Plamy starcze

Plamy starcze, czasami nazywane również wątrobowymi, to charakterystyczne przebarwienia skórne. Stanowią efekt nadmiaru pigmentu. Same w sobie nie są groźne, choć mogą świadczyć o różnych dolegliwościach.

Plamy starcze najczęściej występują na dekolcie, szyi, twarzy i rękach. Właściwie nie istnieją konkretne wskazania profilaktyczne, przede wszystkim dlatego, że przyczyny ich powstawania są różne.Plamy starcze – przyczyny

Występowanie tych przebarwień może stanowić pokłosie predyspozycji genetycznych lub czynników hormonalnych. Częsta jest także opinia, iż to wynik długotrwałego oddziaływania światła słonecznego oraz źródeł promieniowania UV na skórę. Nie ulega wątpliwości, że hiperpigmentacja jest skorelowana również z naturalnymi procesami starzenia się organizmu.Usuwanie plam starczych

Na rynku dostępne są kremy usuwające plamy starcze. Aby ich stosowanie przyniosło efekty, powinno być jednak długotrwałe, co generuje wiele skutków ubocznych: stany zapalne, złuszczenia, podrażnienia. Znacznie skuteczniejsza jest w tym wypadku laseroterapia.

Bardzo dobre efekty przynosi Alma Harmony Dye  opisana na https://veoliclinic.pl/services/alma-harmony-dye/. Energia wiązki lasera w tym przypadku wnika w głąb skóry, podgrzewając komórki zawierające problematyczny barwnik i termicznie niszcząc je. Technologia ta wykorzystywana jest także do zamykania rozszerzonych naczynek. Poprawa widoczna jest już po pierwszym zabiegu, jednak kolejne powtórzenia pozwalają zyskać bardziej satysfakcjonujący efekt.

 

 

VeoliClinic © 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved