Konsultacja kosmetologiczna

Konsultacja kosmetologiczna, inaczej nazywana również konsultacją kosmetyczną wykonywana jest w każdym gabinecie i salonie wykonującym usługi kosmetyczne. Przeprowadzana jest w celu doboru odpowiedniego i bezpiecznego zabiegu oraz chcąc dopasować codzienną pielęgnację skóry. Konsultacja kosmetologiczna – przebieg

Konsultacja kosmetologiczna wykonywana jest zawsze przed przystąpieniem do dowolnego zabiegu na twarz bądź ciało. Istnieje także możliwość wykonania konsultacji w celu doboru odpowiedniej pielęgnacji skóry. Często stosowane nieodpowiednie kosmetyki nasilają niepożądane zmiany na naszej skórze.

Konsultacja wykonywana jest na oczyszczonej skórze twarzy, szyi i dekoltu. Badanie jest wykonywane manualnie, wzrokowo oraz przy pomocy dostępnych urządzeń specjalistycznych. Konsultacja kosmetologiczna – cele

-określenie rodzaju skóry,

-określenie zapotrzebowania skóry w składniki biologicznie czynne,

-dobór odpowiedniej pielęgnacji domowej,

-pomoc w ustaleniu poprawy trybu życia,

-dobór odpowiednich zabiegów kosmetycznych,

-omówienie ich częstotliwości oraz dokładne wytłumaczenie ich działania.  Konsultacja kosmetologiczna – przygotowanie

Przed przyjściem na wizytę, warto zmyć wcześniej makijaż i oczyścić skórę ze zbędnych kosmetyków. Wszystkie płyny do demakijażu zmieniają pH skóry, co mogłoby zafałszować wynik konsultacji.

Warto też spisać przyjmowane na co dzień leki oraz wszystkie kosmetyki dotychczas stosowane.

Trzeba także uświadomić sobie przyzwyczajenia dotyczące pielęgnacji, oraz rzeczy, które naszym zdaniem mogą mieć negatywny wpływ na nią.