Zmarszczki na szyi

Cienka i delikatna skóra szyi jest szczególnie podatna na powstawanie zmarszczek. Choć częściej występują one u osób dojrzałych, nie znaczy to, że nie można mieć ich w młodym wieku. Proces starzenia nie jest bowiem jedynym czynnikiem wpływającym na pojawienie się zmarszczek.

Zmarszczki na szyi – przyczyny

Przyczyn zmarszczek na szyi najczęściej trzeba szukać w naturalnym procesie starzenia. Skóra traci wówczas swoją elastyczność i jędrność, a przez to jest bardziej podatna na marszczenie. Za powstawanie zmarszczek odpowiada również siedzący tryb życia, częste pochylanie szyi, np. nad książką, a także używki, które przyspieszają starzenie. Bruzdy na szyi wynikają również z nadmiernego przesuszenia skóry, nieodpowiedniej pielęgnacji i nadmiernego narażenia na słońce.

Zmarszczki na szyi – objawy

Zmarszczki na szyi mają postać poziomych lub pionowych bruzd. Mogą występować także zmarszczki będące połączeniem tych dwóch typów – wówczas powstaje charakterystyczna siateczka. Bruzdom towarzyszy obraz wiotkiej, pozbawionej jędrności skóry.

Zmarszczki na szyi – leczenie

Zmarszczkom na szyi można zapobiegać poprzez odpowiednią pielęgnację balsamami nawilżającymi, picie dużej ilości wody, suplementację kolagenu i witamin C i E oraz masaże i peelingi. Istnieją także zabiegi, którymi można zlikwidować już powstałe zmarszczki. Należą do nich m.in. laseroterapia, zabieg osoczem bogatopłytkowym, czy złuszczanie naskórka. Należy także unikać używek oraz nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne.

 

 

VeoliClinic © 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved