Operacja nosa

Kontuzje i uszkodzenia nosa mogą się odbić negatywnie na jego kształcie. Garby, skrzywienia czy ślady po złamaniu potrafią zepsuć symetrię twarzy. Nie brakuje też osób, którym nie odpowiada naturalny kształt ich nosa. Chirurgia plastyczna dysponuje metodami, które pozwalają szybko i skutecznie poprawić wygląd nosa bez pozostawiania widocznych śladów.

Operacja nosa – charakterystyka zabiegu

Aby wykonać operację plastyczną nosa, należy udać się na konsultację do chirurga plastycznego, najlepiej w klinice medycyny estetycznej lub laryngologicznej. Konsultacja zawiera wywiad, a także rozmowę o przeciwwskazaniach, ewentualnych skutkach ubocznych oraz oczekiwanych efektach. Sama operacja, nazywana fachowo rhinoplastyką, trwa około 2 – 3 godzin i odbywa się w narkozie. Pobyt w klinice nie przekracza zwykle 3 dni. Zabieg polega na modelowaniu chrząstki i tkanek miękkich tak, by kształt nosa bardziej odpowiadał wyobrażeniom pacjenta.

Operacja nosa – wskazania do operacji

Operację nosa najczęściej wykonuje się ze względów estetycznych, by poprawić jego naturalny kształt lub przywrócić go po przebytym urazie. Czasem operacja musi zostać przeprowadzona ze względu na utrudnienia w oddychaniu, które spowodowała źle zrastająca się kość. To jedyny przypadek, w którym plastykę nosa wykonuje się u osób nieletnich, których twarz wciąż rośnie i ulega zmianom.

Operacja nosa – przeciwwskazania do plastyki nosa

Nie każda osoba może bez przeszkód poddać się operacji plastycznej nosa. Do poważnych przeciwwskazań należą między innymi zaburzenia krzepliwości krwi, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, a także ropne zapalenie zatok.

VeoliClinic © 2018. Wszystkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved