Retinol

Retinol – informacje ogólne

Retinol to organiczny związek chemiczny, który możemy również określić witaminą A w czystej postaci. Jest jednym z najsilniejszych i najbardziej cenionych składników aktywnych w kosmetykach o udowodnionej skuteczności. Retinol wyróżnia wysoce intensywne działanie na skórze, które jednocześnie nie powoduje podrażnień.Retinol – korzyści

Retinol to najpopularniejsza substancja w walce ze zmarszczkami i wiotczejącą skórą. Ma silne właściwości przeciwstarzeniowe i odświeżające. Polecany jest skórom osłabionym, dojrzałym, o ziemistym kolorycie. Retinol jest pomocny również osobom młodym, ponieważ wykazuje niezwykle skuteczne działanie w walce z trądzikiem, rozszerzonymi porami oraz przebarwieniami na skórze. Wygładza ją, a także reguluje pracę gruczołów łojowych.

Retinol – Zabiegi

Medycyna estetyczna oferuje coraz więcej profesjonalnych zabiegów z użyciem retinolu, jednak koncerny kosmetyczne i farmaceutyczne nie pozostają w tyle. Retinol, czyli tak zwaną witaminę młodości, znajdziemy w kosmetykach dedykowanych walce ze zmarszczkami czy trądzikiem wieku dorosłego. Zwykle większe stężenia retinolu znajdują się w skoncentrowanych ampułkach i serum, a mniejsze w kremach. Retinol zaleca się stosować okresowo, najlepiej w kilkumiesięcznych kuracjach  w sezonie jesienno-zimowym, ponieważ wtedy promieniowanie słoneczne jest najmniejsze. Równie ważne jest, aby pierwszą kurację zacząć od stosowania niższych stężeń retinolu i stopniowo, co kilka tygodni je zwiększać, aby nasza skóra mogła się z nim oswoić. Retinolu nie wolno stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.