Krosty na plecach

Plecy to jedno z miejsc na ciele, na których szczególnie często objawia się trądzik. Ropne krosty powstające w wyniku nagromadzenia sebum, a także zaskórniki otwarte stosunkowo często tworzą się właśnie na plecach. To problem, który zniechęca do eksponowania ciała i bywa przyczyną kompleksów. Istnieje wiele przyczyn stojących za powstawaniem krost na plecach. Można im zaradzić, stosując domowe sposoby lub poddając się terapii u dermatologa.

Krosty na plecach – dlaczego powstają?

Gdy poziomy hormonów zostają zachwiane i zaburzone, pojawia się zjawisko nadprodukcji łoju skórnego (sebum). Odkłada się on w porach skóry i zatyka je, a efektem są zaskórniki zamknięte lub otwarte. Wraz z sebum w porach gromadzą się też zanieczyszczenia i martwy, zrogowaciały naskórek. Problem krost na plecach dotyczy w dużej mierze osób w okresie dojrzewania oraz kobiet w ciąży. Zaostrza go stres i niezdrowa dieta, dlatego krosty na plecach pojawiają się bez względu na wiek i płeć.

Krosty na plecach – zapobieganie

Aby zapobiec tworzeniu się krost na plecach, warto zadbać prawidłowo o higienę. Oznacza to stosowanie łagodnych środków oczyszczających (np. żeli do mycia skóry tłustej i mieszanej), peelingów złuszczających naskórek oraz toników i kremów nawilżających. Dotyczy to każdej części ciała, na której pojawiają się bakteryjne krosty.

Krosty na plecach – leczenie

Jeśli mimo prawidłowej, rzetelnej pielęgnacji nasilenie problemu z krostami na plecach nie zmniejsza się, warto zasięgnąć porady dermatologa. Co więcej, pozostałe po trądziku blizny można usunąć w gabinecie medycyny estetycznej, stosując peelingi chemiczne lub laseroterapię. Z pewnością nie wolno krost na plecach wyciskać i rozdrapywać, żeby nie zwiększyć skali problemu.

VeoliClinic © 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved