Lato to okres, kiedy najwięcej eksponuje się nogi, dlatego wiele kobiet zastanawia się nad trwałym usunięciem owłosienia z tego obszaru na okres letni. Jednym z najlepszych sposobów pozbycia się niechcianych włosków jest depilacja laserowa, jednak tego zabiegu nie zaleca się wykonywać na świeżo opaloną skórę. Czy można wykonać depilację laserową latem?

Czy można wykonać depilację laserową w okresie letnim?

Nie ma określonych przeciwwskazań do wykonywania depilacji laserowej latem, trzeba jednak odpowiednio się do tego przygotować. Warto pamiętać, że skóra na obszarze poddawanym depilacji nie powinna mieć świeżej opalenizny, a więc trzeba termin zabiegu dobrze zaplanować. Jeżeli chcesz cieszyć się gładką skórą na nogach i pod pachami podczas urlopu, najlepiej zapisz się na zabieg na ok. 2-3 tygodnie przed wyjazdem, i w tym okresie unikaj ekspozycji na słońce. Pamiętaj również, aby podczas wychodzenia z domu partie, które mają zostać poddane depilacji smarować kremem ochronnym z wysokim filtrem UV.

Które partie ciała można latem poddać depilacji laserowej?

Nie wszystkie partie ciała będą mogły zostać poddane depilacji laserowej w okresie letnim. Słoneczne miesiące to okres, w którym nie wykonuje się zabiegu w okolicy twarzy, ponieważ praktycznie niemożliwe jest uchronienie tej części ciała przed promieniami słonecznymi.  Wyjątkiem są sytuacje, w których klient całe dnie przebywa w pomieszczeniu zamkniętym, a do pracy dojeżdża samochodem. Jednak chcąc latem poddać twarz depilacji laserowej, należy się do tego naprawdę dobrze przygotować i:

  • umówić się na zabieg na ok. 3 tygodnie przed lub 3 tygodnie po urlopie;
  • stosować na twarzy kremy ochronne spf 30 lub spf 50.

Pomimo stosowania się do powyższych zaleceń, trzeba się liczyć z tym, że specjalista w dalszym ciągu może podjąć decyzję, że nie wykona depilacji laserowej na twarz latem. Taka decyzja motywowana jest zagrożeniem, związanym z  większym ryzykiem wystąpienia przebarwień i podrażnień skóry.

Najłatwiej latem depiluje się okolice bikini, pach i ud. Są to partie ciała, które nawet w ciepłe dni można bardzo łatwo przykryć i ochronić przed słońcem, nie ma więc tak dużego zagrożenia związanego z zabiegiem. Łydki to kolejna część ciała, której nie zaleca się depilować laserowo latem, chyba że z podobnym przygotowaniem, jak w przypadku twarzy.

Wyjazd wakacyjny w trakcie serii zabiegów laserowych – co zrobić?

Depilacja laserowa często przebiega w kilku sesjach. Co zrobić, jeżeli wyjazd zaplanowany jest pomiędzy jedną i drugą sesją? Bardzo ważne jest, aby termin każdej sesji został odpowiednio zaplanowany, a więc ostatni zabieg przed wyjazdem powinien odbyć się minimum 2 tygodnie przed planowaną podróżą. Po tym okresie na skórze po kontakcie ze słońcem nie powinny pojawić się przebarwienia, choć w dalszym ciągu trzeba pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry i stosowaniu kremów z filtrem przeciwsłonecznym. Po powrocie z wakacji nie zaleca się od razu wykonywać zabiegu. Lepiej poczekać około miesiąca, aż opalenizna zblednie.

VeoliClinic © 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved