Wągry na nosie

Wągry, czyli czarne kropki na skórze, bardzo często tworzą się w okolicach nosa, gdzie zachodzi wzmożona produkcja sebum. Mogą być naprawdę liczne i wyraźnie zaburzać wygląd twarzy. w walce z zaskórnikami otwartymi pomaga prawidłowa pielęgnacja i profesjonalne zabiegi.Wągry na nosie – czym są wągry?

Wągry to potoczna, zwyczajowa nazwa zaskórników otwartych. Wizualnie przypominają czarne kropki na skórze, choć w rzeczywistości są zagłębieniami wypełnionymi łojem i złuszczonym naskórkiem. Zgromadzone w nich substancje ulegają utlenieniu w kontakcie z powietrzem. Zaskórnikom otwartym, w przeciwieństwie do zamkniętych, nie towarzyszy zwykle stan zapalny. Tworzą się na twarzy (w tym bardzo często właśnie na nosie), szyi, dekolcie, plecach, mogą też powstać na ramionach czy nogach. Bardzo często odpowiada za nie brak prawidłowego oczyszczania i nadmierna produkcja sebum.Wągry na nosie – jak zapobiegać?

Wągry na nosie to nie tylko problem osób o cerze tłustej czy mieszanej. To także częsta przypadłość skóry suchej, która nie jest dostatecznie nawilżana. Aby skutecznie zapobiegać ich powstawaniu, należy skupić się na regularnym stosowaniu żeli oczyszczających, a także domowych lub profesjonalnych peelingów. Jeśli mimo wdrożenia regularnej pielęgnacji problem zaskórników na nosie powraca, warto przemyśleć wizytę u specjalisty.Wągry na nosie – usuwanie

Istnieje bardzo szeroka gama zabiegów, które można zastosować aby zmniejszyć liczbę wągrów na nosie i zapobiec ich dalszemu powstawaniu. Do często stosowanych i skutecznych należą zabiegi oczyszczające z użyciem kwasów (np. kwasu pirogronowego). Jeśli wągry bardzo często się odnawiają, można też zastosować zabieg laserowego usuwania zaskórników.

VeoliClinic © 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved