Fioletowe krosty

Fioletowe krosty na ciele bardzo często są przyczyną poważnych kompleksów. Rzucają się w oczy i sprawiają, że trudno jest czuć się komfortowo we własnym ciele. Najczęściej powstają ze zmian trądzikowych, w wyniku prób ich samodzielnego wyciskania czy usuwania. Problem pogłębiają dodatkowe czynniki. Czasem fioletowe krosty stają się na tyle trwałe, że konieczna okazuje się pomoc medycyny estetycznej.Fioletowe krosty – przyczyny

Główną przyczyną powstawania fioletowych krost jest nawyk wyciskania zamian ropnych. W wyniku mechanicznego ucisku pękają drobne naczynia krwionośne i skóra podbiega krwią. To właśnie nagromadzona krew nadaje jej fioletowy, ciemny odcień. Z czasem, gdy krew zaczyna się rozkładać, kolor krosty dodatkowo ciemnieje. Wśród przyczyn powstawania fioletowych krost można wymienić także:niewłaściwą dietę,zbyt mało snu i stres,palenie papierosów,przebywanie w zanieczyszczonym środowisku,reakcje alergiczne,nieodpowiednią pielęgnację skóry trądzikowej.

Skłonność do wynaczyniania krwi może także mieć podłoże genetyczne.Fioletowe krosty – leczenie

Przede wszystkim, aby zapobiec nawracaniu i powstawaniu fioletowych krost trzeba oduczyć się ich wyciskania i drapania, co dla wielu osób stanowi nawyk. Trądzik powinien zostać objęty specjalistycznym, dobrze dobranym leczeniem. Już powstałe krosty pomogą usunąć peelingi chemiczne oraz terapie z użyciem kwasów. Konieczne jest leczenie kompleksowe, obejmujące zmianę diety i stylu życia (na przykład zerwanie z nałogami). Leczenie trądziku w połączeniu z zabiegami medycyny estetycznej pomaga pokonać problem.

 

 

VeoliClinic © 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved