Kreska na powiece

Kreska na powiece jest rodzajem makijażu permanentnego wykonywanego w celu ozdoby własnego ciała. Robiony jest w gabinecie kosmetologicznym osobom lubiącym wygodę i nienaganny wygląd.

Kreska na powiece – przebieg zabiegu

Makijaż permanentny powieki wykonywany jest w gabinetach kosmetycznych. Przed jego wykonaniem konieczna jest konsultacja kosmetologiczna, w celu zbadania skóry i zapoznaniem się pacjenta z zabiegiem. Makijaż, wykonywany specjalną igłą, polega na wprowadzeniu tuszu pod naskórek na powiece. Aby zabieg nie był bolesny, zaleca się zastosowanie wcześniej maści znieczulającej. Kreska na powiece utrzymuje się od 2 do 4 lat, w zależności od czynników na nią działających oraz zadbania o miejsce. Makijaż należy powtórzyć po upływie około 2 tygodni, w celu wzmocnienia pigmentu. Później zaleca się powtórny zabieg po około roku.

Kreska na powiece – rodzaje

-kreska górna, zagęszczająca linię rzęs – jest to cienka kreska narysowana na linii rzęs, dodająca optycznie jej objętości,

-kreska dekoracyjna na górnej powiece – jest to kreska na powiece o większym rozmiarze, ozdabiająca oko. Makijaż staje się bardziej wyraźny i mocny,

-kreska dolna oka – dopełnia makijaż oka, sprawia, że stają się one optycznie większe.

Kreska na powiece – po zabiegu

Po zabiegu ważna jest specjalna higiena w miejscu podrażnionym. Oczy przez kilka dni mogą być opuchnięte. Nie należy stosować mydła oraz silnych detergentów myjących okolice oczu.

Kreska na powiece – usuwanie

Jeśli makijaż permanentny nie został wykonany w sposób prawidłowy, bądź po jakimś czasie chcielibyśmy się go pozbyć, istnieje taka możliwość. Kreski na powiece usuwane są za pomocą specjalnych laserów, tylko w wyznaczonych do tego miejscach.