Nadmierne wypadanie włosów to poważny problem, który może w dużym stopniu zaważyć na samoocenie i przyczynić się do problemów natury psychicznej. Jeżeli przyczyną łysienia nie są błędy w pielęgnacji, warto pomyśleć o tym, aby skorzystać ze sprawdzonych zabiegów medycyny estetycznej, które pomagają poradzić sobie z problemem. Zobaczmy, jak powstrzymać wypadanie włosów.

Dlaczego włosy wypadają?

Utrata włosów w pewnych ilościach jest zjawiskiem normalnym i nie powinna powodować niepokoju. Jeżeli jednak podczas mycia włosów lub czesania zbieramy kosmyki z grzebienia garściami, a na głowie pojawiają się łyse placki, trzeba zacząć działać. Przyczyn wypadania włosów może być wiele, do najczęstszych zaliczamy:

  • nieodpowiedni styl życia;
  • nieprawidłowa dieta;
  • zanieczyszczenia środowiska;
  • zła pielęgnacja włosów i skóry głowy;
  • picie alkoholu i palenie papierosów;
  • stres;
  • choroby autoimmunologiczne i hormonalne;
  • ciąża;
  • stosowanie niektórych leków.

W wielu przypadkach z problemem nadmiernego wypadania włosów można sobie poradzić, zmieniając nawyki i skupiając się na odpowiedniej pielęgnacji. Czasem jednak konieczne jest profesjonalne działanie w specjalistycznym gabinecie.

Zabiegi na wypadanie włosów – z czego można skorzystać?

Rozwój medycyny estetycznej przyniósł wiele rozwiązań w zakresie walki z nadmiernym wypadaniem włosów. Dzięki nowoczesnym technologiom i dużej wiedzy specjalistów można skutecznie powstrzymać łysienie i pozbyć się kompleksów. Poniżej przedstawiamy dwa najpopularniejsze zabiegi.

Dr. Cyj Hair Filler

Jest to peptydowa kuracja, której celem jest zahamowanie nadmiernego wypadania włosów oraz przyspieszenie ich wzrostu poprzez pobudzenie krążenia i rewitalizację mieszków włosowych. Jest to jedna z najbardziej nowoczesnych i najskuteczniejszych metod, pozwalająca na kompleksowe odżywienie włosów poprzez intensyfikację dostarczania komórkom włosów składników aktywnych, których najbardziej potrzebują. Po wprowadzeniu do włosów specjalnego preparatu, jego minimalna dawka utrzymuje się jeszcze przez 2 tygodnie, działając na zasadzie powolnego, stopniowego uwalniania i penetracji składników aktywnych. Efekt zahamowania wypadania włosów widać już po pierwszym zabiegu, natomiast kolejne sesje stymulują wzrost nowych, a także powodują zagęszczenie i pogrubienie kosmyków. Peptydowa terapia Dr. Cyj przeprowadzana jest najczęściej w 4 sesjach w odstępie co 2 tygodnie. Zaleca się kurację powtórzyć raz na rok.

Mezoterapia igłowa na wypadanie włosów

W trakcie mezoterapii igłowej specjalista wstrzykuje składniki odżywcze w skórę głowy, co ma na celu zahamowanie wypadania kosmyków oraz stymulację ich wzrostu. Podczas zabiegu wykorzystuje się preparaty, zawierające odpowiednią dawkę witamin, składników mineralnych i leków przeciwzapalnych. Wskazaniem do zabiegu mezoterapii na włosy są: łysienie androgenowe, łysienie plackowate, nadmierne wypadanie włosów spowodowane ciążą i różnymi chorobami, a także złą dietą. Specjalista może zdecydować o przeprowadzeniu zabiegu w przypadku włosów słabych i matowych, pozbawionych życia.