Zmarszczki na dłoniach

Zmarszczki to objaw starzenia się lub niezdrowego trybu życia. Te na dłoniach szczególnie często pojawiają się u starszych kobiet i stanowią dla nich problem natury estetycznej. Nic dziwnego – każdy marzy o gładkim, promiennym ciele wyglądającym młodo.

Zmarszczki na dłoniach – przyczyny

Główna przyczyna powstawania zmarszczek na dłoniach to przede wszystkim starzenie się skóry. Jednak stan dłoni zależy także od trybu życia. W końcu są one atrybutem pracy – nie tylko tej fizycznej. Codzienne czynności, takie jak pisanie na klawiaturze czy mycie naczyń – to wszystko angażuje dłonie. Do powstawania zmarszczek na dłoniach przyczynia się także nieodpowiednia pielęgnacja i słabe nawilżenie oraz nadmierne narażenie na działanie promieni słonecznych.

Zmarszczki na dłoniach – objawy

Zmarszczki na dłoniach mają postać bruzd, którym towarzyszy nadmierna wiotkość skóry. Dłonie często są w wówczas suche, gdyż słabe nawilżenie przyczynia się do powstawania zmarszczek. Gdy zmarszczki powstały na skutek starzenia mogą towarzyszyć im przebarwienia.

Zmarszczki na dłoniach – leczenie

Pozbycie się zmarszczek an skórze dłoni nie jest łatwe. Warto zapobiegać ich powstawaniu przez odpowiednią pielęgnację i nawilżenie skóry, ochronę dłoni przed promieniami słonecznymi, zimnem i detergentami oraz zdrowy tryb życia i zbilansowaną dietę. Kiedy już powstaną dobrym rozwiązaniem będą zabiegi w gabinecie medycyny estetycznej. Do odbudowy skóry dłoni wykorzystywane są peelingi, ultradźwięki, czy zabiegi z użyciem lasera.