Usuwanie rozstępów

Rozstępy, czyli zmiany strukturalne skóry, mają postać wrzecionowatych pasm przypominających blizny. To rodzaj niedoskonałości, które powstają na skutek nadmiernego rozciągania skóry. Medycyna estetyczna oferuje szereg możliwości usuwania rozstępów, warto również pamiętać o samej profilaktyce, która może pomóc powstrzymać lub zahamować ich rozwój.

Rozstępy – przyczyny

Rozstępy pojawiają się w wyniku zerwania włókien kolagenowych i elastynowych, do którego dochodzi przy nadmiernym rozciąganiu skóry. Skóra traci jędrność i elastyczność, a pod wpływem rozrostu tkanki tłuszczowej ulega pęknięciom. Rozstępy najczęściej występują u kobiet po ciąży, osób narażonych na znaczne wahania wagi, osób z zaburzeniami hormonalnymi i w konsekwencji przyjmowania glikokortykosteroidów lub tabletek antykoncepcyjnych.

Usuwanie rozstępów – profilaktyka

Profilaktyka usuwania rozstępów jest równie istotna jak samo ich leczenie. Osoby narażone na powstawanie zmian lub posiadające niewielkie zmiany powinny dbać o właściwe nawilżanie skóry odpowiednimi kosmetykami pielęgnacyjnymi zawierającymi kolagen, retinol i witaminę C. Warto wykonywać ćwiczenia, które poprawiają ukrwienie i stosować zbilansowaną dietę bogatą w białko. W profilaktyce usuwania rozstępów można skorzystać także z zabiegów mikrodermabrazji czy mezoterapii.

Usuwanie rozstępów – wskazania

Wskazaniem do leczenia rozstępów jest obecność zmian na udach, brzuchu, piersiach lub innych częściach ciała. Usuwanie rozstępów najlepiej zaczynać w początkowej fazie, gdy leczenie jest skuteczniejsze i przynosi trwalsze efekty.

Usuwanie rozstępów – leczenie

W początkowej fazie istnieje szansa na odbudowę prawidłowych struktur kolagenu i elastyny, a tym samym zapobieganie ich powstawaniu i dalszemu rozrostowi. Zmiany w późniejszym stopniu rozwoju można usunąć całkowicie jedynie za pomocą zabiegu chirurgicznego wykonanego przez wykwalifikowanego specjalistę. W usuwaniu rozstępów warto skorzystać z mniej inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej. Jedną z metod są praktycznie bezbolesne zabiegi laserem ablacyjnym (https://veoliclinic.pl/services/alma-harmony-xl-pro-ipixel), który pobudza procesy regeneracyjne skóry złuszczając zewnętrzną warstwę naskórka.

VeoliClinic © 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved