Plazma

Plazma to technologia, która ma szansę odmienić medycynę estetyczną. Jej zastosowanie powala osiągnąć efekty, które do tej pory zapewniały jedynie operacje, nic więc dziwnego, że cieszy się rosnącą popularnością.

Plazma nie wymaga użycia skalpela, a rezultaty zabiegów z jej wykorzystaniem są bardzo satysfakcjonujące.Plazma – co to jest?

Plazma to występujący w naturze tzw. „czwarty stan skupienia”. W medycynie estetycznej wykorzystuje się jej mikrowiązki, powstające dzięki jonizacji gazów na styku igły i skóry pacjenta. Takie działanie umożliwia sublimację naskórka i obkurczanie skóry, pobudzając jednocześnie syntezę kolagenu. Sama igła nie dotyka skóry, a plazma działa punktowo, nie naruszając innych warstw. Nie jest to zatem działanie inwazyjne.Plazma w medycynie estetycznej

W medycynie estetycznej plazma wykorzystywana jest przede wszystkim w zabiegach odmładzających skórę, szczególnie, gdy dotyczą one trudno dostępnych miejsc. Bardzo dobre rezultaty osiągnąć można w odniesieniu do blefaroplastyki, czyli korekcji powiek. Plazma sprawdza się także w procesie usuwania zmarszczek mimicznych czy tzw. zmarszczek palacza. W ten sposób usuwać można znamiona, włókniaki, brodawki, plamy starcze czy rozstępy.Plazma – przeciwwskazania

Mimo że zabieg plazmowy jest mało inwazyjny, nie każdy może z niego korzystać. Przeciwwskazaniem jest ciąża i karmienie piersią, stany zapalne w organizmie i schorzenia skóry, takie jak opryszczka. Wykluczone są również osoby z rozrusznikiem serca, chorujące na padaczkę i nowotwory.