Krosty łojotokowe

Krosty łojotokowe powstają w przebiegu łojotokowego zapalenia skóry, jako najbardziej charakterystyczny jego objaw. O ich pojawieniu się decyduje wiele czynników, które rzadko występują pojedynczo. Łojotokowe zapalenie skóry może dotknąć każdego, niezależnie od wieku i płci. Krosty łojotokowe pojawiają się na całym ciele, włącznie z owłosioną skórą głowy. Ten stan skóry wymaga zdiagnozowania i profesjonalnego leczenia, ponieważ ma tendencje do nawracania.

Krosty łojotokowe – charakterystyka

Krosty łojotokowe mają postać czerwonych, niewielkich grudek. Często występują na skórze tłustej, skłonnej do nadprodukcji sebum, choć nie jest to bezwzględną regułą. Zwykle krosty łojotokowe powstają na twarzy lub skórze głowy, pod włosami. Nie ma jednak części ciała, która nie mogłaby być nimi dotknięta. To schorzenie nawracające, które wyzwala wiele różnych czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Jest bardzo charakterystyczne dla okresu dojrzewania.

Krosty łojotokowe – przyczyny

Wśród czynników wyzwalających łojotokowe zapalenie skóry można wymienić kilka najczęstszych i pewnych. Należą do nich:nadmierne wydzielanie sebum,nieprawidłowa dieta (dużo przetworzonej żywności, nabiału, słodyczy),niewłaściwa pielęgnacja lub zaniedbania higieniczne,obniżenie odporności organizmu,ostry lub przewlekły stres,zaburzenia poziomu hormonów, głównie płciowych.

Krosty łojotokowe – leczenie

Łojotokowe zapalenie skóry wymaga leczenia przez dermatologa. Stosuje się leki miejscowe (maści) oraz doustne. Niekiedy konieczne okazuje się leczenie steroidami. Im wcześniej zostanie postawiona diagnoza, tym krótsze i łatwiejsze jest leczenie. Po wyleczeniu objawów warto udać się do gabinetu medycyny estetycznej po porady dotyczące pielęgnacji.

VeoliClinic © 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved