Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja znana też jako mikropeeling jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów, jakie jest nam w stanie zaproponować medycyna estetyczna. Umożliwia złuszczenie naskórka, a tym samym również redukcję typowych dla skóry niedoskonałości takich, jak zmarszczki, trądzik i przebarwienia.

 

Mikrodermabrazja – rodzaje

Obecnie największą popularnością cieszy się mikrodermabrazja diamentowa postrzegana jako zabieg nie tylko stosunkowo delikatny, ale i taki, który nie wywołuje podrażnień. Polega na wyborze przez kosmetyczkę odpowiedniej głowicy diamentowej, a następnie na wykonaniu peelingu. Najlepiej sprawdza się w okolicach oczu i nosa, gdy konieczna jest delikatność i precyzja.

Spore grono zwolenników ma także mikrodermabrazja korundowa znana z tego, że jest silniejsza od diamentowej. Pomaga zwłaszcza wtedy, gdy zależy nam na usuwaniu zmarszczek, wągrów, zaskórniaków oraz blizn potrądzikowych. Coraz modniejsza staje się też oxybrazja. Zabieg ten cieszy się dużą popularnością przede wszystkim dlatego, że jest niezwykle łagodny, może być więc stosowany choćby podczas walki ze stanami zapalnymi skóry.

 

Mikrodermabrazja – przeciwwskazania

Choć mikrodermabrazja jest zabiegiem łagodnym, w pewnych okolicznościach jej przeprowadzanie nie jest zalecane. Dzieje się tak przede wszystkim wówczas, gdy na skórze znajdują się znamiona, pacjent przyjmuje leki przeciwzakrzepowe lub boryka się z poważnymi chorobami skóry takimi, jak trądzik różowaty. Mikrodermabrazja nie jest też zalecana wtedy, gdy zaraz po zabiegu pacjent ma kontakt z bardzo wysokimi albo bardzo niskimi temperaturami.

 

Mikrodermabrazja – efekty

Efekty zabiegu w dużej mierze są uzależnione od tego, na jaki jego rodzaj zdecyduje się pacjent i jakie są jego własne oczekiwania. Zwykle są one jednak widoczne już po jednej wizycie w gabinecie