Krosty alergiczne na twarzy

Krosty na twarzy mogą mieć różne pochodzenie i przyczyny. Część z nich to krosty alergiczne. Najczęściej winę ponosi alergia kontaktowa – reakcja uczuleniowa związana z konkretnym kosmetykiem lub substancją dotykającą skóry twarzy. Krosty alergiczne na twarzy mogą wystąpić jednorazowo lub stanowić utrzymujący się (względnie nawracający) problem. Pierwszym frontem w walce z nimi powinien być dermatolog, choć medycyna estetyczna także proponuje skuteczne rozwiązania.Krosty alergiczne na twarzy – przyczyny

Alergen to substancja, która wywołuje nadmierną, zbędą z punktu widzenia zdrowia reakcję układu odpornościowego. Alergenem może być niemal wszystko, a gama objawów alergii jest naprawdę szeroka. Najczęściej jednak krosty alergiczne na twarzy pojawiają się jako skutek alergii kontaktowej na składnik kosmetyku. Mogą także powstać po zażyciu konkretnego leku czy zjedzeniu czegoś, co wywoła reakcję. Jeśli nawracają lub bardzo długo się utrzymują oznacza to najczęściej, że kontakt z alergenem nie został przerwany.Krosty alergiczne na twarzy – jak wyglądają?

Objawami alergii skórnej na twarzy mogą być:czerwona wysypka w postaci plam lub grudek,przesuszanie i łuszczenie się skóry,pękanie skóry.

Krosty alergiczne na twarzy nie rozprzestrzeniają się na inne partie skóry pod wpływem drapania. Drapanie i próby mechanicznego usuwania mogą jednak zaostrzyć stan skóry i znacznie go pogorszyć.Krosty alergiczne na twarzy – leczenie

Leczenie krost alergicznych powinno zacząć się od ustalenia przyczyn wystąpienia alergii. Pomoże w tym wizyta u alergologa i dermatologa, a następnie przeprowadzenie testów skórnych. Leczenie objawowe polega na przyjmowaniu leków przeciwhistaminowych, a także używaniu specjalnych kosmetyków, w których doborze wspiera pacjenta na przykład gabinet medycyny estetycznej. Na dłuższą metę konieczne jest też ograniczenie kontaktu z alergenem.

VeoliClinic © 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved