Zabieg Makijażu permanentnego, nazywany też makijażem trwałym to rodzaj make-upu, wykonywany poprzez wprowadzenia pigmentu pod skórę pacjenta. Jest to działanie, które może uwydatnić najlepsze cechy urody, jednocześnie zakrywając niedoskonałości i przebarwienia. Makijaż permanentny pomaga w zachowaniu pięknego wyglądu nawet kiedy na twarz nie jest założony make up tradycyjny. Czy jednak taki zabieg jest bezpieczny?

Na czym polega wykonanie makijażu permanentnego?

Zabieg mikropigmentacji skóry u wielu osób wzbudza wątpliwości, ponieważ jego wykonanie przypomina nieco aplikację tatuażu. W tym przypadku również barwnik aplikuje się igłą w głąb skóry, choć nie tak głęboko, dlatego też efekt jest mniej inwazyjny i nie tak trwały.

Makijaż permanentny polega na wprowadzeniu pigmentu w naskórek i najczęściej wykonywany jest w celu podkreślenia linii brwi, rzęs lub ust. Efekt zabiegu może utrzymywać się nawet przez kilka lat.

Warto podkreślić, że makijaż permanentny wykonany przez osobę wykwalifikowaną, przy użyciu profesjonalnych, certyfikowanych narzędzi, jest bezpieczny dla pacjenta. Każda osoba, która zdecyduje się skorzystać z oferty, musi jednak dokładnie przestrzegać zaleceń specjalistów przed i po zabiegu na twarz. Tylko w taki sposób można utrzymać dobry efekt i zapewnić sobie pełne bezpieczeństwo.

Jakie zagrożenia wiążą się z wykonaniem makijażu permanentnego?

Ryzyko wykonania makijażu permanentnego podobne jest do tego,  które pojawia się podczas tworzenia tatuażu. Najpoważniejsze zagrożenie wynika więc z błędów, popełnianych przez osoby, które przeprowadzają zabieg. Dobry specjalista zawsze pamięta o używaniu wysterylizowanych narzędzi i dobrze przystosowanego do zabiegu sprzętu.

Zabieg wykonywany jest po podaniu znieczulenia miejscowego, dlatego nie wiąże się z dyskomfortem u pacjenta. Czasem, nawet pomimo zachowania pełnych standardów bezpieczeństwa, mogą pojawić się pewne powikłania. Do najczęściej występujących zaliczamy:

  • reakcje alergiczne;
  • zapalenie spojówek;
  • infekcje;
  • opryszczkę;
  • ziarniaki;
  • blizny i bliznowce;
  • zniekształcenie ust.

Takie działania niepożądane zdarzają się rzadko, jednak warto pamiętać o tym, aby podczas wstępnego wywiadu powiedzieć fachowcowi o wszelkich chorobach i alergiach, które mogą być przeciwwskazaniem do wykonania mikropigmentacji.

Wśród przeciwwskazań do wykonania makijażu permanentnego wyróżniamy:

  • ciążę i karmienie piersią;
  • zażywanie leków rozrzedzających krew;
  • zażywanie leków sterydowych.

Jak upewnić się, że makijaż permanentny będzie bezpieczny?

Chcąc mieć pewność, że wykonanie makijażu permanentnego będzie bezpieczne, należy wybierać renomowanych specjalistów, którzy podejmą się wykonania zabiegu. Wykwalifikowany fachowiec jeszcze przed rozpoczęciem działań zbierze odpowiednie informacje i określi, czy są jakiekolwiek przeciwwskazania do wykonania pigmentacji. Warto upewnić się również, czy gabinet jest wyposażony w wysokiej jakości narzędzia, objęte certyfikatami, które świadczą o możliwości ich użycia w wykonywaniu konkretnych zabiegów na skórze.

VeoliClinic © 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved