Ujędrnianie biustu

Piersi są synonimem kobiecości, dlatego jędrny biust to ważny aspekt dla każdej kobiety. Skóra piersi jest bardzo delikatna, a narażona na nadmierne rozciąganie spowodowane wahaniami wagi, karmieniem lub uprawianiem sportu może utracić sprężystość i elastyczność. Warto dbać o dobry wygląd biustu wykonując właściwe ćwiczenia, stosując kosmetyki pielęgnacyjne, a gdy biust utraci elastyczność oddając się w ręce medycyny estetycznej, która oferuje zabiegi ujedrniajace biust.

Ujędrnianie biustu – wskazania

Ujędrnianie biustu staje się konieczne, gdy piersi tracą swój naturalny kształt, a skórze brakuje jędrności i sprężystości. Przyczyną obwisłego biustu może być upływ czasu, karmienie piersią czy gwałtowne wahania wagi.

Ujędrnianie skóry piersi jest szczególnie istotne w przypadku kobiet w ciąży, w okresie laktacji oraz zaraz po nim.

Ujędrnianie biustu – profilaktyka

O jędrność biustu należy dbać, zanim kondycja skóry się pogorszy tracąc elastyczność i piękny wygląd. W profilaktyce ujędrniania biustu istotne są przeznaczone do tego ćwiczenia i aktywność fizyczna oraz właściwie zbilansowana dieta, która pozwala na dłuższe cieszenie się dobrą formą całego ciała. Warto pamiętać o regularnym stosowaniu nawilżających i ujędrniających kosmetyków pielęgnacyjnych, które pomagają dbać o kondycję skóry piersi. Ważne jest także noszenie właściwie dobranego stanika.

Ujędrnianie biustu – leczenie

Poza profilaktyką ujędrniania biustu można skorzystać z szeregu zabiegów, jakie oferuje współczesna kosmetologia i medycyna estetyczna. Dzięki mezoterapii igłowej możliwa jest rewitalizacja skóry – jej nawilżenie i odżywienie. Piersi można także podnieść korzystając z nici liftingujących, które po wprowadzeniu w skórę mechanicznie podciągają tkanki napinając je i ujędrniając. Pacjentki mogą również poddać się zabiegowi lipotransferu. Lipotransfer to przeszczep własnej tkanki tłuszczowej, dzięki czemu wypełnienie jest skuteczne i bezpieczne – umożliwia wymodelowanie oraz odmłodzenie skóry piersi.