Choć łysienie może być problemem ciągłym, bywa i tak, że pojawia się jedynie od czasu do czasu. Nie oznacza to jednak, że w takich okolicznościach stanowi mniejsze wyzwanie.
Łysienie okresowe – przyczyny
Łysienie okresowe nie ma jednej tylko przyczyny i najczęściej kojarzy się je z osłabieniem organizmu. Te przeważnie jest konsekwencją stosowania nieodpowiedniej diety, choć bywa i tak, że dieta jest wartościowa, sam organizm jednak nie jest w stanie poradzić sobie z przyswajaniem niektórych składników odżywczych., w tym zwłaszcza żelaza. Włosy mogą też okresowo wypadać wtedy, gdy okresowo są przez nas wystawiane na działanie niekorzystnych czynników z zewnątrz. Winę za łysienie okresowe są w stanie jednak ponosić także niektóre leki oraz czasowe zmiany hormonalne, z którymi mamy do czynienia choćby zaraz po porodzie.
Łysienie okresowe – objawy
Sam proces łysienia może mieć różną postać, o okresowości mówimy więc przede wszystkim wtedy, gdy nie utrzymuje się on przez cały czas, ale dochodzi do niego w określonych okolicznościach. W zdecydowanej większości przypadków nie mamy też do czynienia z całkowitą, a jedynie ze znaczną utratą owłosienia. Charakterystyczne jest także to, że problem wiąże się jedynie ze stanem skóry głowy.
Łysienie okresowe – leczenie
Pierwszym krokiem, jaki przewiduje leczenia łysienia okresowego jest ustalenie jego przyczyny. Możemy podjąć ten wysiłek samodzielnie, jeśli jednak chcemy, aby problem rozwiązał się relatywnie szybko, zdecydowanie lepszą opcją będzie odwiedzenie specjalisty i poszukanie pomocy u niego. Po zakończeniu leczenia przyczynowego można podejmować też próby wzmocnienia włosów. Tu znakomitym wsparciem okazują się być zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.
Łysienie okresowe – rekomendowane zabiegi
Mezoterapia igłowa