Laser erbowo-yagowy

Laser Er:YAG (erbowo – yagowy) to profesjonale urządzenie emitujące wiązkę światła o długości fali 2940 nanometrów. Znajduje zastosowanie w stomatologii oraz w gabinetach medycyny estetycznej. To laser o silnym działaniu, który nie powinien być używany przez osoby bez odpowiedniego przygotowania i doświadczenia. Dobrze zastosowany pozwala na osiągnięcie doskonałych efektów.Laser erbowo-yagowy – co to jest i jak działa?

Laser erbowo – yagowy należy do laserów frakcyjnych i ablacyjnych. Co oznaczają te terminy?

Laser frakcyjny cechuje się działaniem bardzo precyzyjnym, skupionym na niewielkim obszarze około 1 – 1,5 cm. Z kolei laser ablacyjny powoduje zjawisko ablacji, czyli zniszczenia naskórka poprzez jego „odparowanie”, czyli uszkodzenie termiczne. Wiązka lasera Er:YAG jest więc niezwykle precyzyjną falą działającą z bardzo dużą siłą i docierającą do wnętrze tkanek. Jego zastosowanie wiąże się z powstaniem wielu mikrouszkodzeń, stąd konieczna ostrożność i wprawa osoby przeprowadzającej zabieg.Laser erbowo-yagowy – zastosowanie w medycynie estetycznej

Laser tego typu znajduje zastosowanie w zabiegach stomatologicznych, a oprócz tego jest niezastąpiony w gabinetach medycyny estetycznej. Służy wszędzie tam, gdzie tkanka musi zostać uszkodzona, by ruszyły procesy odbudowy i produkcji kolagenu oraz elastyny. Są to między innymi zabiegi:usuwania przebarwień i blizn,odmładzania tkanek,usuwania rozstępów,wyrównania kolorytu skóry.

Laser erbowo-yagowy – efekty

Laser erbowo – yagowy jest niezwykle skuteczny w działaniu. Dzięki dużej mocy i możliwej precyzji operowania należy do urządzeń szeroko wykorzystywanych w nowoczesnej medycynie.