Zasklepianie ran

Rana najczęściej jest definiowana jako przerwanie anatomicznej ciągłości tkanek. Zasklepianie ran jest uzależnione od wielu czynników, a jego tempo nie jest, w związku z tym, takie same u każdego pacjenta. Na szczęście, istnieją sposoby na przyspieszenie tego procesu.

 

Zasklepianie ran – definicja

Zasklepianie ran to proces, który zawsze przebiega w kilku etapach. Pierwszy ma miejsce wtedy, gdy rana wypełnia się skrzepem krwi, można wiec powiedzieć, że nasz własny organizm ułatwia nam zadanie przygotowując swego rodzaju naturalny opatrunek. Tego rodzaju bariera ochronna pozwala nie tylko na oczyszczenie rany, ale i na zregenerowanie naskórka. Gdy mamy do czynienia z płytkimi ranami, zwykle odbudowa jest całkowita, gdy jednak są one głębokie, istnieje ryzyko pojawienia się blizny.

 

Zasklepianie ran – zabiegi przyspieszające leczenie

Regeneracja skóry, która jest wiotka i zmęczona, często wymaga wsparcia z zewnątrz. Takim wsparciem okazuje się być mezoterapia kolagenowa. Pozwala ona na przywrócenie skórze elastyczności i sprężystości, a jednocześnie jest w stanie odbudowywać jej ubytki. I choć zwykle kojarzymy ją z leczeniem ran u uszkodzeń skóry, sprawdza się znakomicie także wtedy, gdy chcemy wyeliminować blizny po trądziku, a nawet rozstępy.

 

Zasklepianie ran – efekty

Jeśli mezoterapia kolagenowa jest wykonywana we właściwy sposób, jej efekty można uznać za w pełni satysfakcjonujące. Należy jednak pamiętać o tym, że jedna seria zabiegu nie jest wystarczająca. Zwykle zaleca się jego powtórzenie po dwóch tygodniach.

 

VeoliClinic © 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved