Krosty czerwone

Czerwone krosty są popularną, często występującą reakcją skóry na zetknięcie się z alergenem, ale stanowią także jeden z objawów trądziku. Aby sprawdzić, co spowodowało pojawienie się czerwonych krost, często niezbędna jest wizyta u dermatologa. Tylko prawidłowe zidentyfikowanie natury problemu oraz jego przyczyn pozwala na podjęcie skutecznego leczenia i przywrócenie skórze dobrego wyglądu.

Krosty czerwone – przyczyny

Najczęstszą przyczyną pojawienia się czerwonych krost, zwłaszcza w postaci wysypki, jest alergia kontaktowa. Krosty stanowią objaw nadmiernego uruchomienia procesów zachodzących w układzie odpornościowym. Krosty alergiczne mogą pojawić się po spożyciu konkretnego pokarmu lub po zastosowaniu nowego kosmetyku. Bywają też reakcją na detergent do prania. Drugą przyczyną, dla której na skórze tworzą się krosty czerwone, jest trądzik młodzieńczy. Takie krosty z czasem przekształcają się w ropne krostki. Niekiedy taka reakcja skóry wywołana jest stresem, przemęczeniem, nieprawidłową pielęgnacją, a także chorobami ogólnoustrojowymi.

Krosty czerwone – zapobieganie

Aby zapobiec objawom alergii kontaktowej, należy unikać kontaktu z powodującym ją alergenem. Pomocne bywają testy zlecone przez alergologa. Z kolei skóra trądzikowa wymaga odpowiedniej, dobrze dobranej pielęgnacji. Im mniej stresu przeżywa człowiek i im zdrowszą dietę stosuje, tym lepszy jest stan jego cery.

Krosty czerwone – leczenie

Leczenie czerwonych krost zależy w dużej mierze od faktycznej przyczyny ich powstania. W przypadku alergii należy unikać kontaktu z alergenem i przyjmować zlecone przez alergologa leki. Leczenie nasilonego trądziku przebiega pod okiem dermatologa.

VeoliClinic © 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved