Brzuch poporodowy

Okres ciąży zupełnie zmienia pracę mięśni brzucha. Przestają pełnić rolę stabilizującą i zaczynają mocno się rozciągać. U niektórych kobiet po ciąży brzuch bardzo szybko wraca do poprzedniego stanu. U innych niestety proces ten trwa nieco dłużej. Pojawia się otyłość brzuszna, a mięśnie pozostają osłabione. Brzuch poporodowy bywa też powodem kompleksów.Brzuch poporodowy – na czym polega to zjawisko?

Brzuch poporodowy to potoczne określenie stanu po ciąży, gdy brzuch nie odzyskał jeszcze swojego poprzedniego wyglądu. Do zjawiska przyczyniają się także hormony, które nie sprzyjają pozbywaniu się nadmiarowej tkanki tłuszczowej. Niekiedy brzuch poporodowy nie znika miesiącami. U niektórych mam pozbycie się go jest właściwie niemożliwe bez pomocy zabiegów medycyny estetycznej.Brzuch poporodowy – przyczyny

Podczas ciąży dochodzi do rozejścia mięśni brzucha, które ulegają bardzo mocnemu rozciąganiu. Zjawisku temu sprzyjają także zmiany hormonalne w organizmie kobiety, które utrzymują się także przez jakiś czas po ciąży. Tuż po porodzie brzuch wygląda niemal tak samo, jak w czasie ciąży – odpowiada za to zatrzymanie płynów, które dość szybko ustępuje. U wielu kobiet jednak pozostają trudności ze zrzuceniem nadmiaru tłuszczu z brzucha i otyłość brzuszna.Brzuch poporodowy – jak go zniwelować?

Aktywności, która pomoże zrzucić nadmiar tłuszczu i wzmocnić mięśnie brzucha po ciąży , nie można wdrożyć od razu. Trzeba z nią poczekać, aż organizm wróci do normy. Jeśli po kilku tygodniach, regularnych spacerach, a następnie ćwiczeniach na brzuch otyłość brzuszna nie znika, pozostaje zwrócić się po pomoc medycyny estetycznej. Lekarz ocenia, co odpowiada za problem – nadmiar tkanki tłuszczowej czy utrzymujące się rozejście mięśni. Masaże próżniowe, lifting laserowy, karboksyterapia czy liposukcja pomagają pozbyć się brzucha poporodowego.

VeoliClinic © 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved