Miejscowe otłuszczenie

Miejscowe otłuszczenie znane też jako miejscowa otyłość to zjawisko uświadamiające nam, że problem nadmiaru tkanki tłuszczowej w niektórych partiach ciała, nie musi wcale wiązać się z nadwagą. Dotyka w znacznym stopniu osób szczupłych, a walka z nim nie należy do łatwych.

 

Miejscowe otłuszczenie – przyczyny

Przyczyn miejscowego otłuszczenia należy szukać w odmiennej budowie tkanki tłuszczowej w niektórych częściach ciała. Winne przeważnie są predyspozycje genetyczne, problem zaś może pojawić się zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.

 

Miejscowe otłuszczenie – objawy

Gdy mamy do czynienia z otyłością zwykłą, tkanka tłuszczowa w nadmiernej ilości znajduje się w całym organizmie. Miejscowe otłuszczenie można rozpoznać po tym, że tłuszcz gromadzi się jedynie w niektórych miejscach na ciele. Tak jest w przypadku okolic brzucha, karku oraz bioder, choć problem może dotyczyć także ramion, podbródka, ud i pośladków, kolan i pach. Panom szczególnie doskwiera miejscowe otłuszczenie w okolicach klatki piersiowej.

 

Miejscowe otłuszczenie – leczenie

Miejscowe otłuszczenie zwykle okazuje się odporne na tradycyjne metody pozbywania się tłuszczu z organizmu. Zwykle nie pomaga więc ani aktywność fizyczna, ani zmiana diety. Na szczęście, z pomocą przychodzi w takim wypadku medycyna estetyczna i nowoczesne zabiegi z jej udziałem. Polecane jest rozbijanie tłuszczu z wykorzystaniem ultradźwięków, wykorzystanie lasera, a także fal radiowych. Dużą popularnością cieszy się też liposukcja zwłaszcza, że uzyskana w czasie jej trwania tkanka tłuszczowa może zostać przeszczepiona w miejsca, w których jest bardziej potrzebna.

 

Miejscowe otłuszczenie – rekomendowane zabiegi

Lipoliza iniekcyjna