hospitalizacji. Ma na celu zweryfikowanie bieżącego stanu zdrowia.Wizyta kontrolna – kiedy wskazana?

Wizyta kontrolna nie zawsze jest niezbędna. Przy zabiegach rutynowych i mało inwazyjnych oraz mniej groźnych jednostkach chorobowych może nie być takiej konieczności. Wówczas jedyną sugestią jest zgłoszenie się do lekarza, jeśli pojawiłyby się niepokojące objawy.

Wizyta kontrolna jest natomiast ważnym elementem rekonwalescencji po przeprowadzonych zabiegach i operacjach, szczególnie jeśli zachodzi konieczność oceny efektów przeprowadzonych działań, procesu gojenia lub oceny stanu zdrowia. Kontrola towarzyszy także zdjęciu szwów czy opatrunków oraz zweryfikowaniu skuteczności rehabilitacji, której poddany został pacjent. Ważna jest także, jeśli wdrożone zostały nowe leki lub metody, zalecona konsultacja z innym specjalistą, dodatkowe badania lub dalsza diagnostyka.Wizyta kontrolna w medycynie estetycznej

Wizyta kontrolna w dziedzinie, jaką jest medycyna estetyczna, odbywa się najczęściej kilka tygodni po przeprowadzonym zabiegu. Efekty są z reguły widoczne dopiero po pewnym czasie, spotkanie takie jest więc okazją do ich zweryfikowania i przeprowadzenia ewentualnych korekt.