Mezoterapia igłowa to jeden z najchętniej wybieranych zabiegów w salonach medycyny estetycznej. Cechuje go niska inwazyjność, połączona z wysoką skutecznością, co sprawia, że wiele osób decyduje się na poprawę wyglądu i kondycji skóry właśnie tą metodą. Czym jest mezoterapia igłowa i na czym polega?

Mezoterapia igłowa – co to jest?

Mezoterapia igłowa to nieinwazyjny zabieg polegający na wprowadzaniu drobnych dawek substancji aktywnych bezpośrednio w skórę za pomocą cienkich igieł. Zabieg ten ma na celu poprawienie kondycji skóry, zwłaszcza na twarzy, szyi, dekolcie, ale także innych obszarach ciała. Składniki aktywne, które są wstrzykiwane, zależą od indywidualnych potrzeb pacjenta i mogą zawierać witaminy, minerały, antyoksydanty, aminokwasy, peptydy, kwas hialuronowy, czy substancje stymulujące produkcję kolagenu.

Jak wygląda przebieg zabiegu?

Procedura jest stosunkowo krótka i trwa zazwyczaj od 30 do 60 minut, w zależności od wielkości obszaru, który ma zostać poddany mezoterapii.

Na początku lekarz dokładnie oczyszcza skórę, a następnie aplikuje preparat z substancjami aktywnymi za pomocą cienkich igieł. Istnieje możliwość znieczulenia miejscowego, aby zminimalizować dyskomfort związany z ukłuciami. Wstrzyknięte substancje mają na celu stymulację fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, co wpływa na poprawę elastyczności i napięcia skóry. Efekty mogą być widoczne już po pierwszym zabiegu, jednak zazwyczaj zaleca się serię ok. 3-6 zabiegów dla uzyskania najlepszych rezultatów.

Dlaczego warto wybrać zabieg mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa cieszy się dużą popularnością przede wszystkim ze względu na wysoką skuteczność. Korzystając z zabiegu, można liczyć na efekty w postaci:

  • Poprawy jędrności i elastyczności skóry – mikronakłucia sprzyjają stymulacji naturalnych procesów regeneracyjnych skóry oraz wspierają produkcję kolagenu i elastyny. Takie działanie w połączeniu z odpowiednimi składnikami odżywczymi, może przyczynić się do zwiększenia elastyczności skóry;
  • nawilżenie i odżywienie skóry – zabieg mezoterapii igłowej pozwala na dostarczenie ważnych składników odżywczych w głąb skóry, co sprzyja jej kompleksowemu odżywieniu;
  • redukcja cellulitu – mezoterapia igłowa stosowana jest także w celu redukcji cellulitu i wygładzenia nierówności skóry na nogach i brzuchu;
  • leczenie łysienia – substancje aktywne można wprowadzać także w skórę głowy w celu pobudzenia wzrostu włosów.

Warto zaznaczyć, że efekty mogą się różnić w zależności od ilości zabiegów oraz indywidualnych preferencji pacjenta.

Mezoterapia igłowa to skuteczna i stosunkowo bezpieczna metoda poprawy wyglądu skóry. Dzięki wprowadzaniu cennych substancji aktywnych bezpośrednio w skórę możliwe jest zniwelowanie zmarszczek, poprawa jędrności, nawilżenie skóry oraz redukcja cellulitu. Przed przystąpieniem do zabiegu zaleca się skonsultowanie z doświadczonym specjalistą, który dobierze odpowiednie preparaty i ustali indywidualny plan terapii.