Żylaki na rękach

Żylaki na rękach, w przeciwieństwie do żylaków na nogach, stanowią wyłącznie problem estetyczny. Są charakterystyczne dla osób, które długo pracowały fizycznie i tworzą się zwykle w starszym wieku. Mogą przybrać wygląd skręconych, ciemnych i bardzo widocznych żył. Aby nie dopuścić do ich powstania, warto postawić na profilaktykę. Istnieją także zabiegi, które pozwalają pozbyć się żylaków na rękach.Żylaki na rękach – charakterystyka

Żylaki na rękach powstają z powodu nadmiernego wysiłku polegającego na dźwiganiu. Wiążą się też z zanikiem tkanki tłuszczowej, mającym miejsce u osób starszych. Przyczyną powstania żylaków na rękach bywają też zaburzenia przepływu krwi przez żyły, zwłaszcza nieprawidłowe funkcjonowanie zastawek. Żylaki mają postać wypukłych, poskręcanych i widocznych żył, często w ciemnym odcieniu. Żylaki na rękach – jak zapobiec?

Profilaktyka żylaków na rękach sprowadza się do kilku prostych działań:noszenie rękawów uciskowych,dieta z ograniczeniem węglowodanów,odpoczynek z rękoma opartymi na niewielkiej wysokości,stosowanie preparatów z rutyną i diosminą,regularny ruch.

Jeśli pojawią się żylaki, należy zasięgnąć rady lekarza, który prawdopodobnie dobierze odpowiednie preparaty przeciwzakrzepowe z heparyną.Żylaki na rękach – leczenie

Zabieg usuwania żylaków na rękach nosi nazwę skleroterapii. W jego wyniku uszkodzone żyły zanikają. Można również przeprowadzić laserowy zabieg usuwania żylaków na rękach i dłoniach. Ten typ zabiegu jest o wiele mniej inwazyjny niż tradycyjna chirurgia – przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym.