Rewitalizacja

Rewitalizacja, to inaczej przywracanie do życia. W medycynie estetycznej określenia tego używa się w stosunku do  różnych zabiegów, których celem jest pobudzenie skóry do odnowy, co pozwala uzyskać młodszy wygląd.Rewitalizacja – co to jest?

Zabiegi rewitalizujące, nazywane także zabiegami, anti-aging, regeneracyjnymi lub odmładzającymi, to działania mające na celu stymulację skóry do naturalnych procesów odnowy. Aby pobudzić skórę do działania, często stosuje się zabiegi polegające na jej kontrolowanych mikrouszkodzeniach. Pobudza to proces gojenia, produkcji kolagenu i elastyny, które są odpowiedzialne na sprężystość i młody wygląd skóry.Rewitalizacja – dla kogo?

Wskazaniem do zabiegów rewitalizacji jest sucha, pozbawiona blasku cera, która straciła jędrność i sprężystość. Najczęściej dotyczy to osób między 30 a 60 rokiem życia. Zabiegi pobudzające skórę do odnowy pomagają usunąć nie tylko zmarszczki, ale też blizny po trądziku, przebarwienia posłoneczne czy worki pod oczami.Rewitalizacja – zabiegi

Do zabiegów rewitalizujących zalicza się działania wykorzystujące naturalne funkcje regeneracyjne naskórka. Pobudza się je przez złuszczanie, wprowadzanie aktywnych substancji na zasadzie iniekcji czy działanie ultradźwiękami. Regeneracyjne działanie, stymulujące skórę i przywracające jej dobrą kondycję,  mają różnego rodzaju peelingi, laseroterapia, mezoterapia czy zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, o których więcej dowiesz się na: https://veoliclinic.pl/services/kwas-hialuronowy/.