Kosmeceutyki

Kosmeceutyki to preparaty, które bardzo często znajdują zastosowanie w medycynie estetycznej. Dzięki szczególnie bogatemu w składniki aktywne składowi stanowią pomoc w leczeniu oraz element profesjonalnej pielęgnacji skóry. Skład kosmeceutyków ustalają farmaceuci oraz biotechnolodzy. Coraz częściej preparaty z tej grupy są polecane pacjentom przez lekarzy dermatologów.Kosmeceutyki – czym są?

Kosmeceutyki to szczególna grupa kosmetyków, które charakteryzuje pewne działanie lecznicze. Zawierają dużo substancji aktywnych, dlatego stanowią cenne wsparcie leczenia chorób skóry. Także pielęgnacja jest dzięki kosmeceutykom skuteczniejsza i lepiej dopasowana do potrzeb danego typu skóry. Kosmeceutyków znajdują dziś bardzo szerokie zastosowanie.Kosmeceutyki – szczególny składKosmeceutyki charakteryzuje wyjątkowy, bardzo skuteczny skład. W ich formule znajdują się między innymi:kwasy (askorbinowy, linolenowy, alfa i gamma),fenolokwasy,przeciwutleniacze,związki mineralne.Podstawę składu kosmeceutyków stanowią witaminy lub kwasy. Składniki bardzo często są stężonymi substancjami pochodzenia roślinnego.Kosmeceutyki – wskazania i zastosowanie

Kosmeceutyki same w sobie nie stanowią substancji leczniczych, są jednak cennym wsparciem terapii dermatologicznych i podstawą pielęgnacji skóry o wyjątkowych potrzebach. Stosuje się je na skórę z widocznymi oznakami starzenia, przy trądziku, łysieniu o różnym podłożu, a także w walce z uporczywym łupieżem. Efekty działania kosmeceutyków są bardziej widoczne i szybciej zauważalne, niż efekty stosowania zwykłych kosmetyków.