Blefaroplastyka

Blefaroplastyka to chirurgiczna korekta powiek górnych lub dolnych, przywracająca lub nadająca im pożądany kształt. To jeden z częściej przeprowadzanych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.Blefaroplastyka – co to jest?

Blefaroplastyka to zabieg wykonywany różnymi metodami, pozwalający na skorygowanie kształtu powiek – zarówno górnych, jak i dolnych. Dzięki blefaroplastyce znacznie poprawia się wygląd oczu i całej twarzy, a w przypadku niektórych  pacjentów także zwiększa się pole widzenia.Blefaroplastyka – metody przeprowadzania zabiegu

Najczęściej stosowane metody wykonywania blefaroplastyki to:

klasyczna chirurgia plastyczna,

zabieg przy użyciu lasera,

zabieg przy użyciu plazmy.

Klasyczna chirurgia ma najbardziej inwazyjny charakter, jednak pozwala też na najszerszą ingerencję w kształt powieki. Drobne korekty estetyczne wykonuje się przeważnie laserem lub plazmą.

Blefaroplastyka – wskazania do zabiegu

Blefaroplastykę wykonuje się najczęściej po to, by zredukować widoczne oznaki starzenia się skóry – wiotkość, utratę napięcia, zmarszczki, opadanie powiek. Zabieg pozwala odzyskać młody wygląd twarzy. W niektórych przypadkach blefaroplastyka służy też poprawie naturalnego kształtu powiek, który nie jest dla pacjenta zadowalający.

Wśród wskazań do zabiegu można wymienić także:

asymetryczny kształt oczu,

wiotkość skóry powiek,

opadające powieki,

przepuklinę tłuszczową.

Niekiedy wskazania do zabiegu mają inną naturę niż estetyczna. U niektórych pacjentów nadmiar skóry tworzącej powiekę ogranicza widoczność – skorygowanie jej kształtu poprawia więc jakość widzenia,