Kosmetyki gabinetowe

Kosmetyki gabinetowe to potoczna nazwa dla profesjonalnych produktów, które stosuje się w gabinetach medycyny estetycznej oraz kosmetycznych. Zazwyczaj pełnią one rolę pomocniczą podczas wykonywania zabiegów. Są przeznaczone do użytku przez specjalistów i niedostępne na powszechnym rynku kosmetycznym. Każdy gabinet czy klinika powinny być wyposażone w zestaw takich kosmetyków.Kosmetyki gabinetowe – czym się charakteryzują?

Kosmetyki gabinetowe wyróżniają się precyzyjnym, skutecznym działaniem. Różnią się ich role – mogą łagodzić, złuszczać, wspierać działanie innych preparatów, stosowanych podczas zabiegów. Niektóre z nich wprowadza się pod skórę pacjenta. Zawsze powinny pochodzić z pewnego źródła, być przebadane i stosowane jedynie przez osoby, które są do tego upoważnione i przeszkolone.Kosmetyki gabinetowe – substancje

W składzie kosmetyków gabinetowych znajdują się między innymi następujące substancje:kwasy (np. hialuronowy, migdałowy, kwasy nukleinowe),glinki (o działaniu oczyszczającym lub złuszczającym),substancje o silnym działaniu kojącym i łagodzącym.

Niektóre z kosmetyków gabinetowych nakłada się na skórę, jak maski czy balsamy, inne wstrzykuje pod nią.Kosmetyki gabinetowe – zastosowanie

Istnieją różne rodzaje kosmetyków gabinetowych o rozmaitych zastosowaniach. Niektóre z nich zawierają substancje łagodzące podrażnioną skórę. Inne silnie złuszczają naskórek. Jeszcze inne , podane pod skórę, liftingują i nawilżają. Jeszcze inne rozjaśniają i odżywiają cerę. Niektóre preparaty zawierają silne przeciwutleniacze.