Depilacja laserowa to bardzo popularny zabieg medycyny estetycznej, chętnie wybierany przez osoby, które chcą pozbyć się niechcianego owłosienia na długi czas. Popularność tej metody usuwania włosów z ciała wynika przede wszystkim z niewielkiej inwazyjności, połączonej z wysoką skutecznością. Depilacja laserowa to zabieg, który cieszy się dobrymi rezultatami, które widoczne są dłużej, niż podczas standardowej depilacji woskiem lub depilatorem. Jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej?

 

Depilacja laserowa – na czym polega zabieg?

Skuteczność depilacji wynika z działania wiązki lasera, którego światło jest absorbowane przez barwnik włosa, powodując trwałe uszkodzenie mieszka włosowego. Pod wpływem wysokiej temperatury mieszek włosowy ulega stopieniu, a otaczające go naczynia zasilające zamykają się. To prowadzi do stopniowego „zamierania” włosa, a efekt jest taki, że po kilku tygodniach od zabiegu włosy z „martwym” korzeniem przestają rosnąć. Światło lasera działa przede wszystkim na pigment włosa, dlatego nie uszkadza otaczającej go skóry, co wpływa na bezpieczeństwo zabiegu.

 

Ile zabiegów jest potrzebnych do trwałego usunięcia owłosienia?

Nie zawsze uda się uzyskać pełen efekt redukcji owłosienia podczas jednego zabiegu. Trwałość i szybkość efektu zależy między innymi od ilości pigmentu we włosie. Im jest go mniej, tym bardziej włos będzie podatny na działanie lasera.

Co więcej, światło lasera oddziałuje przede wszystkim na włosy, znajdujące się w fazie intensywnego wzrostu. Zazwyczaj wygląda to tak, że ok. 70-80% włosów na danym obszarze ciała znajduje się w fazie uśpienia, co sprawia, że podczas pierwszego zabiegu na ciało laser nie zadziała na wszystkie włoski, i cały proces trzeba będzie powtórzyć. Czasem zdarza się, że po 2-3 zabiegach przebudzeniu ulegają uśpione wcześniej cebulki i pacjentowi może się wydawać, że liczba nowych włosów się zwiększyła. Jest to jednak efekt tymczasowy, a po wykonaniu ok. 4-6 sesji w odpowiednim odstępie czasowym, zniszczeniu ulega maksymalna liczba mieszków włosowych.  Depilacja laserowa umożliwia usunięcie do 95% owłosienia, a pozostałe 5% stanowią włosy, które mogą, ale nie muszą pojawić się w ciągu ok. roku po zakończeniu całej terapii. Zazwyczaj jednak są to delikatne jasne włoski, które nie są bardzo widoczne.

 

Jak długo utrzymuje się efekt depilacji laserowej?

Po całej serii zabiegów klient może cieszyć się gładką skórą bez owłosienia przez długi czas. Efekt depilacji laserowej jest na tyle widoczny, że nie trzeba martwić się koniecznością golenia włosów przy pomocy maszynki lub kremów do golenia. Choć cały zabieg wyróżnia się świetnymi rezultatami, nie są one bezterminowe. Mieszki włosowe mają zdolność do regeneracji i pomimo tego, że po zakończeniu terapii gładka skóra może utrzymać się nawet przez 10 lat, to jednak zaleca się wykonywanie zabiegów profilaktycznych, mniej więcej 1-2 razy do roku.

VeoliClinic © 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved