Krosty z wodą na twarzy

Krosty z wodą na twarzy mają prawo budzić niepokój. Zwykle nie jesteśmy w stanie powiązać ich z żadnym znanym nam schorzeniem, trudno też je ignorować. Dobrze jest więc wiedzieć, że mamy do czynienia z problemem, który nie powinien być bagatelizowany.

 

Krosty z wodą na twarzy – przyczyny

Krosty z wodą na twarzy najczęściej są konsekwencją alergii skórnych. Te mogą pojawić się bez względu na płeć i wiek pacjenta, jako skutek uboczny stosowania drażniących kosmetyków, niebezpiecznych środków do mycia i prania oraz przyjmowania różnego rodzaju szkodliwych pokarmów i leków. Jeżeli problem daje o sobie znać jedynie w upalne dni, a pacjent potwierdza, że narażał wówczas swoją skórę na kontakt z promieniami słonecznymi, krosty mogą być potówkami. Te pojawiają się zarówno na twarzy, jak i na tułowiu i karku, Jeśli krosty wypełnione wodą pojawiają się także na zgięciach łokciowych albo szyi – istnieje ryzyko, że problemem pacjenta jest atopowe zapalenie skóry.

 

Krosty z wodą na twarzy – objawy

Krosty z wodą na twarzy zwykle nie są duże, przeważnie też nie powodują dolegliwości bólowych. W zależności od przyczyny, mogą pojawiać się jednak nie tylko na samej twarzy, ale i na innych części ciała. Po ich wystąpieniu warto więc dokładnie się obejrzeć, ułatwi to bowiem lekarzowi postawienie prawidłowej diagnozy.

 

Krosty z wodą na twarzy – leczenie

Bez względu na to, w jak dużej ilości pojawiają się krosty z wodą na twarzy i jaki jest stopień ich uciążliwości, nie wolno ich ignorować. W ustaleniu przyczyny schorzenia pomaga dermatolog, niekiedy jednak konieczna jest również wizyta u alergologa. Skuteczne leczenie jest uzależnione przede wszystkim od trafności diagnozy. Skóra powinna być jednak chroniona przed słońcem, a także przed potencjalnymi alergenami. W gabinecie kosmetycznym problem krost mogą rozwiązać wykonywane przez specjalistów peelingi.