Peelingi

Peelingi mają za zadanie usunąć martwe komórki zewnętrznej warstwy naskórka oraz zanieczyszczenia. Przywracają w ten sposób zdrowy wygląd skóry, oczyszczają i pobudzają naturalne procesy wytwarzania nowych komórek.

Dodatkowo peelingi spłycają zmarszczki i rozjaśniają przebarwienia. Regularnie stosowane zapewniają lepsze ukrwienie i kondycję skóry. Można robić je samodzielnie, korzystając z gotowych kosmetyków lub zdecydować się na profesjonalny zabieg wykonywany przez kosmetologa.Jak działają peelingi?

Usunięcie zanieczyszczeń i obumarłych komórek peelingiem to dobry wstęp do dalszej pielęgnacji. Oczyszczona skóra lepiej przyjmuje składniki dostarczane w kremach i serach. Odblokowanie ujścia gruczołów łojowych eliminuje zaskórniki i wypryski. Peelingi polecane są także po depilacji,  gdyż nie dopuszczają do wrastania włosków, oraz przed nałożeniem samoopalacza dla zapewnienia jednolitego koloru.Dla kogo przeznaczone są peelingi?

Peelingi są odpowiednie dla osów w różnym wieku. Ważne jest, by dobrać zabieg do rodzaju cery. W przypadku skóry cienkiej, wrażliwej lub trądzikowej, najlepiej skonsultować się z kosmetologiem. Skórze wiotkiej pomogą peelingi liftingujące, o których więcej można przeczytać na: https://veoliclinic.pl/services/pq-age-zabieg-liftingujacy/.  Dają one efekt zbliżony do mezoterapii.Peelingi – przeciwwskazania

Przeciwwskazania do peelingów to kwestia indywidualna. Nie powinno się ich robić bezpośrednio przed wyjściem na słońce oraz w przypadku poważnych zmian trądzikowych.