Lipotransfer

Lipotransfer znany też jako lipolifting jest naturalną metodą, która pozwala na modelowanie sylwetki, wypełnianie ubytków tłuszczowych oraz redukowanie widocznych oznak świadczących o tym, że organizm pacjenta starzeje się.

 

Lipotransfer – wskazania

Choć lipotransfer kojarzony jest jako jedna z metod pozwalających na wyszczuplenie sylwetki, bardziej wskazane wydaje się mówienie o jej modelowaniu za jego pośrednictwem. Warto się nim zainteresować zwłaszcza wtedy, gdy istotny jest niski poziom inwazyjności liftingu, a więc choćby wtedy, gdy dotyczyć ma on okolic twarzy. Lipotransfer wypełnia wskazane przez nas partie ciała. Skóra staje się dzięki temu bardziej napięta, możliwe jest przy tym wyeliminowanie różnego rodzaju blizn. Ponieważ do wypełnienia stosuje się własny tłuszcz pacjenta, ograniczone do minimum zostało ryzyko powikłań pozabiegowych.

 

Lipotransfer – przebieg zabiegu

Lipotransfer to zabieg, który jest przeprowadzany w kilku etapach. Pierwszym krokiem niezmiennie pozostaje pobranie tkanki tłuszczowej z tych miejsc, w których na ciele pacjenta jest jej za dużo. Najczęściej jest ona pobierana z brzucha, choć znakomicie nadają się do tego także biodra oraz uda. Potem konieczna jest separacja materiału tłuszczowego sprawiająca, że staje się on koncentratem składającym się wyłącznie z pełnowartościowych, młodych komórek tłuszczowych. Materiał ten jest w trzeciej fazie zabiegu wykorzystywany jako naturalny wypełniacz wszczepiany w miejsce docelowe.

 

Lipotransfer – efekty

Lipotransfer pozwala na dostrzeżenie pierwszych efektów zabiegu natychmiast po jego zakończeniu. Zmienia się wówczas kształt miejsca poddawanego mu, dochodzi przy tym do odbudowy ubytków, a skóra staje się gładsza. Zwykle zaleca się dwu- lub trzykrotne powtórzenie zabiegu w odstępach wynoszących od sześciu do dwunastu miesięcy.