Kwas hialuronowy to jedna z najczęściej wykorzystywanych substancji w medycynie estetycznej. Jest to związek naturalnie występujący w ciele człowieka, którego ilości w pewnym wieku ulegają jednak zmniejszeniu. Dostarczenie odpowiedniej ilości kwasu hialuronowego do skóry pomaga w redukcji oznak starzenia się i przywróceniu jędrności skóry. Czym jest kwas hialuronowy, jakie są jego właściwości i do czego można wykorzystać tę substancję?

Kwas hialuronowy – co to jest?

Kwas hialuronowy (HA – Hyaluronic Acid) to związek chemiczny, występujący w organizmie człowieka, przede wszystkim w skórze, w mazi stawowej i ścianach naczyń krwionośnych. Zalicza się go do grupy glikozaminoglikanów. Kwas hialuronowy stanowi część macierzy międzykomórkowej i ma duży wpływ na wygląd zewnętrzny skóry. To ta substancja w dużym stopniu decyduje o tym, czy nasza skóra jest gładka, jędrna i sprężysta. Ok. 25 roku życia naturalna produkcja kwasu hialuronowego przez organizm spowalnia, co prowadzi do stopniowego pojawiania się zmarszczek i wiotczenia skóry. Na szczęście naukowcy znaleźli sposoby uzupełniania tego związku z zewnątrz, dzięki czemu można utrzymać młody wygląd na dłużej.

Jakie są właściwości kwasu hialuronowego?

Kwas hialuronowy znany jest przede wszystkim ze swoich właściwości higroskopijnych. Oznacza to, że wykazuje zdolność do wiązania wielu cząsteczek wody. Szacuje się, że jeden gram HA jest w stanie zatrzymać nawet do 6 litrów wody. Jego działanie polega więc przede wszystkim na wiązaniu wody w skórze właściwej, co sprzyja utrzymaniu odpowiedniego nawilżenia, ale też jędrności i  sprężystości skóry.

Ze względu na szerokie właściwości odżywcze kwas hialuronowy stał się składnikiem powszechnie wykorzystywanym w kosmetykach pielęgnacyjnych. Z tego związku korzystają również specjaliści z zakresu medycyny estetycznej, stosując go w profesjonalnych zabiegach liftingujących i odmładzających.

Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej – jak działa i do czego jest wykorzystywany?

Wiele zabiegów medycyny estetycznej skoncentrowanych jest na poprawie wyglądu skóry, a przede wszystkim usunięciu oznak starzenia się, takich jak zmarszczki i obwisła skóra. Kwas hialuronowy to substancja, która stosowana jest między innymi do zabiegów, których celem jest:

  • redukcja zmarszczek;
  • wypełnienie ust;
  • poprawa owalu twarzy;
  • lifting twarzy;
  • modelowanie policzków oraz żuchwy.

Podczas wykonywania zabiegów z kwasem hialuronowym bardzo ważny jest dobór odpowiedniego rodzaju substancji. Specjalista, który ma do dyspozycji profesjonalne narzędzia, może wprowadzić związek głęboko w komórki skóry, uzupełniając niedobór HA i stymulując skórę do usprawnienia procesów odnowy komórkowej.

Zabiegi z kwasem hialuronowym, przeprowadzane przez dobrego specjalistę w dobrze wyposażonej klinice są nieinwazyjne i bezpieczne. Uważa się je za jedne z najskuteczniejszych metod odmładzania wyglądu skóry. Wykorzystanie kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej przyczyniło się do rozwoju branży i pomogło wielu osobom zahamować procesy starzenia i zachować młodość na dłużej.

VeoliClinic © 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved