Anty-aging

Anty-aging to rosnąca w siłę gałąź medycyny. Cechuje ją holistyczne działanie hamujące i przeciwdziałające dolegliwościom wynikającym z procesów starzenia. Anty-aging to także silny nurt w medycynie estetycznej.Anty-aging – co to jest?

Medycyna anty-aging, w przeciwieństwie do większości działań medycznych, skupia się na profilaktyce i zapobieganiu. Dzięki badaniom jest w stanie określić, jak obecny tryb życia pacjenta wpłynie na procesy starzenia w przyszłości i zalecić odpowiednie zmiany. Anty-aging to nurt obecny nie tylko w medycynie ogólnej, ale i w dietetyce, genetyce, psychologii. W medycynie estetycznej oznacza to przede wszystkim przeciwdziałanie starzeniu się skóry.Anty-aging – kiedy warto zastosować zabiegi?

Medycyna anty-aging może być stosowana u pacjentów w różnym wieku, choć najczęściej do jej adresatów należą osoby, u których procesy starzenia pojawiły się przedwcześnie. Mogą to być:

zmarszczki wokół oczu i ust,

bruzdy na czole,

opadające powieki,

zmarszczki na szyi i dekolcie,

szary odcień skóry.

Dzięki zabiegom anti-aging można nie tylko zniwelować już powstałe zmiany, ale też zapobiec ich pogłębianiu.Anty – aging – na czym polega w praktyce?

Zabiegi niwelujące oznaki starzenia opierają się głównie na złuszczaniu martwego naskórka, nawilżaniu i stymulowaniu skóry do produkcji kolagenu. Na osiągnięcie dobrych efektów pozwala użycie nici liftingujących, mikrodermabrazja, wstrzykiwanie kwasu hialuronowego, a także szeroka oferta zabiegów laserowych. Celem zabiegów jest wizualne odmłodzenie skóry, poprawienie stopnia jej nawilżenia, napięcia i wygładzenie powstałych zmarszczek.